ESA کار بر روی یک فضاپیمای جدید را برای مطالعه سیارات فراخورشیدی آغاز می کند

[ad_1]

آژانس فضایی اروپا (ESA) کار بر روی آخرین تلسکوپ خود را آغاز کرده است: یک مأموریت تحقیقاتی به نام آریل ، که ترکیب شیمیایی سیارات خارجی و گرم را بررسی خواهد کرد.

آریل ، ردیابی از راه دور جو سیاره مادون قرمز برای مطالعات در مقیاس بزرگ ، به مدار خود پرتاب می شود ، جایی که با بررسی 1000 سیاره فراخورشیدی ، آنها را در هر دو طول موج نور مرئی و مادون قرمز بررسی می کند. این به دانشمندان اجازه می دهد ترکیب شیمیایی سیارات و ساختارهای حرارتی آنها را تعیین کنند ، اطلاعاتی در مورد اینکه چه سیارات فراخورشیدی ساخته شده اند ، و چطور سیارات شکل گرفته و جوهای آنها به مرور زمان تکامل می یابد.

دانشمند آریل در دانشگاه ESA ، جران پیلبرات گفت: “با آریل ، ما با مطالعه این جهان های دور هر دو به عنوان افراد و از همه مهمتر به عنوان جمعیت ، ویژگی های سیارات فراخورشیدی را به سطح بعدی می رسانیم.”

یک سیاره داغ در این برداشت از یک هنرمند از یک سیستم خارج سیاره از مقابل ستاره اصلی خود عبور می کند.
در برداشت این هنرمند از منظومه سیاره ای سیاره داغی از مقابل والدینش می گذرد. ESA / ATG medialab ، CC BY-SA 3.0 IGO

ESA از زمان انتخاب مفهوم آریل در سال 2018 به عنوان بخشی از برنامه Cosmic Vision ، برنامه ریزی برای ماموریت های ESA آینده ، در حال مطالعه است. پس از اتمام مطالعه ، اکنون مرحله اجرا آغاز می شود و پیمانکاری برای ساخت فضاپیما انتخاب می شود. این طرح برای پرتاب آریل در سال 2029 با استفاده از موشک آریان 6 از فرودگاه فضایی اروپا در کورو ، گویان فرانسه است. در ابتدا ، این یک مأموریت چهار ساله خواهد بود.

این امر به دنبال پرتاب موفقیت آمیز ماهواره ESA CHEOPS انجام می شود که همچنین در حال کاوش سیارات فراخورشیدی است تا درباره اندازه ، جرم و ترکیب آنها اطلاعات بیشتری کسب کند. CHEOPS قبلاً کشف وحشی در مورد سیارات فراخورشیدی کرده است و به زودی PLATO ، تلسکوپ شکار سیاره ای ESA که قرار است در سال 2026 راه اندازی شود ، به آن پیوست. دانشمندان ESA امیدوارند آریل با تمرکز بر روی سیارات گرم و گرم که نزدیک به ستاره های میزبان خود می چرخند.

طبق گفته ESA Ariel Luftinger ، دانشمندی از پروژه Ariel ، کاوش در سیارات دور می تواند به درک بیشتر ما از منطقه فضا کمک کند: “شمارش شیمیایی صدها منظومه شمسی به ما کمک می کند تا هر سیاره را در متن درک کنیم. از محیط شیمیایی و ترکیب ستاره میزبان ، به نوبه خود ، به ما کمک می کند محله فضایی خود را بهتر درک کنیم. “

اکنون ESA پیشنهاداتی را برای ساخت فضاپیما از پیمانکاران خواهد گرفت و آنها انتظار دارند تا تابستان سال آینده پیمانکاری انتخاب کنند.

توصیه های سردبیران


[ad_2]

منبع: tarahi-news.ir

ایندکسر