[ad_1]

از عکاسی از محصول گرفته تا طراحی وب ، گاهی اوقات تصویر بدون پس زمینه بهتر می شود. اما تلاش برای انجام کار بدون ابزار مناسب می تواند حتی باتجربه ترین عکاسان را ناامید کند. خوشبختانه آخرین به روزرسانی های Adobe Photoshop روند کار را آسان می کند. بعضی اوقات فقط چند کلیک طول می کشد.

یک ویژگی جدید در Photoshop 2020 می تواند به طور خودکار پس زمینه را حذف کند. این فرایند با استفاده از هوش مصنوعی تعیین می کند کدام قسمت از تصویر باید حفظ شود و کدام قسمت باید برداشته شود. هوش مصنوعی هرگز به اندازه ویرایشگر انسانی مهارت ندارد ، اما برای تصاویر پیچیده ممکن است لازم باشد پس زمینه را با استفاده از طیف وسیعی از ابزارهای مختلف انتخاب فتوشاپ حذف کنید.

فتوشاپ ندارید؟ در اینجا چند روش دیگر برای حذف پس زمینه از تصویر وجود دارد.

سریعترین و کثیف ترین روش برای حذف پس زمینه در فتوشاپ

فتوشاپ 2020 با یک میانبر جدید برای حذف پس زمینه ای که توسط ابزار انتخاب تم هدایت می شود ، ارائه می شود. میانبر هر بار این کار را انجام نمی دهد ، اما برای تصاویر ساده به خوبی کار می کند و برای دیگران به راحتی اصلاح می شود. قبل از شروع ، مطمئن شوید که فتوشاپ 2020 ، نسخه 21.0.0 یا بالاتر را در اختیار دارید – در غیر این صورت ، ابتدا باید نرم افزار خود را به روز کنید.

با کپی کردن لایه پس زمینه شروع به ساختن لایه ای کنید که فتوشاپ برای استفاده از ابزار باید استفاده کند. کل عکس (MacOS Command + A یا Windows Control + A) را انتخاب کرده و کپی و پیست کنید. در پانل لایه ها ، روی نماد مش کنار لایه پس زمینه کلیک کنید تا پس زمینه پنهان شود. از اینجا ، شما فقط با لایه جدیدی که ایجاد کرده اید کار خواهید کرد.

در پانل Properties در سمت راست ، به برگه Quick Actions بروید. اگر پانل Properties را مشاهده نمی کنید ، روی نمادی که به این شکل است کلیک کنید:

در بخش Quick Actions ، روی حذف پس زمینه کلیک کنید. باید چند دقیقه صبر کنید تا برنامه موضوع را پیدا کند و پس زمینه را حذف کند. پس از پایان برنامه ، باید شی the را در پس زمینه شفاف (با الگوی شطرنجی نشان داده شده) مشاهده کنید. اگر این پس زمینه شفاف را نمی بینید ، مطمئن شوید که لایه پس زمینه شما مخفی است.

این روش سریع برای برخی از عکسها عالی است و برای برخی دیگر نتایج خنده داری دارد. اگر به درد شما نمی خورد ، به روش دستی زیر بروید. اگر نتیجه نزدیک است اما کامل نیست ، روی ماسکی که فتوشاپ به طور خودکار ایجاد می کند کلیک کنید (تصویر سیاه و سفید در صفحه لایه ها). با استفاده از ماسک انتخاب شده ، از یک برس سفید برای افزودن به موضوع و یک برس سیاه برای پاک کردن تمام قسمتهای پس زمینه که برداشته نشده اند استفاده کنید.

پس از اینکه از نتایج راضی بودید ، می توانید لایه پس زمینه را پاک کرده و فایل را به صورت PNG ذخیره کنید تا شفاف باشد ، یا به عنوان PSD برگردید و بعداً تنظیمات بیشتری انجام دهید.

نحوه حذف دستی در فتوشاپ

ابزار انتخاب فتوشاپ را انتخاب کنید

ایجاد پس زمینه شفاف شامل انتخاب آنچه می خواهید حفظ کنید و حذف آنچه که نمی خواهید باشد. اما کدام یک از چند ابزار انتخاب فتوشاپ برای انجام کار بهتر است؟ این به تصویر بستگی دارد. اگر با یک تصویر زمینه با کنتراست بالا ، مانند یک شی dark تاریک روی پس زمینه روشن یا یک آرم تک رنگ کار می کنید ، مراحل انتخاب کمی ساده تر است.

برای این آموزش ، ما فرض می کنیم که شما با چیزی کمی سخت تر کار می کنید – زیرا اگر می توانید پس زمینه شلوغ را حذف کنید ، می توانید پس زمینه ای را حذف کنید ، و حتی اگر با پس زمینه سفید یا جامد کار می کنید ، می توانید با یادگیری ابزارهای مختلف ، در وقت خود صرفه جویی کنید انتخاب فتوشاپ.

ابزاری با عصای جادویی تمام پیکسل های یک رنگ مشابه را انتخاب خواهد کرد. به عنوان مثال ، با داشتن یک آرم در پس زمینه سفید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر روی یک قسمت سفید کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید ، سپس برای پاک کردن آن روی حذف کلیک کنید. اگر چندین برگه زمینه وجود دارد که به قسمتهایی از شی object مورد نظر برای برش تقسیم شده اند ، لازم است این کار را تکرار کنید.

Object را انتخاب کنید ابزار از هوش مصنوعی برای انتخاب مرزهای یک شی استفاده می کند. شما یک طرح کلی خشن ترسیم می کنید تا مشخص کنید کدام شی object ، و فتوشاپ AI بقیه کارها را انجام می دهد. این ابزار همچنین می تواند برای حذف یک شی از انتخاب فعلی استفاده شود.

چادر مستطیل و بیضوی اگر بخواهید جسمی را انتخاب کنید که مستطیل کامل یا یک دایره کامل باشد ، ابزار کار خواهد کرد. فقط انتخاب را روی آنچه می خواهید نگه دارید قرار دهید ، سپس مراحل چهار و شش زیر را دنبال کنید.

lasso ، یک موضوع را انتخاب کنید، و انتخاب و ماسک بزنید ابزارها برای حذف پس زمینه های پیچیده تر بهتر عمل می کنند و جایی است که بیشتر قدرت پنهان فتوشاپ نهفته است. در اینجا مراحل اساسی کار بر روی این ابزارها آورده شده است.

1. به Select> Select theme بروید

ابزار انتخاب تم Photoshop شروع آسان برای حذف پس زمینه را فراهم می کند. قابل اعتماد و متخصص > انتخاب موضوع را انتخاب کنید. این فرآیند چند ثانیه به طول می انجامد ، اما سپس فتوشاپ با استفاده از هوش مصنوعی به طور تقریبی موضوع عکس را انتخاب می کند. این ابزار معمولاً آن را عالی نمی کند ، اما این بسیار خوب است – شما می توانید در مرحله بعد انتخاب خود را اصلاح کنید.

اگر عکس بیش از یک شی دارد و می خواهید فقط یک شی انتخاب کنید ، می توانید از ابزار انتخاب شی استفاده کنید. در جعبه انتخاب ، ابزار انتخاب شی (Photoshop 21.0.0 و بالاتر) را انتخاب کنید ، با ابزار Magic Wand درج می شود. یک کادر به دور شی بکشید و فتوشاپ آن شی را برای شما انتخاب می کند. باز هم می توانید در مرحله بعدی انتخاب را اصلاح کنید ، بنابراین اگر جسم کاملاً انتخاب نشده نگران نباشید.

اگر انتخاب کننده تم برای شما کار نمی کند (یا از نسخه قدیمی فتوشاپ استفاده می کنید) ، به مرحله بعدی بروید و انتخاب را از ابتدا شروع کنید.

اگر انتخاب کننده تم کاملاً کار می کند (اتفاق می افتد!) ، به مرحله چهار بروید.

2. برای اشیا complex پیچیده ، از Select و Mask برای اصلاح انتخاب استفاده کنید

این احتمال وجود دارد که انتخاب شما کاملاً بی نقص نباشد. اگر با جسمی با لبه های کاملاً مشخص کار می کنید ، ابزار مغناطیسی لاسو احتمالاً ساده ترین مسیر است ، بنابراین پیش بروید و به مرحله بعدی بروید. با این حال ، برای اشیایی که لبه ها ، بافتها و شکلهای نامنظم وحشی کمتری دارند ، ابزار و ماسک انتخاب اغلب بهترین نتیجه را می دهند. برای اشیا with دارای هر دو ، مانند تصویر دوربین استفاده شده در این آموزش ، می توانید از ترکیبی از هر دو روش استفاده کنید.

با تمرکز بر روی انتخاب ، تنظیم دقیق کنید را انتخاب کنید> را انتخاب کنید و ماسک بزنید. که در انتخاب و ماسک بزنید پنجره ، انتخاب را اصلاح کنید. از ابزار قلم مو از نوار ابزار در سمت چپ استفاده کنید و نماد بعلاوه را در نوار ابزار بالا انتخاب کنید ، سپس هر چیزی را که باید در انتخاب قرار بگیرد مسواک بزنید ، اما اینطور نیست. قطعاتی که نباید بخشی از انتخاب باشند. به یاد داشته باشید که هدف انتخاب شی object است ، پس زمینه ای را که می خواهید حذف کنید لغو انتخاب کنید.

اگر قلم مو بیش از حد انتخاب کرد ، از اندازه قلم مو کوچکتر استفاده کنید (درست در کنار نمادهای مثبت و منفی در بالا قرار دارد) و شعاع را در نوار ابزار Properties کاهش دهید. اگر برس به اندازه کافی انتخاب نشده است ، از اندازه برس بزرگتر استفاده کنید و شعاع را افزایش دهید.

با ابزار و ماسک انتخاب بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید ، اما اگر هنوز بی عیب نیست ، عرق نکنید. اطمینان حاصل کنید که در انتخاب بیش از حد اشتباه کرده اید – اگر چیزی را رها کنید ، بعداً برگشتن سخت تر است. پس از اینکه انتخاب خود را به بهترین شکل ممکن اصلاح کردید ، خوب کلیک کنید.

قبل از رفتن به مرحله بعدی ، تمام لبه ها را بزرگ کنید و مطمئن شوید که هیچ یک از گزینه ها را ترک نکرده اید. اگر این کار را کردید ، فقط دوباره آن را باز کنید انتخاب و ماسک بزنید ابزار را انتخاب کنید و این قسمت را انتخاب کنید.

3. انتخاب خود را به یک لایه تبدیل کنید

آنچه را که تاکنون انتخاب کرده اید ، روی یک لایه جدید نگه دارید ، حتی اگر هنوز کاملاً عالی نباشد – فقط مطمئن شوید که هر چیزی را که باید انتخاب شود از دست ندهید. با استفاده از این “مورچه های راهپیمایی” که هنوز انتخاب شما را نشان می دهند ، (Control یا Command + C) را کپی کرده و (Control یا Command + V) را انتخاب کنید. انتخاب مجموعه به طور خودکار به عنوان لایه خود ظاهر می شود. همچنین می توانید به اینجا بروید لایه> جدید> لایه از طریق کپی.

در پانل لایه ها ، روی نماد مش در کنار لایه اصلی پس زمینه کلیک کنید. با این کار می توانید پس زمینه شفاف خود را مشاهده کنید ، اما هنوز پس زمینه را حذف نکنید.

4. به تصفیه با ابزارهای لاستیک و لاستیک ادامه دهید

فتوشاپ حدود دوازده ابزار مختلف برای انتخاب دارد انتخاب و ماسک بزنید با اشیایی که انتخاب آنها دشوار است کار می کند (مانند افرادی که مو دارند) ، ابزار مغناطیسی لبه برای لبه های کاملاً مشخص می تواند سریعتر باشد. پس از ادامه به تصحیح انتخاب خود ادامه دهید انتخاب و ماسک بزنید، یا اگر جسمی را با لبه های کاملاً مشخص برش می دهید ، مستقیماً به این مرحله بروید.

ابزار lasso مغناطیسی را انتخاب کنید. ابزارهای lasso سومین قسمت بالای جعبه ابزار پیش فرض هستند ، اما بیش از یک مورد وجود دارد – کلیک کنید و نگه دارید ، سپس ابزار mags lasso را از فهرست کشویی انتخاب کنید (این نماد آهنربا در گوشه است). اگر سوژه شما دارای لبه های کاملاً مشخص و مستقیم باشد ، ابزار ساده چند ضلعی ممکن است گزینه ساده تری باشد ، اما با منحنی ها کار نمی کند.

برای انتخاب مناطق پس زمینه اضافی برای حذف ، در اطراف لبه خارجی شی کلیک کنید. lasso مغناطیسی به لبه های جسم کلیک می کند ، اما مطمئن شوید که اغلب به اندازه کافی برای کمک کلیک کنید. پس از انتخاب بخشی از پس زمینه ، روی کلید حذف ضربه بزنید.

همچنین می توانید از پاک کن موجود در جعبه ابزار برای پاک کردن بخشهایی از پس زمینه استفاده کنید ، که به تمیز کردن نهایی پس از استفاده از ابزار lasso کمک می کند.

5- پس زمینه را پاک کنید

سرانجام ، شما می خواهید لایه پس زمینه زیر پانل لایه ها را انتخاب کنید. پس از حذف این لایه ، فقط انتخابی را که در ابتدا انجام داده اید خواهید داشت. اگر می خواهید ، می توانید یک لایه پس زمینه جدید اضافه کنید و با رنگ بندی ها ، جلوه ها ، تصاویر و الگوهای مختلف آزمایش کنید تا انتخاب شما چگونه باشد. همچنین می توانید پس زمینه را شفاف نگه دارید – فقط همه چیز را مثل الان بگذارید و پس زمینه جدیدی اضافه نکنید.

6. ذخیره به عنوان PNG

هنگامی که فایل خود را در فتوشاپ ذخیره می کنید ، می توانید از بین انواع مختلف فایل انتخاب کنید. اگر می خواهید شفافیت قطعه خود را حفظ کنید ، PNG را انتخاب کنید. اگر گزینه های دیگری مانند JPEG را انتخاب کنید ، سیستم شفافیت شما را حفظ نخواهد کرد. به File> Save As بروید و PNG را از فهرست انتخاب کنید. حتماً نسخه دوم را همیشه به عنوان پرونده PSD ذخیره کنید تا در صورت لزوم بعداً بتوانید آن را اصلاح کنید.

توصیه های سردبیران


[ad_2]

منبع: tarahi-news.ir

ایندکسر