نحوه گرفتن عکس از رایانه ویندوز |

[ad_1]

گرفتن عکس از صفحه نمایش یک کار رایانه ای بسیار هیجان انگیز نیست ، اما هنوز هم یک مهارت بسیار مفید است. عکسهای صفحه می توانند در محل کار مفید باشند ، برای ضبط ضروری هستند ، یا حتی ممکن است توسط پشتیبانی فنی مورد نیاز باشند تا خطایی را که تجربه می کنید بهتر نشان دهید.

اما اگر از طریق رایانه ویندوزی عکس می گیرید ، اولین چیزی که باید بدانید این است که فقط یک روش برای شما باقی نمی ماند. شما به دکمه صفحه چاپ محدود نمی شوید. گزینه های شما شامل ارسال تصاویر به OneDrive ، دریافت آنها از طریق نوار بازی Xbox و موارد دیگر است. روش ترجیحی ما از Paint استفاده می کند ، اما می توانید تصاویر را با تقریباً هر ابزار شخص ثالث یا شخص ثالث ویرایش کنید.

اطلاعات بیشتر

مرحله 1: تصویر را بگیرید

ویندوز شش روش برای گرفتن دسک تاپ شما به عنوان تصویر ارائه می دهد. سه بر اساس است صفحه چاپ (PrtScn) ، در حالی که سه مورد دیگر نیاز دارند پنجره ها (من برنده ام) کلید

در صفحه کلیدهای خارجی شما یک ویژگی خاص پیدا خواهید کرد PrtScn کلید واقع در گوشه بالا سمت راست. من برنده ام دکمه معمولاً در گوشه پایین سمت چپ قرار دارد کنترل (Ctrl) و جایگزین (Alt) کلیدها این آرم ویندوز دارد ، بنابراین از دست دادن آن سخت است.

در لپ تاپ ها ، صفحه چاپ همانطور که در بالا نشان داده شده است ، دستور می تواند با عملکرد دیگری از یک کلید ترکیب شود. در این حالت شما باید فشار دهید تابع (Fn) بعلاوه صفحه چاپ کلید

در اینجا تجزیه و تحلیل شش دستور ضبط صفحه وجود دارد:

  • صفحه چاپ (PrtScn)کل صفحه را می گیرد. اگر بیش از یک نمایشگر داشته باشید ، این ویژگی همه آنچه را که در تمام نمایشگرهای متصل شده به عنوان یک تصویر نشان داده شده است ، ضبط می کند. به طور پیش فرض ، این روش تصویر شما را به عنوان پرونده ذخیره نمی کند ، بلکه به راحتی تصویر گرفته شده را به کلیپ بورد می فرستد.
  • صفحه چاپ + Altیک پنجره را می گیرد. قبل از فشار دادن این دو کلید (یا سه بار روی لپ تاپ های خاص) ، حتماً پنجره مورد نظر مانند سند یا مرورگر را برجسته کنید. به طور پیش فرض ، این روش تصویر شما را به عنوان پرونده ذخیره نمی کند ، بلکه به راحتی تصویر گرفته شده را به کلیپ بورد می فرستد.
  • برنده + صفحه چاپکل صفحه را می گیرد. تفاوت در اینجا این است که ویندوز تصویر را به عنوان یک فایل ذخیره می کند. به ارسال می شود س: مصرف کنندگان <потребителско име> عکسها> عکسهای صفحه در کامپیوتر شما.
  • Win + Shift + Sبا استفاده از ابزار Snip & Sketch داخلی از آن عکس بگیرید. صفحه نمایش کاهش یافته و چهار گزینه را در یک نوار ابزار کوچک ارائه می دهد: برش مستطیلی، عکس فرم رایگان، یک پنجره، و ضربه محکم و ناگهانی تمام صفحه. این ابزار تصاویر را به عنوان تصویر ذخیره نمی کند ، بلکه آنها را به کلیپ بورد می فرستد. این را بعداً در راهنما توضیح می دهیم.
  • Win + Gنوار بازی Xbox را باز می کند. کلیک گرفتن و سپس نماد دوربین و این ابزار تصویر را ذخیره می کند س: مصرف کنندگان <потребителско име> ویدئو> تیراندازی پیش فرض
  • صفحه چاپ Win + Alt +فقط پنجره فعال را می گیرد. این دستور یک تصویر را ذخیره می کند س: مصرف کنندگان <потребителско име> ویدئو> تیراندازی پیش فرض

در بعضی موارد ، صفحه لرزان یا کم نور می شود ، به این معنی که ویندوز از صفحه عکس گرفته است. اگر این اتفاق نیفتاد ، File Explorer را باز کنید و به مکانهای پیش فرض مناسب بروید تا ببینید آیا ویندوز تصویر شما را ذخیره کرده است یا خیر.

عکس صفحه از جعبه محاوره ای OneDrive Screenshots
عکس صفحه

اگر از OneDrive استفاده می کنید ، می توانید عکسهای صفحه را در cloud ذخیره کنید تا از هر دستگاهی قابل دسترسی باشند. تصاویر را به طور پیش فرض ذخیره نمی کند. درعوض ، روی نماد ابر پارک شده در کنار ساعت سیستم کلیک کنید (یا در منوی مخفی آیکون که با یک نماد فلش رو به بالا مشخص شده است) ، راهنما و تنظیمات ، و کلیک کنید تنظیمات در منوی بازشو سپس کلیک کنید بایگانی در پنجره بازشو حاصل شده و کادر زیر را علامت بزنید عکسهای صفحه. سپس کلیک کنید باشه.

در این حالت ، می توانید سه دستور اول را در صفحه چاپ فشار دهید تا یک تصویر اتوماتیک در OneDrive ذخیره شود. برای دو دستور اول سوسو زدن یا کم نور شدن صفحه را نمی بینید – در عوض به شما اطلاع داده می شود. همگام سازی را فراموش نکنید عکسهای صفحه اگر می خواهید به تصاویر موجود در رایانه خود دسترسی پیدا کنید ، پوشه را انتخاب کنید.

مرحله 2: رنگ را باز کنید

اگر از روشی استفاده کرده اید که عکس صفحه را بصورت محلی ذخیره می کند ، می توانید با استفاده از برنامه Photos تصویر را مشاهده و مشاهده کنید. اگر همه چیز عالی به نظر می رسد ، می توانید آن را منتقل کنید ، آن را به یک ایمیل ضمیمه کنید ، در ابر بارگذاری کنید و موارد دیگر. با این حال ، اگر شما نیاز به برش یک تصویر دارید – به ویژه آنهایی که در رایانه های دارای بیش از یک صفحه ساخته شده اند – شما سه ابزار طبیعی دارید: Paint ، Paint 3D و Photos.

در مقایسه با Paint و Paint 3D ، برنامه عکس جدید مایکروسافت کمی محدود است. می توانید تصاویر را بچرخانید و برش دهید ، نسبت ابعاد آنها را تغییر دهید ، فیلترها را اعمال کنید ، رنگ را تنظیم کنید ، قرمزی چشم را از بین ببرید و موارد دیگر. نمی توانید یک تصویر را از ابتدا ایجاد کنید و آن را از کلیپ بورد جای گذاری کنید.

در این راهنما ، ما از برنامه Paint قدیمی استفاده می کنیم زیرا آشنا و قابل اعتماد است. به طور پیش فرض آن را پیدا نخواهید کرد شروع کنید منو. به جای آن بنویسید رنگ کردن در جعبه جستجوی نوار وظیفه کلیک کرده و روی برنامه دسک تاپ حاصل کلیک کنید.

ممکن است هنگام کلیک راست روی تصویر ، رنگ نیز وجود داشته باشد. وقتی منوی پاپ آپ ظاهر شد ، نشانگر ماوس را روی منو نگه دارید بازکردن با گزینه ای برای مشاهده Paint ذکر شده در منوی ثانویه مطابق شکل زیر است.

با رنگ باز کنید

همچنین می توانید برنامه – mspaint.exe – را در آن پیدا کنید C: WindowsSystem32 فهرست راهنما. روی پرونده کلیک راست کرده و انتخاب کنید رفع مشکل برای شروع در منوی بازشو

مرحله 3: قرار دادن عکس صفحه (فقط کلیپ بورد)

اگر از روشی از تصویر استفاده کنید که عکس شما را به کلیپ بورد می فرستد ، به این مرحله نیاز خواهید داشت.

با باز کردن رنگ ، روی سبک کلیپ بورد کلیک کنید محل دکمه واقع در گوشه بالا سمت چپ. همچنین می توانید صفحه کلید را فشار دهید Ctrl و V دکمه هایی برای قرار دادن تصویر روی بوم Paint خالی ، که متناسب با آن گسترش می یابد.

با استفاده از تصویر صفحه ای که به درستی در Paint قرار داده شده است می توانید برش ، نقاشی ، ایجاد اشکال ، افزودن متن و موارد دیگر را داشته باشید. اگر می خواهید برچسب ها ، اشکال سه بعدی ، جلوه ها و موارد دیگر را اضافه کنید ، روی رنگ کلیک کنید ویرایش با Paint 3D دکمه واقع در انتهای سمت راست نوار ابزار.

مرحله 4: تصویر را ذخیره کنید

ذخیره منو همانند تصویر Paint
عکس صفحه

این روش برای همه روشهای عکس صفحه اعمال می شود.

پس از پایان ویرایش تصویر ، روی تصویر اصلی کلیک کنید فایل گزینه در گوشه بالا سمت چپ سپس انتخاب کنید ذخیره به عنوان در منوی کشویی این گزینه با انتخاب چهار فرمت فایل – PNG ، JPEG ، BMP و GIF – همراه با قالب های دیگر گزینه ای برای ذخیره تصویر خود به عنوان یک فایل TIFF یا HEIC.

اگر با قالب های تصویر آشنا نیستید ، به راهنمای ما مراجعه کنید. JPEG در مقابل PNG: چه زمانی و چرا باید از یک قالب در قالب دیگر استفاده کرد.

هر قالبی را که انتخاب کنید ، یک پنجره بازشو ظاهر می شود. نام پرونده را وارد کنید و از منوی کشویی قالب پرونده مورد نظر را انتخاب کنید. اگر نمی خواهید از صفحه مکان پیش فرض ذخیره کنید ، می توانید مقصد خاصی را انتخاب کنید.

پس از پایان کار ، کلیک کنید صرفه جویی در گوشه پایین سمت راست

و همین! کار شما تمام شد

گزینه های جایگزین: ابزار برش

عکس صفحه Trimmer ویندوز 10
عکس صفحه

بهترین روش جایگزین طبیعی Snipping Tool است. این ابزار ضبط صفحه نمایش داخلی به اندازه کافی خوب کار می کند ، اما هنگام صرفه جویی در عکس فوری ، قوی ترین و انعطاف پذیر نیست. با این حال ، این یک ابزار است که به کاربران امکان می دهد قسمت هایی از صفحه نمایش دسک تاپ خود را به عنوان عکس صفحه نمایش بهتر تعریف و ضبط کنند.

برای شروع ، فقط بنویسید ابزار برش در جعبه جستجو در نوار وظیفه ، برنامه حاصل را انتخاب کنید. پس از باز شدن ، در به روزرسانی آینده اعلانی مبنی بر “انتقال به خانه جدید” مشاهده خواهید کرد. ابزاری هنوز در دسترس است ، اما مایکروسافت شما را به استفاده از Snip & Sketch یا موارد فوق تشویق می کند Win + Shift + S میانبر صفحه کلید

با باز کردن ابزار برش ، کلیک کنید حالت برای گسترش منو خود چهار گزینه ضبط صفحه خواهید یافت: یک پنجره بکشید (ضربه محکم و ناگهانی در فرم آزاد) ، جعبه در یک منطقه مشخص (برش مستطیلی) ، پنجره فعلی را بگیرید (یک پنجره) و گرفتن تمام صفحه (برش تمام صفحه)

به خاطر داشته باشید که اگر استفاده می کنید فرم رایگان و مستطیل شکل حالت ها ، صفحه سفید می شود. هنگامی که شروع به تعیین مکان صفحه می کنید ، رنگ سفید در آن قسمت پاک می شود. اگر یک پنجره خاص را بگیرید ، صفحه شما سفید می شود ، به جز محتوای پنجره ای که انتخاب کرده اید.

ابزار crop همچنین شامل یک عملکرد تأخیر است. قبل از کلیک روی عکس می تواند بین یک تا پنج ثانیه صبر کند ، بنابراین می توانید لحظه دقیق آن را در یک فیلم یا انیمیشن ثبت کنید.

پس از گرفتن عکس از صفحه ، رابط Snipping Tool گسترش می یابد تا تصویر صفحه شما نمایش داده شود. می توانید ویرایش های سبک مانند استفاده از قلم ، نشانگر و پاک کن را انجام دهید. همچنین می توانید روی رنگ کلیک کنید رسم سه بعدی دکمه برای ویرایش های اضافی در برنامه جدیدتر.

پس از پایان ویرایش در Snipping Tool ، کلیک کنید فایل در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید و سپس کلیک کنید ذخیره به عنوان گزینه مشخص شده در منوی کشویی.

گزینه های جایگزین: Snip & Sketch

ضربه محکم و ناگهانی و طرح

Snip & Sketch نسخه جدیدتر مایکروسافت برای کاربرد مفید آن است. با استفاده از منوی استارت یا تایپ می توانید به این ابزار دسترسی پیدا کنید Win + Shift + S روی صفحه کلید

اگر از میانبر صفحه کلید استفاده می کنید ، صفحه تاریک می شود و یک نوار ابزار پنج دکمه ای در بالا نمایش می دهد. همین ویژگی ها در ابزار برش قدیمی وجود دارد ، اما تصاویر صفحه شما را به عنوان پرونده ذخیره نمی کند. در عوض ، تصویر ابتدا مستقیماً به کلیپ بورد می رود. اما یک اعلان دسک تاپ نیز مشاهده خواهید کرد که به شما اطلاع می دهد تصویر در کلیپ بورد کپی شده است. همین اعلان همچنین به شما امکان می دهد تصویر گرفته شده را در برنامه Snip & Sketch ویرایش کنید. با کلیک بر روی اعلان دسک تاپ می توانید به این آخرین گزینه دسترسی پیدا کنید. اگر روی اعلان کلیک کنید ، تصویر در برنامه بارگیری می شود ، که به شما امکان می دهد تصویر را برش دهید و از قلم ، مداد ، نشانگر و پاک کن استفاده کنید.

اگر در عوض برنامه Snip & Sketch را بارگیری کردید ، روی پیکان کشویی کنار کلیک کنید جدید در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید و انتخاب کنید الان برش بزن در منوی کشویی صفحه تاریک می شود و نوار ابزار پنج دکمه ظاهر می شود. عکس خود را بگیرید و تصویر مورد نظر باید به طور خودکار در برنامه Snip & Sketch بارگیری شود ، آماده ویرایش است.

پس از پایان کار ، با کلیک بر روی دکمه سبک دیسک ، تصویر را در هر کجا از رایانه خود ذخیره کنید. اگر می خواهید با استفاده از ویرایشگر تصویری نصب شده ، تصویر صفحه را ویرایش و ذخیره کنید ، روی نماد سه نقطه در نوار ابزار کلیک کرده و انتخاب کنید بازکردن با از منوی کشویی انتخاب کنید.

گزینه های شخص ثالث

اگر می خواهید گزینه های بیشتری برای انتخاب و سفارشی کردن عکس های صفحه خود داشته باشید (و از بارگیری برنامه جدید بد نیستید) ، پیشنهاد می کنیم LightShot را امتحان کنید. این برنامه رایگان است و در ویندوز و مک کار می کند و می تواند به عنوان برنامه های افزودنی برای Chrome و Firefox اضافه شود. برای کارهای حرفه ای تر یا تصاویر صفحه ای که نیاز به ویرایش قابل توجهی دارند ، ممکن است LightShot گزینه بهتری باشد.

ما همچنین برنامه ای برای دستکاری تصاویر GNU یا GIMP ارائه می دهیم. این یک ابزار منبع باز برای سازندگانی است که نمی خواهند هزینه اشتراک در Adobe Photoshop را پرداخت کنند. همه چیزهایی را که برای ایجاد آثار هنری ، ویرایش تصاویر با وضوح بالا و موارد دیگر به آن نیاز دارید فراهم می کند.

توصیه های سردبیران


[ad_2]

منبع: tarahi-news.ir

ایندکسر