Sonos Beam در مقابل Sonos Playbar


در انتخاب موسیقی متن هیچ کمبودی در انتخاب وجود ندارد ، اما برای هر کسی که محصولات Sonos را ترجیح دهد ، نمی توانید با Sonos Playbar یا Sonos Beam اشتباه کنید. و اگرچه Sonos دیگر Playbar را نمی فروشد – با پرچمدار جدید Sonos Arc جایگزین شده است – هنوز می توانید آن را در آمازون و سایر خرده فروشان پیدا کنید ، دلیل خوبی برای ادامه بررسی آن در هنگام انتخاب بلندگو جدید است. بنابراین ، تمرکز ما بر کمک به شما برای انتخاب بین میله های بازی Sonos و Sonos Beam است. هر دو موسیقی متن فیلم موافقان و مخالفان خود را دارند ، اما انتخاب بین این دو می تواند انتخاب غیرممکن باشد.

اگر مطمئن نیستید کدام یک برای شما مناسب است ، ما این دو را با هم مقایسه کردیم تا ببینیم چه تفاوت هایی وجود دارد.

قیمت

اکثر ما لوکس بودجه نامحدود را نداریم ، بنابراین قیمت مطمئنا مهم است. با اولین کار Sonos Arc ، شاهد کاهش 100 دلاری قیمت The Sonos Playbar بودیم ، اکنون با قیمت 575 دلار به فروش می رسددر حالی که Sonos Beam با قیمت 399 دلار باقی مانده است. چرا اختلاف قیمت؟ با عرض 35 اینچ ، Playbar در مجموع دارای 9 راننده است – هرکدام دارای تقویت کننده دیجیتال Class-D مخصوص خود هستند – و در مورد صدا پر کردن فضای اتاق ، سینما هیچ مصالحه ای نمی کند.

از طرف دیگر ، Sonos Beam در تلاش است تا رویکرد جمع و جورتری نسبت به فرمول موسیقی متن داشته باشد ، عرض فقط 25 اینچ و تنها با 5 درایور و تقویت کننده وجود دارد.

حتی با کاهش قیمت Playbar ، Beam همچنان جذاب ترین گزینه برای کسانی است که می خواهند پس انداز کنند. اما به خاطر داشته باشید که نمی توانید انتظار داشته باشید که او به اندازه خواهر و برادرش ثروتمند یا کامل به نظر برسد. اگر تنظیمات اتاق شما (و انتظارات شما) برای Sonos Beam مناسب باشد ، این یک انتخاب عالی است. اما اگر اتاق شما بزرگتر است ، ممکن است بخواهید از قیمت پایین تر و اندازه اضافی و درایورهای Playbar بهره ببرید.

برنده: پرتو سونوس

صدا

شما قبلاً می دانید که Playbar بزرگتر است و درایورهای بیشتری نسبت به Beam دارد ، اما در واقع این از نظر صدا به چه معناست؟ در عمل ، Playbar می تواند دامنه وسیع تری از فرکانس ها را در سطح صدای بالاتر و با صدای فراگیر مجازی کارآمدتر ارائه دهد. این استدلال محکمی به نفع Playbar برای افرادی است که برای دریافت بهترین صدا برای فیلم ها و تلویزیون اولویت زیادی قائل هستند.

هر دو Playbar و Beam از نرم افزاری برای تقویت گفتار Sonos برای گفتگوی واضح تر روی صفحه برخوردار هستند ، اما Beam فقط یک تویتر دارد که با آن کار کند. نوار پخش سه عدد دارد. هر دو می توانند با یک Sonos Sub (از جمله Gen 3 Sub که اخیراً راه اندازی شده است) و طیف وسیعی از بلندگوهای Play: 1 ، Sonos One ، Sonos One SL یا Symfonisk Ikea برای ایجاد صدای فراگیر 5.1 جفت شوند ، اما Playbar دارای طراحی گسترده تر و درایورهای کانال مرکز کارآمدتر آن را به گزینه ای واضح برای علاقه مندان به سینمای خانگی تبدیل می کنند.

آنچه Playbar را برای فیلم ها و نمایش های تلویزیونی بهتر می کند این است که آن را به یک نوار صدا کامل تر برای موسیقی تبدیل می کند. دامنه و حجم پویا از Beam بهتر است و به لطف موقعیت گسترده تر و درایورهای اضافی ، Playbar می تواند یک بخش استریویی بهتر ایجاد کند ، به شرطی که اتاق شما به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانید در آن بنشینید در فاصله ای که به شما امکان می دهد آن را ارزیابی کنید.

حتما بخوانید:
راهنمای مبتدیان برای پیروزی بی عیب و نقص در Mortal Kombat 11

تمام این گفته ها این است که Playbar یک اسلم کامل نیست. اگر گوش دادن به هر چیز حساسیتی در تعقیب یک اتومبیل پرسرعت یا صحنه نبرد مهمترین نگرانی شما نیست و اگر در حال خرید موسیقی متن برای اتاق کوچکتر هستید ، بازهم Beam گزینه مناسب تری خواهد بود. در فضای مناسب ، هنوز صدای عالی تلویزیون ارائه می شود و قطعاً مشکلی در بخش موسیقی وجود ندارد.

برنده: Sonos Playbar

کنترل صدا

بلندگوی پرتو Sonos
سیمون کوهن / روند دیجیتال

این اختلاف نیست: Sonos Beam یکی از مجموعه های در حال رشد محصولات بلندگوی هوشمند این شرکت است که توانایی راه اندازی الکسا در آمازون یا دستیار Google را مستقیماً روی بلندگو دارد. Beam با میکروفون های صوتی میدانی داخلی که حتی در یک محیط پر سر و صدا می تواند کلمات بیدار “Hey Google” یا “Alexa” را بلند کند ، به شما امکان کنترل صدا روی پخش موسیقی و همچنین گزینه های خانه هوشمند را می دهد. اگر اتفاقاً صاحب سایر اجزای Sonos هستید ، افزودن Beam به شما امکان می دهد این محصولات را نیز کنترل کنید.

این دستورات صوتی محدود به صدا نیستند. اگر پرتوی Sonos را از طریق HDMI-CEC به یک تلویزیون سازگار متصل کنید ، دستورالعمل هایی مانند “الکسا ، تلویزیون را روشن کنید” ارسال می کند. Playbar از قابلیت کنترل صدای داخلی برخوردار نیست ، اگرچه اگر یک بلندگوی Sonos هوشمند یا سایر دستیار Google یا دستگاه الکسا در خانه داشته باشید ، می توان آن را با صدا کنترل کرد.

برنده: پرتو سونوس

پیوندها

بلندگوی پرتو Sonos
سیمون کوهن / روند دیجیتال

اجزای Sonos به دلیل کمبود نسبتاً پورت اتصال شناخته شده اند. به طور پیش فرض ، بیشتر بلندگوهای Sonos از Wi-Fi و اترنت برخوردار خواهند بود و نه چیز دیگری. محصولات Soundbar مانند Sonos Playbar و Sonos Beam از نظر نیاز به اتصال فیزیکی به تلویزیون تفاوت کمی دارند. Playbar از اتصال نوری استفاده می کند ، در حالی که Beam از اتصال HDMI ARC استفاده می کند – گزینه مورد نظر برای بیشتر تنظیمات – که در صورت نیاز می تواند به یک آداپتور نوری موجود مجهز شود.

Sonos Beam همچنین دارای AirPlay 2 داخلی است ، ویژگی ای که آن را با سایر محصولات Sonos مانند Sonos One و Sonos Amp به اشتراک می گذارد. با AirPlay 2 ، می توانید مستقیماً صدا را از طریق دستگاههای iOS سازگار با iOS (مکینتاش را بخوانید) بر روی Beam پخش کنید. علاوه بر موسیقی ، می توانید صدا را از یک فیلم Netflix یا منبع صوتی دیگر نیز ارسال کنید. اگر بلندگوهای Sonos دیگری در خانه خود دارید ، Beam’s AirPlay 2 می تواند به عنوان پلی برای ارسال همان صدا به هر بلندگو در تنظیمات صوتی اتاق چند اتاق شما ، تقریباً برای هر بلندگو (بیشتر در مورد زیر) استفاده شود.

Sonos Playbar با اتصال نوری قدیمی و بدون AirPlay ، نمی تواند امیدوار باشد که با Beam در اینجا مطابقت داشته باشد.

برنده: پرتو سونوس

سبک و طراحی

پرتو سونوس
درک مالکوم / روند دیجیتال

این یک مرد بی پروا است. خطوط براق و مدرن Beam این کار را در چشم بسیار ساده تر از Playbar که اکنون منسوخ شده است ، می کند و این واقعیت که Beam در رنگ های سفید و مشکی در مقایسه با یکبار مصرف سیاه و نقره ای Playbar در دسترس است ، این یک برتری آشکار است.

حتما بخوانید:
نظر کارشناسی مرکز تحقیقات در مورد لایحه قانون احیای حقوق کارگران و مستمری بگیران

لبه های خمیده و نمای نازک ترآب به این معنی است که هنگام تماشای فیلم یا تماشای تلویزیون احتمالاً حواس شما را پرت می کند. با تنها طول 25.6 اینچ ، ارتفاع 2.7 اینچ و عمق 3.9 اینچ ، می توان Beam را در زیر اکثر تلویزیون ها قرار داد. نوک مقعر آن چراغ های LED را به صورت هوشمند زیر خط چشم کنترل کننده ها نگه می دارد و اجازه می دهد تا پرتو شنیده شود اما دیده نشود.

نوار بازی بزرگتر و سنگین تر (35.4 اینچ طول ، 3.3 اینچ بلند و 5.5 اینچ عمیق) برای نصب روی دیوار بسیار مناسب تر است ، اگرچه کنترل های آن حتی بیشتر است نامرئی در صفحه آخر موسیقی متن یافت می شود. یک برتری که Playbar می تواند داشته باشد این است که درایورهای گوشه ای آن اجازه می دهد تا صاف یا قائم بایستد ، در حالی که Beam فقط می تواند در یک موقعیت قرار گیرد.

با این حال ، با طراحی مدرن و مشخصات مخفی کاری ، سخت نیست که در زیبایی ظاهری Beam گم شوید.

برنده: پرتو سونوس

ملاحظات

اگر لحظه ای تصمیم یا تصمیم دیگری را کنار بگذاریم ، چند نکته وجود دارد که باید قبل از انتخاب خود به آنها توجه کنید. با عرضه دستگاه های جدید Sonos (Arc و Sub فوق الذکر و همچنین Play Five جدید) ، Sonos چندین بلندگو و دستگاه قدیمی خود را به وضعیت “ارثی” تقلیل داده است ، که این امر سر و صدای زیادی در بین دارندگان Sonos ایجاد کرده است.

همراه با به روزرسانی نرم افزار Sonos به نسخه جدیدی به نام S2 ، این دستگاه های قدیمی مانند Zone Players ، Sonos Bridge و Play: 5 بلندگوی نسل اول ، دیگر با دستگاه های جدید از جمله Playbar و Beam سازگار نخواهند بود. اگر برخی از این دستگاه های قدیمی را در تنظیمات Sonos فعلی خود دارید ، فقط بخاطر داشته باشید که در حالی که آنها هنوز روی نرم افزار قدیمی S1 در حال اجرا هستند ، آنها نمی توانند با دستگاه های Sonos جدیدتر شما صحبت کنند. در اینجا یک راهنمای بسیار مفید برای ارتقا به Sonos S2 وجود دارد.

نتیجه

در نگاه اول ، به نظر می رسد Sonos Beam برنده آشکار Sonos Playbar در این تحلیل است. این هزینه کمتری دارد ، دارای کنترل صوتی آماده استفاده است و اتصالات مدرن تر هستند.

اما ، همانطور که می دانید ، هرگز به این سادگی ها نیست. هر دو محصول می توانند صدای بهتری نسبت به تلویزیون در اختیار مردم قرار دهند. Beam با تلویزیون های کوچکتر یا در فضاهای دنج بیشتری به خوبی کار می کند. اگر از آن در اتاق خواب استفاده کنید ، به ویژه می توانید از قابلیت های داخلی Beam برای بلندگوهای هوشمند بهره مند شوید.

از طرف دیگر ، Sonos Playbar قدرت کافی برای منفجر کردن صدای فراگیر را دارد که گوش ها را در اتاق های بزرگتر از هم جدا می کند. Playbar لوازم جانبی Beam مدرن را ندارد ، اما با قدرت خالص جبران می کند.

از این گذشته ، نمی توانید با واحدهای Sonos اشتباه کنید. Beam و Playbar هم تقریباً تجهیزات بی عیب و نقصی هستند که شما آنها را دوست خواهید داشت. علاوه بر تجهیزات سازگار با Sonos ، ما توصیه های بیشتری برای موسیقی متن هایی داریم که با معیارهای Sonos مطابقت ندارند. می توانید لیست بهترین نوارهای صدا را برای گزینه های مناسب مرور کنید.

توصیه های سردبیرانمنبع: tarahi-news.ir