TikTok با وجود مهلت مقرر ، جایی نمی روداین ساعت در زمانی که برای فروش به یک شرکت آمریکایی در اختیار تیک توک قرار داشت منقضی شد ، اما به نظر می رسد که این برنامه هنوز ممنوع نخواهد بود.

آخرین مهلت فروش TikTok قرار بود جمعه ، 11 دسامبر باشد. این مهلت بارها به تعویق افتاده است اما اکنون بدون فروش شرکت گذشته است. علی رغم علاقه مایکروسافت و اعلام توافق با اوراکل و همچنین علاقه غیرمعمول والمارت برای مشارکت در خرید این شرکت ، هنوز توافقی حاصل نشده است.

به گفته بلومبرگ ، اگرچه قرار بود روز گذشته آخرین مهلت باشد ، اما هنوز هیچ فروشی از این شرکت وجود نخواهد داشت و بحث در مورد سرنوشت برنامه ادامه خواهد داشت.

دلیل فروش اجباری برنامه این بود که نگرانی های امنیتی در مورد استفاده از آن وجود داشت. از آنجا که این شرکت متعلق به یک شرکت چینی است ، این نگرانی وجود داشت که دولت چین بتواند این شرکت را مجبور به انتقال اطلاعات مربوط به کاربران خود کند. TikTok داده های قابل توجهی را برای کاربران خود جمع می کند ، اگرچه این مورد در مورد برنامه های دیگر مانند Facebook یا Twitter نیز صدق می کند.

برخی معتقدند با توجه به قدرت دولت چین بر شرکت های چینی ، تهدید برای امنیت ملی هنوز هم بسیار زیاد است. با این حال ، دیگران گفتند كه اقدامات دولت آمریكا به جای تلاش جدی برای محافظت از اطلاعات و حریم خصوصی ، نمایشی است.

اکنون ، طبق گزارش رویترز ، دولت ایالات متحده تصمیم گرفته است که اجازه ادامه سفارش را ندهد ، که این امر شرکت چینی ByteDance را مجبور به فروش TikTok به یک شرکت آمریکایی می کند. با این حال ، دولت همچنین به دنبال ممنوعیت درخواست نخواهد بود. منابع به رویترز گفتند که گفتگوها در مورد آنچه در آینده برای این برنامه رخ خواهد داد ادامه خواهد داشت. این به این معنی است که ممکن است موضوع فروش یا ممنوعیت در آینده دوباره ظاهر شود. با این حال ، به نظر می رسد دولت علاقه خود به اقدام علیه TikTok را از دست داده است.

حتما بخوانید:
فکر نمی کردم HomePod mini بتواند جایگزین موسیقی متن من شود - اما این کار انجام شد

در حال حاضر ، برنامه همچنان در دسترس خواهد بود و کاربران باید بتوانند مانند قبل از آن استفاده کنند. تعدادی از پرونده های قضایی هنوز در مورد این ممنوعیت در جریان است ، اما به نظر می رسد کمتر و کمتر احتمال دارد که منجر به نتیجه چشمگیری شود که بر مصرف کنندگان تأثیر بگذارد.

توصیه های سردبیرانمنبع: tarahi-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید