چگونه یک فایل ISO ویندوز 10 را به طور قانونی بارگیری کرده و ویندوز 10 را از آن نصب کنیم

[ad_1]

چه در حال حاضر از ویندوز 10 استفاده می کنید و چه جدیدترین نسخه را بخواهید ، یا می خواهید از سیستم عامل دیگری ارتقا دهید ، این امکان وجود دارد – اما ممکن است مراحل گیج کننده ای وجود داشته باشد. بارگیری و نصب فایل ISO Windows 10 به شما امکان می دهد جدیدترین سیستم عامل Microsoft را نصب کنید.

اگر نمی دانید چگونه یک فایل ISO 10 ویندوز را بارگیری و نصب کنید ، اصول آن را بیان می کنیم. به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید چه کاری انجام دهید.

مرحله 1: Windows 10 ISO را به طور قانونی از مایکروسافت به ویندوز بارگیری کنید

windows-10-tool-create-media

برای شروع ، به صفحه بارگیری ویندوز 10 بروید و روی رنگ آبی کلیک کنید اکنون ابزار را بارگیری کنید دکمه. اگر از رایانه های ویندوز 7 ، 8 یا 10 استفاده می کنید ، از ابزار بارگیری ویندوز 10 استفاده کنید. در غیر اینصورت ، به مرحله 2 در زیر مراجعه کنید.

این ابزار تبدیل هر کلید USB به نصب کننده بوت ویندوز 10 را آسان می کند و به شما امکان می دهد برای استفاده در آینده فایل ISO Windows 10 را بارگیری کنید. وقتی ابزار بارگیری شد ، آن را اجرا کنید. سپس باید تأیید کنید که آیا می خواهید رایانه فعلی خود را ارتقا دهید یا رسانه نصب را برای رایانه دیگری ایجاد کنید.

انتخاب کنید رسانه نصب را برای رایانه دیگری ایجاد کنید ، همانطور که در بالا نشان داده شده و سپس کلیک کنید مورد بعدی. زبان ، معماری و نسخه دلخواه ویندوز خود را انتخاب کنید. معمولاً بهتر است کادر را علامت بزنید از این گزینه پیشنهادی برای این رایانه استفاده کنید، اما شما همچنین می توانید نسخه دیگری از ویندوز مانند Windows 10 Pro یا Home را سفارشی و انتخاب کنید.

سپس ، اگر می خواهید ویندوز را روی رایانه خود نصب کنید ، انتخاب کنید گزینه فایل ISO. با این کار فایلی ذخیره می شود که می توانید بعداً روی آن کلیک کنید (مرحله 3) تا کامپیوتر خود را به ویندوز 10 ارتقا دهید. همچنین در صورت تمایل می توانید از ISO برای رایت ویندوز 10 به دی وی دی استفاده کنید – در این حالت ، ادامه دهید به مرحله 4

در غیر این صورت ، اگر می خواهید یک درایو فلش USB ایجاد کنید ، انتخاب کنید درایو فلش گزینه. با این کار می توانید یک دستگاه USB قابل بوت ایجاد کنید که می توانید با استفاده از آن همه چیز را از رایانه خود پاک کرده و به “نصب تمیز” بپردازید. برای نصب ویندوز می توانید از این دستگاه USB در رایانه های دیگر نیز استفاده کنید. با استفاده از این گزینه باید دستگاه USB خود را انتخاب کرده و ویندوز 10 را در آن بارگیری کنید. هشدار داده شود: همه چیز روی دستگاه قبل از نصب پاک می شود ، بنابراین مطمئن شوید هیچ پرونده مهمی از بین نرود.

windows-10-save-iso

برای اکثر افراد ، فایل ISO ایمن ترین روش است. وقتی انتخاب می کنید پرونده ISO، کلیک مورد بعدیو محل ذخیره فایل ISO را انتخاب کنید. پس از اتمام بارگیری ، فایل ISO را بر روی هارد دیسک کامپیوتر خود خواهید داشت. برای ادامه کار می توانید به مرحله 3 بروید.

مرحله 2 (اختیاری): Windows 10 ISO را از Microsoft در Mac ، Linux و Windows Vista / XP بارگیری کنید

windows-10-iso

Windows 10 Downloader فقط در رایانه های دارای ویندوز 7 ، 8 یا 10 کار می کند. اگر از یکی از این سیستم عامل ها استفاده نمی کنید ، همچنان می توانید Windows 10 ISO را از Microsoft بارگیری کنید. فقط به صفحه بارگیری ویندوز 10 بروید و متوجه می شود که شما از سیستم عامل سازگار استفاده نمی کنید.

از این صفحه می توانید انتخاب کنید کدام نسخه از ویندوز 10 – ISO 32 بیتی یا 64 بیتی – به زبان انتخابی شما بارگیری شود. سپس می توانید فایل ISO را در یک درایو USB کپی کرده و برای ادامه نصب به یک لپ تاپ یا دسک تاپ ویندوز منتقل کنید.

مرحله 3: ویندوز 10 را مستقیماً از ISO از ویندوز 7 یا 8 / 8.1 نصب کنید

windows-10-mounted-iso

اگر از ویندوز 8 یا بالاتر استفاده می کنید ، می توانید با نصب فایل ISO که بارگیری کرده اید ، رایانه یا لپ تاپ خود را به ویندوز 10 ارتقا دهید – روی آن دوبار کلیک کنید. ویندوز ISO را مانند درایو DVD نمایش می دهد.

از اینجا می توانید ویندوز 10 را نصب کنید. فقط باز کنید Setup.exeو برنامه نصب باز خواهد شد. از اینجا ، می توانید ویندوز 10 را نصب کنید و فایلها و برنامه های خود را بگذارید. تمام اطلاعات لازم از ISO به رایانه شما منتقل می شود که در نهایت رایانه شما مجدداً راه اندازی می شود تا مراحل نصب به پایان برسد.

اگر از ویندوز 7 یا بالاتر استفاده می کنید ، نمی توانید ISO را نصب کنید – می توانید Virtual Clone Drive را بارگیری کنید و از آن برای نصب فایل های ISO استفاده کنید. پس از نصب دستگاه ، نصب به همان روش شرح داده شده در بالا کار خواهد کرد. اگر می خواهید از ویندوز 10 ارتقا دهید ، می توانید Windows 10 Upgrade Wizard را نیز امتحان کنید. در اینجا راهنمای آن است.

مرحله 4: Windows 10 ISO را به DVD رایت کنید

windows-disk-burner-iso

اگر رایانه شما دارای دی وی دی رایتر است و دی وی دی قابل ضبط در دست دارید ، می توانید ویندوز 10 ISO را به دی وی دی رایت کرده و ویندوز 10 را با راه اندازی از روی آن نصب کنید. روی فایل ISO راست کلیک کرده و سپس کلیک کنید یک عکس را روی دیسک رایت کنید. Windows Disc Image Burner از شما س askingال می کند که می خواهید از کدام دستگاه استفاده کنید.

پس از پایان کار ، کلیک کنید دارم میسوزم برای شروع روند. پس از اتمام ، یک DVD قابل بوت خواهید داشت که می توانید برای نصب ویندوز از آن استفاده کنید. برای ذخیره ISO خود می توانید از نرم افزار دیگری استفاده کنید ، اما استفاده از سیستم عامل به اندازه کافی آسان است.

اکثر رایانه ها به طور پیش فرض نیاز به راه اندازی از دی وی دی دارند ، اما گاهی اوقات ممکن است لازم باشد که برای نصب ویندوز 10 از دی وی دی به منوی بوت رایانه بروید. به طور ناخوشایند ، این به یک میانبر صفحه کلید متفاوت با سایر دستگاه ها نیاز دارد. با این حال ، اگر متوجه شدید که رایانه شما چه زمانی شروع به کار می کند ، به دستورالعمل های دسترسی به منوی راه اندازی مراجعه کنید.

برنامه های دیگر برای فایل ISO ویندوز 10

بسیاری از برنامه های دیگر برای فایل ISO Windows 10 وجود دارد. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید Windows 10 را روی Mac خود نصب کنید یا Windows 10 را در یک برنامه ماشین مجازی تنظیم کنید. در هر دو مورد ، فایل ISO ابزار ارجح برای نصب ویندوز 10 است.

برای نصب ویندوز 10. برای Windows 10 به یک کلید محصول معتبر نیاز دارید. در رایانه هایی که در حال حاضر از ویندوز 7 یا ویندوز 8 / 8.1 استفاده می کنند ، این مشکلی نیست. شما می توانید در محل مورد نظر خود را ارتقا دهید و ویندوز 10 مجوز قبلی شما را تشخیص می دهد. در غیر این صورت ، می توانید از کلید محصول در دستگاه خود استفاده کنید – به دنبال برچسب باشید.

فایل ISO رایگان نیست مجوز ویندوز رایگان. این فقط یک روش راحت تر برای نصب ویندوز 10 است. کاربران Mac ، سازندگان رایانه های شخصی و هر کسی که بر روی یک ماشین مجازی نصب کند برای نصب قانونی ویندوز 10 به یک کلید محصول نیاز دارد. آنها می توانند Windows 10 Home را خریداری کنند. با قیمت 139 دلار

توصیه های سردبیران


[ad_2]

منبع: tarahi-news.ir

ایندکسر