[ad_1]

آیا به دنبال گزینه ای رایگان برای دسک تاپ Microsoft Office هستید؟ بیش از LibreOffice و OpenOffice نگاه نکنید. اگر می خواهید نرم افزار Microsoft یا حتی Google Docs را جایگزین کنید ، این دو بسته عملکرد منبع باز گزینه بسیار خوبی است.

اما ممکن است در انتخاب بین این دو مشکل داشته باشید. اگر چنین هستید ، حتماً راهنمای مقایسه ما را در زیر بخوانید تا ببینید چطور مطابقت دارند. ما عواملی مانند دسترسی به سیستم عامل ، سهولت استفاده ، ویژگی های مربوطه و قالب های پشتیبانی شده فایل را بررسی می کنیم.

توجه: مقایسه های زیر براساس آخرین نسخه های LibreOffice و OpenOffice انجام می شود: LibreOffice 6.4.7 و OpenOffice 4.1.8. از نظر فنی ، آخرین نسخه LibreOffice 7.0.3 است ، اما این نسخه آزمایش نشده است ، در حالی که نسخه 6.4.7 در دسترس است و معمولاً برای کاربران اولیه است.

در دسترس بودن سیستم عامل و قیمت

عکس صفحه از صفحه بارگیری OpenOffice
عکس صفحه

بیایید ابتدا اطلاعات قیمت گذاری را حذف کنیم.

LibreOffice و OpenOffice برای بارگیری و استفاده رایگان هستند. هر دو گزینه های قابل مقایسه ای با مجموعه حق بیمه Office مایکروسافت هستند ، اما بدون هزینه های مربوطه.

برای در دسترس بودن سیستم عامل ، هر دو برای ویندوز ، لینوکس و MacOS در دسترس هستند.

با این حال ، OpenOffice یک برتری جزئی نسبت به LibreOffice دارد. وب سایت OpenOffice پیوندهایی را به پورت ها و توزیع های شخص ثالث اضافی ارائه می دهد که توسط بنیاد نرم افزار Apache تأیید یا پشتیبانی نمی شوند. یکی از درگاه های قابل توجه ، آندروپن آفیس است که بندر اندروید OpenOffice است. با این حال ، هنگام بارگیری یا استفاده از این درگاه ها و توزیع های غیررسمی مراقب باشید.

برنده: OpenOffice فقط یک مو فاصله دارد.

رابط کاربری و سهولت استفاده

عکس صفحه از یک سند جدید LibreOffice
عکس صفحه

نه LibreOffice و نه OpenOffice دارای رابط هایی هستند که بیش از حد ناشناخته یا استفاده از آنها دشوار است. با این حال ، اولویت شخصی شما برای یک مورد می تواند به یک عامل تقلیل یابد: آیا شما شخصی در Google Docs هستید یا شخصی در Microsoft Office؟

LibreOffice بسیار شبیه به یک برنامه Microsoft Office است ، با یک نوار منوی از دکمه ها و گزینه هایی که در بالای صفحه قرار دارند. آیکون های روبان کاملاً بزرگ هستند و نمای کلی آن درخشان تر و بسیار رنگارنگ تر است. نمادهای بزرگ همچنین اسکن کردن نوار منو را برای یافتن آنچه شما نیاز دارید آسان تر می کنند.

در مقابل ، OpenOffice کمی غم انگیز است و به نظر می رسد خاکستری است و دارای آیکون های منوی کوچکتر است که در بالای پنجره های آن قرار دارد. اما به نظر می رسد Google Docs است ، بنابراین اگر ظاهر مینیمال Google Docs و منوهای روشن آن را ترجیح می دهید ، OpenOffice می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

علاوه بر این ، OpenOffice آنچه را Sidebar Deck می نامد ارائه می دهد که مجموعه ای از منوهای نوار کناری است که در سمت راست صفحه ظاهر می شود. این ابزار دارای بسیاری از ابزارها و گزینه های مشابهی است که می توانید در بالای صفحه پیدا کنید ، اما در یک منوی راحت که دسترسی به آن راحت تر است و شامل دکمه ها و آیکون هایی است که به راحتی قابل مشاهده هستند.

LibreOffice دارای یک Deck Sidebar Deck است ، اما به طور پیش فرض باز نمی شود ، همانطور که در OpenOffice باز می شود. برای دسترسی به این نوار کناری در LibreOffice ، را انتخاب کنید چشم انداز و سپس انتخاب کنید نوار کناری از منوی بازشو

برنده: شکل. هر دو رابط کاربری ساده ، آشنا و آسان برای استفاده هستند. واقعاً تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می خواهید از چیزی شبیه محصولات مایکروسافت استفاده کنید یا بسته ای شبیه محصولات Google استفاده می شود.

ویژگی ها و قابلیت ها

عکس صفحه جادوگر LibreOffice
عکس صفحه

LibreOffice و OpenOffice شش نوع سند مختلف دارند که می توانید ایجاد کنید: سند متنی ، صفحه گسترده ، ارائه ، ترسیم ، فرمول یا پایگاه داده.

هر دو مجموعه اداری الگوهای اسنادی را ارائه می دهند ، اما LibreOffice الگوهای داخلی و آماده برای استفاده بیشتر از OpenOffice را ارائه می دهد. علاوه بر این ، اگر می خواهید از الگوها در OpenOffice استفاده کنید ، ابتدا باید مجموعه آنلاین ذخیره شده در وب سایت OpenOffice را جستجو کنید و سپس الگوهای مورد نظر خود را بارگیری کنید. با این حال ، هر دو مجموعه عملکرد به کاربران این امکان را می دهد تا برای بهبود عملکرد ، برنامه های افزودنی و ویژگی های جدیدی را به نرم افزار خود اضافه کنند.

LibreOffice و OpenOffice شامل جادوگرهایی هستند که می توانند به شما در ایجاد الگوهای منحصر به فرد حروف و موارد دیگر کمک کنند. با این وجود به نظر می رسد استفاده از سازندگان LibreOffice آسان تر است ، در حالی که ممکن است OpenOffice ابتدا از شما بخواهد یک محیط زمان اجرا برای Java را بارگیری و نصب کنید.

برنده: LibreOffice برنده می شود زیرا به نظر می رسد استفاده و دسترسی به آن از ویژگی هایی مانند الگوها و جادوگران آسان تر است. به طور کلی ، با این حال ، هر دو دارای بسیاری از ویژگی ها و توانایی های مشابه هستند.

سازگاری قالب فایل

و در حالی که هر دو مجموعه اداری به شما امکان می دهد اسناد را در قالب های متنوعی ذخیره کنید ، LibreOffice از این دسته امتیاز دارد. این گزینه های پیشرفته قالب بندی برای ذخیره اسناد شما ، از جمله ODF ، قالب واحد دفتر ، Word 2007-365 ، Word 97-2003 و متن غنی را ارائه می دهد. همچنین به شما امکان می دهد سند خود را به صورت PDF ، EPUB یا XHTML صادر کنید.

از طرف دیگر ، OpenOffice تمایل دارد که به فرمت های قدیمی فایل تغییر کند ، وقتی که نوبت به شما می رسد ذخیره به عنوان… گزینه ها ، از جمله ODF ، Microsoft Word 97/2000 / XP ، Microsoft Word 95 و Rich Text. همچنین به شما امکان می دهد اسناد خود را فقط بصورت PDF و XHTML صادر کنید.

برنده: LibreOffice به دلیل محدوده پرونده مدرن تر.

LibreOffice برنده آشکار است ، اما چه کسی برای شما کار می کند؟

LibreOffice در اینجا برنده آشکار است. ما سهولت استفاده همراه با طراحی بصری را دوست داریم ، بدون اینکه دسترسی سریع به الگوها و جادوگران را ذکر کنیم. به عنوان یک پاداش ، LibreOffice پردازش قالب های فایل مدرن را تسهیل می کند.

شما باید مهمترین عناصر را بر اساس نیازهای نرم افزاری فردی خود ارزیابی کنید ، زیرا هیچ نرم افزاری برای هر شرایطی مناسب نخواهد بود.

برای کسانی که علاقه زیادی به مایکروسافت آفیس دارند و داشتن الگوهای داخلی را ترجیح می دهند ، LibreOffice می تواند با برخی از ویژگی های اضافی به شما کمک کند.

اگر از طرفداران Google Docs هستید و اینقدر به الگوهای طبیعی اهمیت نمی دهید ، OpenOffice می تواند موارد اضافی غیرضروری را ساده کند.

توصیه های سردبیران


[ad_2]

منبع: tarahi-news.ir

ایندکسر