ESA می خواهد با پنجه موشک بقایای فضایی را پاک کندآن ماشینهای بازی سرگرم کننده را برای همیشه به یاد داشته باشید داستان اسباب بازی به عنوان یک خدای مانند بودن به عنوان پنجه شناخته می شود؟ خوب ، نسخه بسیار بزرگتری از همین مفهوم می تواند به زودی به مدار زمین پرتاب شود و برای پاکسازی بقایای فضایی مورد استفاده قرار گیرد – اشاره به صدها هزار قطعه بقایای فضایی که با سرعتی غیرقابل تصور به دور زمین می چرخند ، تهدید می کنند که به ماهواره آسیب صدماتی می رسانند. یا سفینه ای که ممکن است با آن روبرو شوند.

در اصل ، این ایده یک پروژه جدید است که توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) حمایت مالی می شود ، که استارت آپ سوئیس ClearSpace را می بیند و یک ربات برای حذف آوار (پنجه فضایی غول پیکر با هر نام دیگری) را به نام ClearSpace-1 ساخت و راه اندازی می کند.

پنجه عظیم کیهانی قسمتهای زیادی از ریزه های کیهانی را جستجو کرده و می گیرد و سپس آنها را به زمین می فرستد ، جایی که خوشبختانه توسط جو سوخته می شوند.

سخنگوی ClearSpace به دیجیتال ترندز گفت: “سیستم ضبط بر اساس چهار بازو است که وقتی هدف درون حجم ضبط است ، بسته می شود.” “این سیستم ساده است و همچنین استفاده مجدد را نیز فراهم می کند [since] می توان آن را باز و بسته کرد و بنابراین به طور مکرر استفاده می شود. طراحی آن می تواند متناسب با اشکال مختلفی باشد که بقایای فضایی می توانند داشته باشند – از اجسام موشک گرفته تا ماهواره های غیر موجود. “

حتما بخوانید:
جعبه کمک های اولیه و جعبه کمک های اولیه

اولین هدف از ClearSpace-1 برای تمیز کردن ، یک آداپتور قدیمی Vespa است ، یک موشک که 250 کیلوگرم وزن دارد و از سال 2013 در مدار زمین قرار دارد. پس از اتمام این کار تمیز کردن ، احتمالاً ClearSpace-1 به سایر قطعات آوار که می توانند از مدار خارج شوند.

با پاک شدن تعداد قابل توجهی از بقایای فضایی ، و طول بسیاری از آنها کمتر از 10 سانتی متر (جمع آوری آنها را بسیار دشوارتر می کند) ، مدت زمان زیادی طول می کشد تا مدار واقعاً به فضای آزاد تبدیل شود. اما اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود ، بدون شک همه چیز با قدرت آغاز خواهد شد. این ممکن است اولین پنجه کیهانی بسیاری باشد.

“توسعه خدمات ESA چهار سال به طول انجامیده است و ما هستیم [currently] در مرحله طراحی اولیه ، “سخنگوی گفت. “این پرتاب برای سال 2025 برنامه ریزی شده است.”

توصیه های سردبیرانمنبع: tarahi-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید