[ad_1]

تصویر Intel cia macbook rootkit pro

آیا عجیب است یا Mac شما خراب می شود؟ آیا نشانگرها و چراغ ها کار نمی کنند؟ آیا از شارژ مناسب امتناع می کند؟ آیا سیستم عامل کند است؟ پاسخ به این مشکلات ممکن است مشکلی در تنظیمات PRAM یا SMC شما باشد.

بعضی اوقات به دلایل مختلف می توان این تنظیمات را اشتباه گرفت یا گره زد. وقتی این اتفاق می افتد ، اغلب می توانید با تنظیم مجدد موارد به تنظیمات کارخانه ، موارد را تنظیم کنید. در زیر دقیقاً نحوه انجام آن را به شما نشان خواهیم داد.

توجه: تنظیم مجدد PRAM و SMC معمولاً بی خطر است ، اما این یک راه حل تضمینی نیست. ابتدا ابتدا راه اندازی مجدد اولیه و سایر عیب یابی ها را امتحان کنید. همچنین ، قبل از شروع ، از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید.

تنظیم مجدد PRAM / NVRAM

PRAM مخفف Parameter Random Access Memory است. این نوعی حافظه است که تنظیمات سیستم را روی Mac ذخیره می کند ، مانند وضوح نمایش ، منطقه زمانی ، میزان صدای بلندگو و موارد دیگر. این همان CMOS است که در رایانه های مبتنی بر ویندوز استفاده می شود و برای خاموش نگه داشتن تنظیمات هنگام خاموش بودن Mac نیاز به باتری است. PRAM در Mac های قدیمی استفاده می شود.

NVRAM مخفف حافظه دسترسی تصادفی غیر فرار است. این ویژگی از همان ویژگی برخوردار است ، فقط مبتنی بر فناوری حافظه Flash است ، بنابراین برای سالم نگه داشتن داده ها در هنگام خاموش بودن Mac نیازی به باتری نیست. NVRAM در Mac های جدیدتر استفاده می شود.

اگر مشکلی دارید ، می توانید هر دو را بازنشانی کنید تا همه مشکلات احتمالی برطرف شود. به خاطر داشته باشید ، اما همیشه این کار فوری انجام نمی شود. ممکن است یک صفحه خاکستری طولانی داشته باشید ، گویی که Mac شما مطمئن نیست هنگام فشار دادن کلیدها چه کاری انجام دهد. این ممکن است به دلیل مشکلی در صفحه کلید و سایر دستگاه های متصل رخ دهد.

اگر این اتفاق افتاد ، سایر لوازم جانبی را خاموش کنید ، مطمئن شوید که صفحه کلید شما به باتری جدید احتیاج ندارد و دوباره امتحان کنید.

توجه: با این کار تنظیمات سفارشی ممکن است داشته باشید ، بنابراین ممکن است لازم باشد پس از ورود مجدد به سیستم ، مقداری تغییر دهید.

کلیدهای صفحه کلید PRAM را بازنشانی کنید

مرحله ی 1: Mac خود را خاموش کنید.

گام 2: مطبوعات گزینه + فرمان + P + R کلیدها به طور همزمان

مرحله 3: کلیدها را رها کنید بسته به اینکه Mac شما از تراشه امنیتی T2 برخوردار است یا خیر ، باید این کار را در زمان های مختلف انجام دهید. اکثر رایانه های شخصی بعد از سال 2018 منتشر می شوند.

  • Mac بدون تراشه امنیتی Apple T2: بعد صدای راه اندازی دوم.
  • Mac با تراشه امنیتی Apple T2: وقتی آرم ظاهر شد و برای آن ناپدید شد بار دوم.

مرحله 4: پس از ورود به سیستم ، System Preferences را باز کنید و در صورت بازنشانی تنظیمات ، آنها را تنظیم کنید. اینها ممکن است شامل منطقه زمانی و وضوح صفحه نمایش باشد.

بررسی کنید که آیا مشکلاتی که باعث آزار Mac شما شده همچنان ادامه دارد یا خیر. اگر آنها از بین رفته باشند ، تنظیم مجدد PRAM / NVRAM شما م workedثر است.

تنظیم مجدد SMC

SMC به اختصار از System Management Controller ، گروه دیگری از تنظیمات مربوط به سخت افزار را کنترل می کند. این لیست شامل مدیریت گرما ، مدیریت انرژی ، شارژ باتری ، LED ، خواب زمستانی و رفتار باز و بسته شدن درب MacBook است.

مشکلات سخت افزاری مرتبط با SMC معیوب شامل گرم شدن بیش از حد و سایر مشکلات برق است ، بنابراین آزمایش این مشکلات ممکن است به معنای آن باشد که زمان تنظیم مجدد آن فرا رسیده است. اگرچه روش بازنشانی SMC برای Macbooks و دسک تاپ متفاوت است ، اما انجام هر دو روش آسان است و دستگاه شما را به حالت اولیه باز می گرداند.

توجه: در این مرحله تمام تنظیماتی را که سفارشی کرده اید از دست خواهید داد ، بنابراین پس از شروع و کار سیستم ، باید دوباره به این تنظیمات اصلی اضافه کنید.

میز کار

مرحله ی 1: Mac را خاموش کرده و سیم برق را از برق جدا کنید.

گام 2: 15 ثانیه صبر کنید و سپس سیم برق را دوباره وصل کنید.

مرحله 3: پنج ثانیه دیگر صبر کنید ، سپس فشار دهید دکمه روشن / خاموش.

لپ تاپ ها (تراشه امنیتی T2)

صفحه کلید MacBook Pro SMC را بازنشانی کنید

مرحله ی 1: MacBook خود را خاموش کنید.

گام 2: را فشار داده و نگه دارید Control + Option + Shift right کلیدها به طور همزمان

مرحله 3: بعد از هفت ثانیه ، فشار دهید و نگه دارید قدرت در حالی که سه دکمه دیگر را نگه دارید ، دکمه را فشار دهید.

مرحله 4: هفت ثانیه دیگر هر چهار دکمه را نگه دارید و سپس رها کنید.

مرحله 5: پنج ثانیه صبر کنید و سپس فشار دهید قدرت دکمه.

لپ تاپ (بدون تراشه امنیتی T2 ، باتری غیرقابل جدا شدن)

مراحل زیر برای این مدل ها اعمال می شود:

  • MacBook Pro از اواسط سال 2009 تا 2017
  • MacBook Air 2017 به بالا
  • همه مدل های MacBook به جز مدل 13 اینچی اواسط سال 2009.
تنظیم مجدد صفحه کلید MacBook Pro SMC قابل تعویض

مرحله ی 1: MacBook خود را خاموش کنید.

گام 2: را فشار داده و نگه دارید چپ تغییر + کنترل + گزینه + دکمه ها / دکمه روشن / خاموش به مدت 10 ثانیه

مرحله 3: هر چهار را رها کنید و سپس فشار دهید قدرت دکمه.

لپ تاپ (بدون تراشه امنیتی T2 ، باتری قابل تعویض)

مراحل زیر برای این مدل ها اعمال می شود:

  • همه طرفداران MacBook و MacBook از اوایل سال 2009 و بالاتر
  • MacBook 13 اینچی در اواسط سال 2009

مرحله ی 1: MacBook خود را خاموش کنید.

گام 2: باتری را بردارید.

مرحله 3: را فشار داده و نگه دارید دکمه روشن / خاموش به مدت پنج ثانیه

مرحله 4: باتری را عوض کنید.

مرحله 5: مطبوعات دکمه روشن / خاموش.

توصیه های سردبیران


[ad_2]

منبع: tarahi-news.ir

ایندکسر