چگونه می توان بارش شهابی باران ژمینیدها را در این ماه مشاهده کرددسامبر ماه مهدی برای ستاره های دریایی به نظر می رسد ، با بارش شهابی بارانی که در اواسط ماه وعده داده شده است – البته امکان آسمان صاف.

بارش شهاب سنگ هر ساله با حرکت زمین در اثر بقایای باقی مانده توسط سیارک 3200 فایتون ، رخ می دهد.

این رویدادهای مهیج “تیراندازی ستاره” از 4 دسامبر تا 17 دسامبر قابل مشاهده خواهند بود ، فعالیت در عصر 13 دسامبر و صبح روز بعد به اوج خود می رسد.

“جمینی ها در بیشتر سال ها تعداد زیادی شهاب سنگ تولید می کنند ، اما امسال همزمان با اوج روح تقریباً با یک ماه جدید ، آنها حتی بهتر شده اند. بنابراین آسمان تاریک تر می شود بدون اینکه مهتاب با شهاب های ضعیف تداخل پیدا کند. “

برای داشتن بهترین تجربه مشاهده ، ناسا توصیه می کند مکانی را دور از چراغ های روشن شهر هدف قرار دهید تا اطمینان حاصل شود که آلودگی نور شهر تداخلی ایجاد نمی کند. روی زمین دراز بکشید و پاها رو به جنوب باشد ، به آسمان شب نگاه کنید ، تماشا کنید و منتظر بمانید (اما خوابتان نبرد).

اگر علاقه مند هستید ، Digital Trends نکات بسیار خوبی در مورد نحوه گرفتن بارش شهاب سنگ دارد.

مشتری و زحل

مشتری و زحل نیز در این ماه نگاهی می اندازند و به سه هفته اول دسامبر فرصتی می دهند تا دو سیاره در نزدیکی آسمان را نسبت به دو دهه گذشته ببینند.

ناسا پیشنهاد می کند در یک ساعت پس از غروب خورشید به دنبال مشتری و زحل در جنوب غربی بروید و افزود: در 21 دسامبر ، این دو سیاره غول پیکر فقط با فاصله یک دهم درجه ظاهر می شوند – این تقریباً ضخامت یک پنی است که در طول بازو نگه داشته می شود.

حتما بخوانید:
فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی هشت ایران - فروشگاه لوازم خانگی

شما می توانید این دو سیاره را با چشم غیر مسلح مشاهده کنید ، اما مجاورت ظاهری آنها همچنین به این معنی است که آنها از طریق دوربین شکاری یا یک تلسکوپ کوچک در یک میدان دید قابل مشاهده خواهند بود.

ناسا گفت: “این رویداد” ارتباط عالی “نامیده می شود. “این اتفاق هر 20 سال یکبار در طول این قرن اتفاق می افتد ، زیرا مدار زمین ، مشتری و زحل به طور متناوب تراز می شوند و باعث می شوند این دو سیاره بیرونی در آسمان شب ما بهم نزدیک شوند.”

سرانجام ، انقلاب دسامبر در بیست و یکمین روز این ماه رخ می دهد. در نیمکره شمالی ، انقلاب زمستانی است و در نیمکره جنوبی ، – حدس می زنید – انقلاب تابستانی است. کسانی که در نیمکره شمالی هستند نیز 21 دسامبر را از نظر زمان روز کوتاهترین روز تشخیص می دهند ، در حالی که برای کسانی که در نیمکره جنوبی هستند این است … حدس می زنید.

توصیه های سردبیرانمنبع: tarahi-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید