[ad_1]

آن ماشینهای بازی سرگرم کننده را برای همیشه به یاد داشته باشید داستان اسباب بازی به عنوان یک خدای مانند بودن به عنوان پنجه شناخته می شود؟ خوب ، نسخه بسیار بزرگتری از همین مفهوم می تواند به زودی به مدار زمین پرتاب شود و برای پاکسازی بقایای فضایی مورد استفاده قرار گیرد – اشاره به صدها هزار قطعه بقایای فضایی که با سرعتی غیرقابل تصور به دور زمین می چرخند ، تهدید می کنند که به ماهواره آسیب صدماتی می رسانند. یا سفینه ای که ممکن است با آن روبرو شوند.

در اصل ، این ایده یک پروژه جدید است که توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) حمایت مالی می شود ، که استارت آپ سوئیس ClearSpace را می بیند و یک ربات برای حذف آوار (پنجه فضایی غول پیکر با هر نام دیگری) را به نام ClearSpace-1 ساخت و راه اندازی می کند.

پنجه عظیم کیهانی قسمتهای زیادی از ریزه های کیهانی را جستجو کرده و می گیرد و سپس آنها را به زمین می فرستد ، جایی که خوشبختانه توسط جو سوخته می شوند.

سخنگوی ClearSpace به دیجیتال ترندز گفت: “سیستم ضبط بر اساس چهار بازو است که وقتی هدف درون حجم ضبط است ، بسته می شود.” “این سیستم ساده است و همچنین استفاده مجدد را نیز فراهم می کند [since] می توان آن را باز و بسته کرد و بنابراین به طور مکرر استفاده می شود. طراحی آن می تواند متناسب با اشکال مختلفی باشد که بقایای فضایی می توانند داشته باشند – از اجسام موشک گرفته تا ماهواره های غیر موجود. “

اولین هدف از ClearSpace-1 برای تمیز کردن ، یک آداپتور قدیمی Vespa است ، یک موشک که 250 کیلوگرم وزن دارد و از سال 2013 در مدار زمین قرار دارد. پس از اتمام این کار تمیز کردن ، احتمالاً ClearSpace-1 به سایر قطعات آوار که می توانند از مدار خارج شوند.

با پاک شدن تعداد قابل توجهی از بقایای فضایی ، و طول بسیاری از آنها کمتر از 10 سانتی متر (جمع آوری آنها را بسیار دشوارتر می کند) ، مدت زمان زیادی طول می کشد تا مدار واقعاً به فضای آزاد تبدیل شود. اما اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود ، بدون شک همه چیز با قدرت آغاز خواهد شد. این ممکن است اولین پنجه کیهانی بسیاری باشد.

“توسعه خدمات ESA چهار سال به طول انجامیده است و ما هستیم [currently] در مرحله طراحی اولیه ، “سخنگوی گفت. “این پرتاب برای سال 2025 برنامه ریزی شده است.”

توصیه های سردبیران


[ad_2]

منبع: tarahi-news.ir