یک رزمایش بزرگ باعث دلگرمی و شادی دوستان و ترس برای دشمنان می شودمجتبی ذوالنوری، رئیس فراکسیون دفاع و اقتدار ملی در بیانیه‌ای گفت: رزمایش گسترده ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور نشان دادن اقتدار جمهوری اسلامی ایران در استقرار و حفظ آن برگزار شد. صلح و امنیت در منطقه با تکیه بر توان کشورهای منطقه باعث دلگرمی و شادی دوستان شد و ناامیدی، ناامیدی و ترس دشمن محسوب می شود.

«قدرت و صلابت و انضباط و آمادگی و ابتکار و رکاب زدن و کمر بستن به اهداف والای تو، دشمنی را که قصد جنگ دارد در قصد خود تزلزل می دهد. بنابراین، شما باید آماده باشید.”

بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار فرماندهان ارتش و ستاد در 9 فروردین 1374.

با درود بر روح پرافتخار معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و روح شهدا بویژه شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران و آرزوی طول عمر با عزت برای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی. انقلاب، اجرای موفقیت آمیز رزمایش مشترک پهپاد 1401 ارتش جمهوری اسلامی ایران در گستره وسیعی از کل کشور از آبهای گرم خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان تا جنوب، شرق، غرب، شمال و مرکز ایران اسلامی که مظهر ایمان، انگیزه، دانش، توانایی و خودباوری جوانان این مرز و بوم است، به حضور فرمانده معظم کل قوا تبریک به ملت بزرگ و نجیب ایران.

امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران که در اوج تحریم های شدید با اتکا به توان درونی نیروهای جوان و انقلابی خود و انجام تدابیر فرمانده معظم کل قوا (مجظله العالی) قرار دارد. ، ضمن نمایش قدرت پهپادی خود، به فضل الهی، از تولید و ساخت کره ای انواع هواپیماهای بدون سرنشین عبور کرده است. وارد عرصه تولید زیرسیستم های عملیاتی پهپاد شد و ایران اسلامی را به ابرقدرت پهپاد جهان تبدیل کرد. بنابراین پس از نشان دادن توان رزمی پایگاه 313 پهپاد راهبردی به عنوان نقطه عطفی در اقتدار پهپادی جمهوری اسلامی ایران، در این رزمایش بزرگ با استفاده از تجهیزات و سلاح های تمام ایرانی شامل بیش از 150 نوع پهپاد رزمی، بمب افکن رهگیر، پیشاهنگ و ناظر، جنگلی و بمب گذار انتحاری با امکان انجام اقدامات در محیط جنگ الکترونیک رادیویی و مجهز به سامانه های پارازیت و فریب راداری برای اولین بار برای اجرای رزمایش مشترک دوجانبه پهپادها با مشارکت چهار نیرو. (زمینی، پدافندی، هوایی و دریایی) ارتش جمهوری اسلامی ایران و قرارگاه پدافند هوایی حاتم الانبیاء (علیه السلام).

حتما بخوانید:
این ترفند باتری آیفون شما را سریعتر شارژ می کند

از اتفاقات مهم و قابل توجه در این رزمایش می توان به اولین پرواز موفقیت آمیز عملیاتی پهپاد کمان 22 با وظیفه مقابله با وسایل جنگ الکترونیک دشمن، اجرای موفقیت آمیز انهدام اهداف راداری به کمک هوش مصنوعی توسط ابابیل و امید اشاره کرد. پهپادها، شناسایی مرزهای زمینی، هوایی و دریایی نقض پایگاه هوایی در ارتباط با هواپیماهای بدون سرنشین، انهدام اهداف و نقاط بحرانی و بحرانی، انهدام اهداف در ساحل و دریا، پرواز پهپادها از ناوگان پهپادها اعم از سطحی و زیردریایی. شناورها و ایجاد یک دفاع دفاعی فعال با حرکت دادن سکوی پایه زمینی به آسمان. مقتدر خاطرنشان کرد: پدافند هوایی ارتش در آسمان بالاتر است.

بدون شک این رزمایش قدرتمندی است که هدف آن نشان دادن اقتدار جمهوری اسلامی ایران در برقراری و حفظ صلح و امنیت منطقه با تکیه بر توان کشورهای منطقه و بر اساس اصل «همه با هم» است. در برقراری صلح، بدون نیاز به حضور بیگانگان و بی‌اثر شدن تحریم‌ها، تسلیحات علیه ایران با بهره‌گیری از سلاح‌ها و تجهیزات داخلی و نمایش علمی و اقتدار نیروهای مسلح در دفاع از میهن اسلامی و مقدسات انجام شد. نظام جمهوری اسلامی ایران

به همین منظور «فرکسیون دفاع و قدرت ملی» با ارج نهادن به عزم پولادین و تلاش صادقانه و تلاش بی‌وقفه فرماندهان، افسران، درجه‌بندی، کارکنان و سربازان ارتش انقلاب اسلامی ایران اقدامات هوشمندانه ارتش انقلاب جمهوری اسلامی ایران در گوشه نمایش از توان نظامی و بازدارندگی ایران اسلامی به ویژه در موقعیت های حساس منطقه ای و بین المللی نمونه ای از حدیث شریف «من آفریننده خلقت هستم». خالق خالق است» از تمامی کارکنان خدوم، فرماندهان چهار قوه، دریادار حبیب الله سیاری، رئیس افتخاری ستاد و معاون هماهنگ کننده آجا و بویژه امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده افتخاری ارتش. جمهوری اسلامی ایران مراتب تشکر و قدردانی خود را اعلام کرد انشالله حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) همواره در انجام وظایف نظامی و حراست از مرزها و شکاف های نظام مقدس جمهوری اسلامی سرافراز و پایدار باشند. و ایران

حتما بخوانید:
موتور 206 RC آرسی

سلام بر شما و رحمت و برکات خدا

خوجت الاسلام والمسلمین مجتب ذی النوری

رئیس فراکسیون دفاع و قدرت ملی