Teraflop چیست؟ | روندهای دیجیتال


بنابراین ، شما در حال جستجو برای یک کارت گرافیک جدید هستید ، اما در تلاش برای فهمیدن اینکه کدام گزینه برای شما مناسب است ، گیر کرده اید. گذشته از مقایسه مشخصات ، احتمالاً کلمات “رتبه بندی ترافلاپ” را دیده اید ، اما ممکن است از معنی آن اطمینان نداشته باشید.

ارزیابی Teraflop عملکرد پردازنده گرافیکی شما را اندازه گیری می کند و اغلب هنگام بررسی همه کارت های گرافیک بسیار مهم است. چیزهای زیادی وجود دارد که باید در مورد اندازه گیری و رتبه بندی ترافلاپ (TFLOP) بدانید.

فروش مرتبط با جمعه سیاه

خوب ، TFLOP چیست؟

برخلاف گیگاهرتز (گیگاهرتز) که سرعت کلاک پردازنده را اندازه گیری می کند ، TFLOP یک اندازه گیری ریاضی مستقیم عملکرد کامپیوتر است.

به طور خاص ، teraflop به توانایی پردازنده در محاسبه یک تریلیون عملیات نقطه شناور در ثانیه اشاره دارد. به عنوان مثال این که بگوییم چیزی “6 TFLOPS” دارد ، به این معنی است که تنظیمات پردازنده آن می تواند به طور متوسط ​​در هر ثانیه 6 تریلیون محاسبه نقطه شناور را کنترل کند.

مایکروسافت پردازنده Xbox Series X سفارشی خود را با نرخ 12 TFLOP ارزیابی می کند ، به این معنی که کنسول می تواند در هر ثانیه 12 تریلیون محاسبه نقطه شناور را انجام دهد. برای مقایسه ، پردازنده گرافیکی AMD Radeon Pro در MacBook Pro 16 اینچی اپل به 4 ترافلاپ می رسد ، در حالی که Mac Pro دوباره طراحی شده می تواند به 56 ترافلاپ برسد.

آیا TFLOP برای بازی ها مهم است؟

مایکروسافت

مایکروسافت اخیراً جزئیاتی درباره Xbox Series X خود را فاش کرده و گفته است که GPU آن می تواند 12 عملکرد ترافلاپ داشته باشد. این دو برابر 6 ترافلاپ در Xbox One X است! این شرکت این امر را “جهشی واقعی در پردازش ها و گرافیک ها در نسل ها” توصیف کرده است. و این عمدتا درست است – سرعت پردازنده تماماً مربوط به عملکرد بازی نیست (به عنوان مثال ببینید کاری که PlayStation 5 با نوآوری های ذخیره سازی جدید انجام می دهد). هنوز هم ، این عامل اصلی در خوب بودن بازی ها و تعداد نمودارها و محاسبات عملی در یک زمان است.

حتما بخوانید:
قیمت هدرز 206

این قدرت اضافه شده به شما امکان می دهد نرخ فریم و پشتیبانی از وضوح بالاتر ، و همچنین ردیابی پرتو تسریع شده توسط سخت افزار را فراهم کنید. این عملکرد توسط مایکروسافت که الگوریتم تغییر سایز سرعت متغیر سفارشی (VRS) را معرفی می کند و بسته به محل فوکوس ، صحنه ای را با جزئیات مختلف نمایش می دهد ، بیشتر بهبود می یابد. این به حداکثر رساندن عملکرد در موارد مورد نیاز کمک می کند و باعث می شود بازی بدون نیاز به استفاده از تمام منابع سیستم برای انجام این کار خارق العاده به نظر برسد.

محاسبات نقطه شناور چیست؟

عقرب پروژه

محاسبات نقطه شناور روشی متداول برای اندازه گیری توان محاسباتی رایانه ها است. در حقیقت ، هنگامی که ما از FLOP استفاده کردیم ، به سرعت به یک استاندارد بین المللی رایج برای مهارت های رایانه ای تبدیل شد.

اعداد نقطه شناور یا “واقعی” مجموعه ای از همه اعداد است ، از جمله اعداد صحیح ، اعداد اعشاری ، اعداد غیر منطقی مانند pi و غیره. محاسبه نقطه شناور هر است مفرط محاسبه ای که از نظر محاسباتی از اعداد شناور ، به ویژه اعشار استفاده می کند. این بسیار مفیدتر از بررسی محاسبات نقطه ثابت (که فقط از عدد صحیح استفاده می کنند) است زیرا کارهایی که کامپیوترها انجام می دهند اغلب شامل اعداد محدود با نقطه شناور و تمام عوارض آنها در دنیای واقعی است.

FLOPS تعداد معادلات مربوط به اعداد نقطه شناور را که پردازنده می تواند در ثانیه حل کند ، اندازه گیری می کند. انحرافات زیادی در FLOPS وجود دارد که دستگاه های مختلف به آن نیاز دارند. به عنوان مثال ، یک ماشین حساب سنتی فقط ممکن است به حدود 10 FLOPS برای تمام کارها نیاز داشته باشد. بنابراین وقتی شروع به صحبت در مورد مگافلاپس (یک میلیون محاسبه نقطه شناور) ، گیگافلاپ (میلیارد) و ترافلاپس (تریلیون) می کنیم ، می توانید ببینید که در مورد چه قدرتی صحبت می کنیم.

تولیدکنندگان معمولاً FLOPS را به عنوان یک مشخصات برای رایانه در نظر می گیرند تا در مورد سرعت خود صحبت کنند. با این حال ، اگر ماشین شخصی دارید و واقعاً می خواهید ترافلاپ های آن را به نمایش بگذارید ، یک معادله نسبتاً ساده وجود دارد که می توانید برای درک آن استفاده کنید:

حتما بخوانید:
کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد
محاسبه شکست

بنابراین ، TFLOP بیشتر به معنای دستگاه های سریعتر و گرافیک بهتر است؟

پروژه-عقرب-6-1620x1080-640x0

اگرچه این فرض در برخی موارد درست است ، اما مشاهده GPU هایی با teraflops بالاتر که عملکرد بسیار پایین تری دارند ، غیر معمول نیست. اگرچه این ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما پدیده ها کاملاً شبیه آنچه در قدرت می بینیم است. عملکرد نهایی شما به عوامل زیادی بستگی دارد.

بیایید از یک تشبیه برای توضیح بیشتر اینکه چگونه متغیرها می توانند بر عملکرد تأثیر بگذارند استفاده کنیم. برای مثال یک کانون توجه کنید. چراغ قوه علاوه بر قدرت دارای ویژگی های بسیاری است و آنها در توانایی های آن نقش زیادی دارند.

دو چراغ قوه با قدرت دقیق یکسان بگیرید. اینها می توانند از نظر طراحی ، روشنایی و مصرف انرژی متفاوت باشند ، همه فاکتورهای مهم در انتخاب نور برای شغل خاص. Teraflops یک ویژگی است ، دقیقاً مانند قدرت. علاوه بر teraflops ، باید سرعت هسته ، بافر فریم و پردازنده ها را نیز در نظر بگیرید.

با این حال ، به عنوان یک قاعده کلی ، TFLOPS باید به معنی دستگاه های سریعتر و گرافیک بهتر باشد. این واقعیت که ما حتی از teraflops به عنوان یک واحد اندازه گیری استفاده می کنیم ، نشانه چگونگی افزایش سرعت پردازش است. همین چند سال پیش ، دستگاه های مصرف کننده حتی نمی توانستند به سطح TFLOP نزدیک شوند ، چه رسد به 56.

محققان در حال مقایسه مشخصات اکنون در حال بحث در مورد ابر رایانه ها با بیش از 100 پتافلاپ هستند و پتافلاپ هزار ترافلاپ است. رکورد عملکرد در حال حاضر توسط یک ابر رایانه ساخته شده توسط IBM در آزمایشگاه ملی Oak Ridge دارای 200 پتافلاپ نگهداری می شود.

توصیه های سردبیرانمنبع: tarahi-news.ir