وزیر امور داخله به سوالات نمایندگان کمیسیون امور داخلی کشور پاسخ دادعلی خدادی در تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: وزیر دادگستری در جلسه امروز این کمیسیون حضور داشت که گزارشی از نتایج کار این وزارتخانه به اعضای کمیسیون ارائه کرد. . در این جلسه همچنین در مورد فعالیت های مجریان کیفری بحث و تبادل نظر شد.

وی در ادامه خبر داد: در ادامه جلسه امروز کمیسیون سوالات تعدادی از نمایندگان از وزیر امور داخله بررسی شد. موضوعاتی چون ساختار نظارت وزارت کشور بر عملکرد فرمانداری ها، اقدامات ستاد بحران برای مدیریت سیل 1400، وضعیت کولبران غرب کشور، تبدیل بخشداری به شهرستان. ، تشکل های اتباع غیرایرانی و چرایی کاهش سهمیه سوخت کامیون ها توسط نمایندگان پیشنهاد و پذیرفته شد. نمایندگان وزارتخانه های راه و شهرسازی، نفت و کشور در جلسه مشترک با اعضای کمیسیون بررسی کنند. راه حل هایی برای این مسائل

سخنگوی کمیسیون امور داخله و شوراها در ادامه تصریح کرد: دلایل دریافت عوارض غیرقانونی شوراهای اسلامی روستاها از مردم و کشاورزان نیز مطرح شد و وزیر به معاون اجرایی خود دستور داد تا موضوع را پیگیری کند. و از اخذ غیرقانونی عوارض از مردم روستاها جلوگیری شود. در نهایت برخی از نمایندگان از پاسخ های وزیر قانع نشدند و مقرر شد یکی دو ماه به این وزارتخانه فرصت داده شود تا مسائل را بررسی و پاسخ لازم را بدهد. سپس تصمیم به پاسخگویی به سؤالات و یا ارجاع سؤالات به صحن مجلس اتخاذ خواهد شد.

وی در ادامه تاکید کرد: همچنین در جلسه امروز کمیته ایرادات هیات امنا، دو طرح شفاف سازی مراجع سه گانه و طرحی برای ایجاد و راه اندازی تشکل های صنفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که به شورای حکام برای تایید نهایی .

حتما بخوانید:
نحوه تغییر زبان در Google Chrome

دیدگاهتان را بنویسید