[ad_1]

یک کپسول حاوی نمونه ای از یک سیارک دوردست با موفقیت به زمین بازگردانده شده است و به لطف ماموریت آژانس فضایی ژاپن (JAXA) به نام Hayabusa2 به زودی برای مطالعه در دسترس خواهد بود.

فضاپیمای Hayabusa2 از سیارک ریوگو بازدید کرده و نمونه ای را قبل از بازگرداندن آن به زمین در قالب یک مأموریت شش ساله جمع آوری کرده است. نمونه در یک کپسول قرار داده شد و به زمین ارسال شد و فضاپیما اکنون با بازدید از یک سیارک دیگر ماموریت خود را انجام می دهد.

با ورود کپسول به جو ، می توان آن را در گلوله آتشی در آسمان دید که در بسیاری از نقاط جهان قابل مشاهده بود. حتی از ایستگاه فضایی بین المللی ، جایی که فضانورد JAXA در آن بود ، قابل مشاهده بود سوچی نوگوچی متوجه شد ردش کن

کپسول نمونه به جو زمین بازگشت و صبح روز یکشنبه ، 6 دسامبر ، به وقت محلی در صحرای استرالیا فرود آمد و در یک مأموریت ایده آل بازیابی شد.

منطقه فرود برنامه ریزی شده کپسول بسیار بزرگ بود و بیش از 100 کیلومتر مربع را پوشش می داد ، به دلیل تغییرات زمانی مانند سرعت باد. با توجه به دور بودن Hayabusa2 هنگام آزاد كردن كپسول ، زدن آن “معادل پرتاب توپ بیش از نیمی از فاصله ماه تا 100 است. [square kilometer] جایی در استرالیا ، “گفت JAXA.

برای کمک به مکان یابی کپسول ، یک سری پنج ایستگاه آنتن واقع در اطراف منطقه سیگنالی را از کپسول جستجو کردند و محل آن را به صورت سه گوش تنظیم کردند. مثلث اجازه می دهد تا منطقه جستجو به چند کیلومتر مربع محدود شود ، و سپس یک هلی کوپتر جستجو را انجام داد و کپسول را در موقعیت خود قرار داد.

مجموعه کپسول! تیم هلی کوپتر بلافاصله به محل تعیین شده توسط تیم DFS پرواز کردند. آنها با استفاده از امواج رادیویی و نقشه ها به دنبال کپسول افتاده بودند. بسیار از شما متشکرم!
(مجموعه تیم M)# Хаябуса2# هایابوسا 2# سیارک_کاوشHayabusa2 # HAYA2 گزارش pic.twitter.com/KSyEbnU3Yd

& mdash؛ HAYABUSA2 @ JAXA (@ haya2e_jaxa) 6 دسامبر 2020

در ساعت 14:47 ET ، تیم جمع آوری کپسول کپسول را مستقر کرد. آنها همچنین چتر مورد استفاده برای کاهش سرعت کپسول و همچنین سپر حرارتی عقب را یافتند. کپسول در یک هلی کوپتر جمع آوری و برای تجزیه و تحلیل گرفته شد

نمونه ها در محدوده آزمون Woomera در حال تجزیه و تحلیل هستند. @ haya2e_jaxa AusAirForce DeptDefence # Хаябуса2 https://t.co/eBIukNPTgu pic.twitter.com/AK0C7TCArk

& mdash؛ آژانس فضایی استرالیا (AusSpaceAgence) 6 دسامبر 2020

نمونه موجود در کپسول یک قطعه بسیار نادر از سیارک های دور است. مطالعه آن می تواند به دانشمندان در پاسخ به س questionsالات مربوط به تشکیل منظومه شمسی اولیه کمک کند و محققان علاقه ویژه ای به این موضوع دارند که آیا نمونه حاوی آثاری از مواد معدنی حاوی آب است.

توصیه های سردبیران


[ad_2]

منبع: tarahi-news.ir

ایندکسر