[ad_1]

هیچ چیز ناامیدکننده ای از داشتن اینترنت توسط حلزون ها وجود ندارد. صفحات وب برای همیشه بارگیری می شوند و بازی ها و خدمات پخش جریانی عقب هستند. با منظم تر شدن جلسات مقیاس گذاری ، هر گونه تاخیر قابل توجه در اینترنت شما کار در خانه را نیز دشوار می کند.

خوشبختانه شما دیگر نیازی به سرعت پایین اینترنت ندارید ، به خصوص با بسیاری از نکات و ترفندهای موجود برای کمک به شما در بهبود سرعت Wi-Fi. قبل از اینکه به تلفن خود برای ارتقا service خدمات خود مراجعه کنید ، این نکات را امتحان کنید.

روتر خود را بازنشانی کنید

بازنشانی روتر مزایای زیادی برای یک شبکه خانگی معمولی دارد. این می تواند به از بین بردن تلاش های هک کردن ، تنظیم مجدد حافظه محدود روتر برای سرعت بخشیدن به کارها و حتی پیاده سازی به روزرسانی های مهمی که روتر شما منتظر بوده است ، کمک کند.

نکته اصلی این است که روتر خود را به درستی راه اندازی کنید. شما نمی خواهید یک تنظیم مجدد کارخانه انجام دهید که تمام تنظیمات شما پاک شود و شما را مجبور به شروع از ابتدا کند. از سوراخ و دکمه های تنظیم مجدد روی روتر خودداری کنید. در عوض ، به سادگی روتر را از تمام دستگاه های متصل و سپس از منبع تغذیه آن جدا کنید ، و آن را کاملاً خاموش کنید. حدود یک دقیقه صبر کنید تا همه چیز به طور کامل خاموش شود ، سپس روتر خود را دوباره به منبع تغذیه ، مودم و هر چیز دیگری که نیاز دارید وصل کنید. ما همچنین یک راهنمای کامل در مورد آنچه شما باید در مورد تنظیم مجدد روتر برای اطلاعات بیشتر بدانید ، داریم.

کانالهای Wi-Fi خود را مدیریت کنید

امروزه بیشتر روترها دو باند هستند ، به این معنی که آنها اتصالات هر دو 2.5 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز را ارائه می دهند. بعضی از روترها سه باند نیز هستند ، به این معنی که باند 5 گیگاهرتزی اضافی برای گسترش بیشتر اتصالات وجود دارد.

این کانالهای مختلف وجود دارد ، بنابراین شما می توانید ارتباطات را بین دستگاهها در سراسر طیف توزیع کرده و نیازهای یک کانال را کاهش دهید. این می تواند به سرعت بخشیدن به اتصالات شما کمک کند ، به خصوص اگر باند 2.5 گیگاهرتز کمی شلوغ باشد.

به عنوان یک قاعده کلی ، باند 5 گیگاهرتزی پهنای باند کمتری دارد ، اما کمی سریع تر است ، برای دستگاه هایی که نزدیک به روتر هستند مناسب تر است. باند 2.5 گیگاهرتز دارای پهنای باند طولانی تر است ، اما کمی کندتر ، انتخاب بهتری برای دستگاه های اتاق های دیگر یا دستگاه های تلفن همراه است که حرکت زیادی دارند.

برخی از روترها دارای ویژگی های تخصیص خودکار هستند که می توانند دستگاه ها را بر اساس نیاز اتصال به کانال های مختلف اختصاص دهند و با تغییر شرایط آنها را به کانال های جدید تغییر دهند. این عالی است ، اما اکثر روترها هنوز این سرویس را ندارند ، به این معنی که شما باید وارد تنظیمات روتر خود شوید و مطمئن شوید که شبکه ها برای همه باندهای روتر خود تنظیم شده اند ، سپس هر دستگاه را جداگانه به کانال متصل کنید. که برای آنها بهترین است. این یک کار کوچک است ، اما واقعاً می تواند سرعت شما را تغییر دهد.

دستگاه ها را در شبکه خود مدیریت کنید

Google Fi

روتر خانگی متوسط ​​می تواند حدود 250 دستگاه متصل را اداره کند در تئوری – در عمل ، با جمع شدن دستگاه های بیشتر ، با پهنای باند برای تأمین نیازها و تأخیرهای شبکه مبارزه می شود. در یک خانه یا دفتر مدرن ، که همه افراد دارای چندین دستگاه تلفن همراه هستند و دستگاه های هوشمند معمول هستند ، روترها می توانند کشیده شوند و شروع به ایجاد مشکلات سرعت کنند.

اگر بسیاری از دستگاه های جدید به Wi-Fi متصل هستند و متوجه سرعت می شوید ، ممکن است بخواهید محدود کردن دستگاه های متصل را شروع کنید. برای روترهای جدید ، برنامه روتر خود را باز کنید و به دنبال لیست دستگاه های متصل باشید. برای مسیریاب های قدیمی ، آدرس IP خود را در مرورگر وارد کنید و جستجو کنید تا تنظیمات مدیر را پیدا کنید ، جایی که باید به دنبال بخشی بگردید مدیریت دستگاه، دسترسی را محدود کنید، یا چیزی شبیه به این اگرچه تنظیمات ممکن است متفاوت باشد ، شما باید در اینجا به دنبال چند گزینه مهم باشید:

  • دستگاه های غیرضروری را پیدا کنید: اگر نیازی نیست که دستگاه ها در شبکه شما باشند یا به نظر می رسد شخصی Wi-Fi را ربوده است ، می توانید آن دستگاه ها را فعال کنید. همچنین می توانید به دنبال گزینه ای برای غیرفعال کردن آدرس های MAC آنها باشید و مطمئن شوید پس از پایان کار رمزعبور Wi-Fi خود را تغییر می دهید. این راه حل ایده آل نیست ، اما می تواند به حذف سریع دستگاه های ناشناخته کمک کند.
  • پهنای باند دریچه گاز: برخی از روترها به شما امکان می دهند اتصالات خاصی را به دریچه گاز انتخاب کنید یا سرعت آنها را کم کنید. به این ترتیب می توانید پهنای باند کمتری به دستگاه های مورد نیاز فقط برای کارهای ساده و پهنای باند بیشتری به دستگاه هایی که برای بازی و پخش جریانی استفاده می شوند بدهید که باعث کاهش مشکلات سرعت می شود.
  • محدود کردن استفاده: روترها همچنین ممکن است بتوانند ساعات استفاده از دستگاه های خاص را محدود کنند ، که روش خوبی برای اطمینان از پهنای باند زیاد دستگاه در ساعات اصلی روز نیست. این همچنین یک روش قابل اعتماد برای مدیریت ارتباطات آنلاین کودکان برای خانواده های پر مشغله است.
  • دستورات صوتی: ما دستگاه های بیشتری را با سازگاری فرمان صوتی ، به خصوص برای الکسا ، مشاهده می کنیم. گفتن “الکسا ، این دستگاه را خاموش کنید” یا “الکسا ، Wi-Fi Timmy را خاموش کنید” می تواند دستور مفیدی باشد. Alexa همچنین می تواند به شما کمک کند تا به سرعت بین حالت های روتر (چت ، بازی ، استاندارد و غیره) جابجا شوید تا فعالیت های خاصی را اولویت بندی کنید.

استفاده از اتصالات اترنت

تاکنون ، ما تصور می کنیم شما باید از اتصالات Wi-Fi در اطراف خانه خود استفاده کنید. با این حال ، اگر رایانه شما (یا دستگاه دیگر) به اندازه کافی به روتر نزدیک است ، باید استفاده از اتصال اترنت سیمی به درگاه های روتر خود را بررسی کنید. این یک روش بسیار قابل اعتماد برای افزایش سرعت است ، زیرا اتصال کابل شامل بسیاری از مشکلاتی نیست که می تواند باعث کند شدن Wi-Fi شود.

DNS خود را بشویید

سرورهای سفارش داده شده از redjar از طریق Flickr

رکورد DNS (سیستم نام دامنه) کلیه آدرس های وب سایتی را که بازدید می کنید ردیابی می کند تا بازدیدهای بعدی را بهتر بهبود بخشد. با این حال ، سوابق DNS به شما و وب سایت متکی هستند تا در سرورهای مربوطه باقی بمانند. اگر سرورها به مرور تغییر کنند – همانطور که در بسیاری از وب سایت ها اتفاق می افتد – DNS در واقع به سرعت اتصال شما آسیب می رساند زیرا سرور جدید را تشخیص نمی دهد. بنابراین ، ممکن است ایده خوبی باشد ، همانطور که می گویند ، گاهی اوقات DNS را بشویید.

این مراحل با گام های درست زمان زیادی نمی برد. در ویندوز 10 ، فقط جستجو کنید خط فرمان در جعبه جستجو برنامه را باز کنید. مطمئن شوید که به عنوان مدیر کار می کنید! سپس خط فرمان را وارد کنید ، “ipconfig / flushdnsو انتخاب کنید وارد. ویندوز به شما اطلاع می دهد که DNS پاک شده است.

به یک مرورگر سریعتر بروید

آیا سرعت شما بیشتر زمانی است که از مرورگر خود استفاده می کنید یا برگه های جدید زیادی را باز می کنید؟ تغییر یک مرورگر مینیمال تر را در نظر بگیرید که فقط آنچه را که شما نیاز دارید بارگیری می کند. مرورگرهایی مانند Brave for Mac و Opera از این عملکرد بهتر عمل می کنند ، به خصوص اگر آماده باشید تا با تنظیمات اشتباه کنید. اگر هنوز آن را امتحان نکرده اید ، شناخته شده است که Google Chrome یکی از سریع ترین گزینه های اصلی مرورگر است.

برای مدیریت حافظه پنهان برنامه افزودنی اضافه کنید

حافظه پنهان مرورگر شما برای سهولت در بارگیری مجدد سایت ها ، نسخه هایی از محتوای وب سایت را ذخیره می کند. همانطور که کاربران اینترنت می آموزند ، هنگامی که حافظه پنهان پر است ، می تواند عملکرد آنلاین را کند کند (کوکی ها ، سابقه و داده های ذخیره شده مشابه نیز می توانند تأثیر داشته باشند). پاک کردن دستی حافظه پنهان می تواند یک درد باشد و با گذشت زمان افزایش یابد. ما یک روش ساده تر ارائه می دهیم: پسوند Clear Cache را بارگیری کنید ، که به شما کمک می کند اقدامات پاکسازی خود را شخصی سازی کرده و با یک دکمه ساده در نوار وظیفه مرورگر ، فوراً پاک کنید.

استفاده از VPN را در نظر بگیرید

مارک کوپاک / روند دیجیتال

اگر به دنبال این هستید که آیا VPN (شبکه خصوصی مجازی) می تواند سرعت شما را در اینترنت افزایش دهد ، احتمالاً اطلاعات متناقض زیادی پیدا خواهید کرد. این معامله در اینجا است: برخی از ISP ها (ISP) پهنای باند را بر اساس فعالیت های خاص از جمله کاهش محدودیت داده نرم یا سرویس های جریانی مانند Netflix و YouTube کاهش می دهند. اگر شواهدی دارید که ارائه دهنده خدمات شما از این طریق پهنای باند را کاهش می دهد ، VPN می تواند با پنهان کردن فعالیت شما به شما کمک کند تا ISP شما داده های لازم برای تصمیم گیری های نظارتی را نداشته باشد.

در بسیاری از موارد ، VPN در واقع می تواند سرعت اینترنت شما را با ترکیبی از رمزگذاری و پرش از سرور کاهش دهد. فقط در صورتی که از سایه دار بودن ISP مطمئن هستید ، این را به عنوان یک راه حل امتحان کنید. خوشبختانه بسیاری از VPN ها در صورت تمایل برای بارگیری و فعال شدن برای یک دوره آزمایشی رایگان هستند.

در صورت لزوم ، سیستم Wi-Fi یا پهنای باند خود را ارتقا دهید

اکنون تغییرات زیادی در بازار روترها رخ داده است. آنها در میان آنها هستند تمدید شده MU-MIMO مشخصه برای ارتباطات بهتر فردی. همچنین می توانید پیدا کنید Wi-Fi 6 و دستگاه های سازگار و بیشتر. این ویژگی های جدید برای بهبود سرعت و عملکرد عالی هستند. ترفند این است که اگر روتر شما چند ساله است ، احتمالاً برای دریافت این به روزرسانی ها نیاز به خرید نسخه جدید دارید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که دستگاه های همراه جدید شما با فناوری های فعلی سازگار هستند.

این ارتقا به شما امکان می دهد تنظیمات ایده آل روتر خود را پیدا کنید. به عنوان مثال ، می توانید با استفاده از روترهای شبکه با بیش از یک نقطه از روترهای پراکنده در اطراف خانه ، عملکرد را بهبود ببخشید.

همچنین با ارتقا package بسته اینترنت خود می توانید پهنای باند بیشتری داشته باشید. اگرچه در طولانی مدت هزینه های بالاتری خواهید داشت ، اما بدون نیاز به یک دوره آزمایش از بهبود فوری بهره مند خواهید شد. می توانید معاملات و تخفیف های فعلی را از ارائه دهنده خود بخواهید تا مقداری پول در مورد ارتقا save صرفه جویی کنید – فقط مطمئن شوید که قبل از امضا چاپ خوب را بخوانید. همچنین به خاطر داشته باشید که ممکن است به سرعت تبلیغ شده نرسید. پس از نصب ، می توانید تست سرعت اینترنت را برای تأیید پهنای باند واقعی خود انجام دهید.

به دلیل وقایع کنونی ، بسیاری از ISP ها محدودیت های داده را برطرف می کنند. به طور کلی ، آنها کارهای زیادی برای افزایش سرعت و پاسخگویی به تقاضای بیشتر انجام می دهند ، بنابراین قبل از موافقت با قیمت بالاتر بررسی کنید که آیا ارائه دهنده شما این تغییرات را انجام داده است یا خیر. شاید بتوانید به سرعت بیشتری دست پیدا کنید.

توصیه های سردبیران


[ad_2]

منبع: tarahi-news.ir

ایندکسر