[ad_1]

قرار بود روز شنبه ماهواره رصد اقیانوس Sentinel-6 توسط ناسا و آژانس فضایی اروپا با پرتاب دسته ای از ماهواره های Starlink توسط SpaceX در روز یکشنبه دنبال شود. اما مأموریت فقط چند ساعت قبل از پرواز به منظور انجام بررسی های بعدی به تعویق افتاد. اکنون ، ساعت 9:13 بعد از ظهر ، ET در روز سه شنبه ، 24 نوامبر ، بر روی یک پرتاب احتمالی متمرکز شده است.

اکنون برای راه اندازی Starlink در Falcon 9 ، زمانی که نیاز به بهبود شرایط آب و هوایی در منطقه بهبودی است ، به سمت سه شنبه ، 24 نوامبر ساعت 9:13 بعد از ظهر می روید.

& mdash؛ SpaceX (@ SpaceX) 23 نوامبر 2020

اسپیس ایکس نه تنها در پرتاب موشک های Falcon 9 خود ، بلکه در گرفتن اولین مرحله از Falcon 9 قابل استفاده مجدد نیز خبره شد. برای پرتاب ناسا / ایسا در روز شنبه ، مرحله اول دوباره روی زمین فرود آمد ، در همان مکانی که از آنجا بلند شد. برای پرتاب آینده Starlink ، این شرکت به دنبال تصرف اولین مرحله از یک هواپیمای بدون سرنشین واقع در اقیانوس است.

این پرتاب به طور مستقیم از SpaceX پخش خواهد شد و ما تمام جزئیات مربوط به نحوه تماشای آن را داریم.

شانزدهمین پرتاب Starlink چه زمانی است؟

اسپیس ایکس اکنون در نظر دارد ماموریت را در ساعت 9:13 بعدازظهر سه شنبه 24 نوامبر آغاز کند ، اگرچه این هنوز تأیید نشده است.

شانزدهمین گروه ماهواره های Starlink از موشک Space Launch Complex 40 (SLC-40) در نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب می شوند و موشک SpaceX Falcon 9 60 ماهواره Starlink را به مدار می فرستد.

پس از پرتاب ، اولین مرحله از Falcon 9 به زمین برمی گردد و توسط هواپیمای بدون سرنشین “البته من هنوز دوستت دارم” گرفتار می شود ، که در اقیانوس اطلس کنار می ماند.

نحوه تماشای شانزدهمین شروع Starlink

این پرتاب به طور زنده در کانال YouTube SpaceX نشان داده می شود. می توانید فیلم را از طریق وب سایت SpaceX یا با استفاده از فیلم تعبیه شده در بالای این صفحه مشاهده کنید.

جریان مستقیم حدود 15 دقیقه قبل از پرواز شروع می شود. این فیلم آماده سازی نهایی قبل از شروع ، شمارش ، بارگیری و ضبط مرحله اول را نشان می دهد. همچنین مراحل اصلی در پروسه پرتاب ، مانند تفکیک مرحله اول و دوم ، محل نمایشگاه و موقعیت خود ماهواره ها را اعلام خواهد کرد.

چه انتظاری از شانزدهمین راه اندازی Starlink

یکی از موارد قابل توجه در این لانچ استفاده مجدد از تقویت کننده حق بیمه Falcon 9 و همچنین نمایشگر آن است. مرحله اول قبلاً حداقل شش مأموریت انجام داده بود ، از جمله چهار پرتاب قبلی استارلینک و دو پرتاب ماهواره دیگر. نمایشگاه شامل دو قسمت است که یکی از آنها قبلاً در یک مأموریت و دیگری نیز قبلاً در دو مأموریت استفاده می شده است.

توصیه های سردبیران


[ad_2]

منبع: tarahi-news.ir

ایندکسر