[ad_1]

ویندوز همیشه یک محیط عالی چند وظیفه ای است ، با قابلیت اجرای همزمان چندین برنامه و تغییر راحت بین آنها.

در ویندوز 10 ، مایکروسافت مکانیسم کلیک را سخت تر کرد و عملکرد آن را گسترش داد. امروز ، آخرین نسخه ویندوز 10 با پشتیبانی بهتر از نمایشگرهای با وضوح بالاتر و چندین مانیتور ، چندین روش برای تقسیم صفحه نمایش خود به چندین پنجره و انجام کارهای واقعی ارائه می دهد.

ضربه محکم و ناگهانی ضربه بزنید

یکی از مهمترین مشارکتهای ویندوز 10 در چند وظیفه ای تقسیم صفحه ، Snap Assist است که باعث می شود هنگام انتخاب برنامه هایی که باید روی صفحه تنظیم کنید ، انتخاب پنجره برنامه باز آسان باشد. نحوه استفاده از آن در اینجا آمده است:

مرحله ی 1: پنجره ای را انتخاب کنید که می خواهید روی نیمی از صفحه کلیک کنید ، سپس آن را به لبه بکشید.

گام 2: یک طرح کلی شفاف در جایی که کلیک می کند ظاهر می شود. اگر از آن راضی هستید ، رها کنید و پنجره شما در آن موقعیت کلیک خواهد کرد.

متناوباً ، را فشار داده و نگه دارید پنجره ها کلید و به سمت چپ یا فلش راست برای کلیک کردن روی آخرین پنجره انتخاب شده در یک طرف صفحه.

مرحله 3: اگر پنجره ها یا برنامه های دیگری باز هستید ، وقتی روی پنجره انتخابی خود کلیک می کنید ، گزینه های زیادی را می بینید که می توانند نیمه دوم را پر کنند. بر روی یکی کلیک کنید و به طور خودکار در مقابل پنجره اول قرار می گیرد. اگر این کار را نکردید و شبکه انتخاب ناپدید شد ، پنجره دوم خود را به لبه فضای خالی بکشید.

مرحله 4: برای تغییر اندازه دو پنجره ، مکان نما را روی خط تقسیم نگه دارید تا دو پیکان شود. روی زبانه کلیک کرده و نگه دارید تا دو پنجره متناسب با آن تنظیم شود. با این وجود باریک بودن پنجره محدودیتی دارد.

توجه: آیا Snap Assist از کار امتناع می کند یا رفتار عجیبی دارد؟ برنامه های راه اندازی خود را بررسی کنید ، برنامه هایی که هنگام ورود به ویندوز به طور خودکار شروع می شوند. بعضی اوقات می توانند با Snap Assist تداخل داشته باشند و غیرفعال کردن آنها مشکل را برطرف می کند. راهنمای مدیریت راه اندازی ما مکان خوبی برای شروع است.

از میانبر صفحه کلید استفاده کنید

آیا راهی سریعتر برای انجام این کار در صفحه کلید خود می خواهید؟ یک میانبر برای تقسیم پنجره ها وجود دارد که واقعاً مفید هستند. در پنجره فعال ، را فشار داده و نگه دارید پنجره ها و سپس یا را فشار دهید به سمت چپ یا فلش راست کلید

این باید به طور خودکار روی پنجره فعال چپ یا راست کلیک کند. پنجره دیگری را انتخاب کنید تا خالی دوم را پر کنید.

بیش از دو پنجره کلیک کنید

اگر یک صفحه نمایش بزرگ یا صفحه نمایش با وضوح بالا دارید ، با استفاده از Corner Snap می توانید از همه این صفحه های اضافی استفاده کنید.

مرحله ی 1: اولین پنجره خود را بکشید و به گوشه گوشه رها کنید.

توجه داشته باشید: برای استفاده از میانبر صفحه کلید ، را فشار دهید و نگه دارید پنجره ها کلید به دنبال آن به سمت چپ یا فلش راست برای کلیک بر روی پنجره فعال به چپ یا راست. سپس فشار دهید و نگه دارید پنجره ها کلید به دنبال آن بالا یا پیکان رو به پایین برای انتقال پنجره کلیک شده به گوشه بالا یا پایین.

گام 2: با استفاده از اولین پنجره فعال در یک گوشه ، پنجره دوم را به گوشه دیگری بکشید و رها کنید. شما نیازی به انتخاب یک زاویه خاص ندارید.

مرحله 3: مرحله 2 را تکرار کنید تا در صورت لزوم دو گوشه دیگر را پر کنید.

توجه داشته باشید که به روزرسانی 2020 برای ویندوز 10 این طرح چهار پنجره را به روز کرده و باعث می شود همه ویندوزهای کلیک شده به صورت یک پنجره واحد عمل کنند. این ممکن است مهم به نظر نرسد ، اما در صورت نیاز به کار دیگری مانند باز کردن یک برنامه یا پرونده اضافی هنگام کار با پنجره های کلیک شده ، بسیار راحت است – آنها اکنون در انتظار بازگشت هستند.

اطلاعات بیشتر

Snap Assist را خاموش کرده و تنظیمات را انجام دهید

در صورت آزار دهنده بودن ، دستی آسان نیست. اینگونه است:

مرحله ی 1: برنامه تنظیمات را باز کنید. این نماد چرخ دنده در فهرست شروع است.

گام 2: انتخاب کنید سیستم.

مرحله 3: انتخاب کنید چند وظیفه ای در سمت چپ ذکر شده است.

Windows 10 Snap Windows Toggle

مرحله 4: کلیک سوئیچینگ در زیر نشان داده شده است روی Windows کلیک کنید برای خاموش کردن این ویژگی

اگر ترجیح می دهید برخی از ویژگی های Snap Assist را به جای خاموش کردن کامل غیرفعال کنید ، سه تنظیم وجود دارد که می توانید در عوض غیرفعال کنید. فقط مرحله 4 را نادیده بگیرید و در صورت لزوم علامت کادرهای کنار هر تنظیم را بردارید:

  • وقتی روی پنجره ای کلیک می کنید ، به طور خودکار اندازه آن را تغییر دهید تا فضای موجود پر شود
  • وقتی روی یک پنجره کلیک می کنم ، آنچه را که می توانم در کنار آن کلیک کنم نشان دهید
  • وقتی اندازه پنجره کلیک شده را تغییر می دهم ، هر پنجره کلیک شده مجاور را همزمان تغییر می دهم

شبکه ها را با یک برنامه شخص ثالث سفارشی کنید

گرچه گزینه ویندوز 10 عالی است ، اما برنامه های شخص ثالثی وجود دارد که امکان ایجاد تغییرات خاصی مانند شبکه در ویندوز شما را فراهم می کند ، بنابراین می توانید تمام ابزارهای مورد علاقه خود را دقیقاً در مکان دلخواه و اندازه مناسب دریافت کنید. توصیه می کنیم از AquaSnap استفاده کنید.

AquaSnap به شما امکان می دهد با داشتن یک ویژگی کلیک ، شبیه به نسخه ویندوز ، به تعداد دلخواه پنجره تقسیم شده ایجاد و ویرایش کنید. این نرم افزار کمی انعطاف پذیرتر است و شامل چند ابزار پیشرفته و اضافی مانند کلیک کردن روی پنجره های کوچک باهم و سایر ترفندها است.

نسخه شخصی برای بارگیری و استفاده رایگان است ، و ویژگی های اساسی مانند پریدن ، کلیک ، کشش ، میانبرهای صفحه کلید و موارد دیگر را ارائه می دهد. نسخه Professional که تحت مجوزهای استاندارد (18 دلار) و سایت (600 دلار) در دسترس است ، میانبرهای ماوس ، پشتیبانی از چند مانیتور و سه ویژگی برتر را به آن اضافه می کند.

توصیه های سردبیران


[ad_2]

منبع: tarahi-news.ir

ایندکسر