نحوه تشکیل مجامع و اعضای ایران در شانگهای در مجلس بررسی می شودجلسه تالار علنی شورای اسلامی این هفته در روزهای یکشنبه (31 آبان) و سه شنبه (3 آبان) در دو نوبت و چهارشنبه (4 آبان) در یک نوبت برگزار می شود که برخی از وزرای دولت در دستور کار قرار دارند.

عین الهی به سوالات نمایندگان در کمیسیون بهداشت پاسخ می دهد

دعوت از بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پاسخگویی به سوالات تعدادی از نمایندگان در دستور کار این هفته کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار دارد.

در دستور کار جلسه کمیسیون قضایی و حقوقی موضوع ایجاد سازمان نظام داوری است.

ادامه بررسی طرح ایجاد نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران در کمیته حقوق خصوصی، دیدار با رئیس مرکز پژوهش های مجلس در امور حقوقی و قضایی و ادامه بررسی لایحه پلیس ویژه. برای اطفال و نوجوانان در کمیته حقوق جزا و جرم شناسی در دستور کار کمیته قضایی هفته جاری و قانونمندی های شورای اسلامی.

بررسی لایحه الحاق ایران به سازمان همکاری شانگهای در کمیسیون امنیت ملی

بررسی گزارش طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل کشور، بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به سازمان همکاری شانگهای، بررسی لایحه دریافت کمک بلاعوض از سازمان همکاری های بین المللی ژاپن. آژانس (جایکا). بهسازی تجهیزات نمایشگاهی موزه ملی ایران در دستور کار این هفته کمیسیون سیاست ملی و سیاست خارجی مجلس قرار گرفت.

بررسی پیش نویس پروتکل همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم در دریای خزر، علاوه بر موافقتنامه همکاری در زمینه امنیت دریای خزر، بررسی پیش نویس موافقتنامه پیشگیری از حوادث در دریای خزر نیز می باشد. پیش بینی شده است. دریا و بررسی طرح تقویت حراست از مرزهای جمهوری اسلامی ایران به کمیته مرزبانی کمیسیون امنیت ملی ارائه شود.

فعالیت های سازمان اداری و کارگری در کمیسیون اجتماعی بررسی می شود

بررسی منفعت دوم طرح مدیریت تعارض منافع، بررسی طرح پژوهش و تحقیق و تفحص از فعالیت سازمان اداری و کار از سال 1398 در دستور کار این هفته کمیسیون اجتماعی مجلس قرار دارد.

وزیر ورزش به سوالات نمایندگان کمیسیون فرهنگی پاسخ داد

دعوت از حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان برای پاسخگویی به سوالات برخی نمایندگان در دستور کار این هفته کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی قرار گرفته است.

بررسی طرح ایجاد و مدیریت کتابخانه های عمومی کشور در کمیته ویژه کمیسیون فرهنگی روز دوشنبه ادامه دارد.

همچنین بحث و بررسی موضوعات رسانه ای در دستور کار کمیته رسانه و هنر این کمیسیون قرار دارد و چگونگی تجمیع کتب درسی قرآن، دین و زندگی، زبان عربی در سطوح مختلف و نحوه اجرای آن. تبیین جهاد در آموزش و پرورش (دانش آموزان، معلمان و خانواده ها) در کمیته آموزش مطرح می شود.

وزیر جهاد کشاورزی راهی کمیسیون نود مجلس شد

جلسه کمیسیون با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با موضوع وارونگی هوا، تدوین ضوابط لازم برای تعیین میزان آلودگی و نرخ مالیات آلایندگی و اجرای ماده 27 ق. قانون مالیات بر ارزش افزوده و موضوع تنوع زیست محیطی و حضور وزیر جهاد کشاورزی در کمیته در خصوص اجرای کمیسیون های رفع تداخل، صدور سند اراضی کشاورزی و بررسی راهکارهای موثر برای جلوگیری از تکه تکه شدن اراضی کشاورزی، مابه التفاوت قیمت اوره کشاورزی و صنعتی (عرضه در بورس) و اقدامات مربوط به توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در دستور کار این هفته کمیسیون 90 مجلس قرار گرفت.

حتما بخوانید:
لوازم یدکی لیفان - فروش اینترنتی لوازم و قطعات یدکی لیفان(lifan)

جلسه کمیته اقتصادی اجرای تبصره 16 قانون بودجه 1401 کل کشور مبنی بر نقل و انتقال اطلاعات اشیاء و تعهدات کلان با حضور معاون بانک مرکزی و رئیس کل بانک پارسیان در دستور کار قرار گرفت. جلسه کمیسیون اقتصادی قانون پدافند همه جانبه معلولان مجلس 90 و جلسه کمیسیون با حضور مسئولان کشوری و لشکر در خصوص تصمیمات ساماندهی درآمدهای ارزی حاصل از صادرات غیر دولتی. کمیسیون این هفته

جلسه کمیته اقتصادی کمیسیون آلودگی رودخانه بابلرود، جلسه کمیته اقتصادی با حضور مسئولین در خصوص ارزیابی روند مطالعه و اجرای سد چمشیر، جلسه کمیته فرهنگی کمیسیون در حضور مدیرکل طب ایرانی وزارت بهداشت در خصوص بررسی آخرین وضعیت اقدامات انجام شده در حوزه ذکر شده در دستور کار. این کمیسیون واقع شده است.

بررسی بودجه پیشنهادی 1402 اتاق محاسبات کشور در کمیسیون برنامه و بودجه

کمیسیون برنامه، بودجه و برآورد مجلس در هفته جاری و یکشنبه گزارشی از اجرای بند (5) بند (الف) تبصره (14) قانون بودجه 1401 را بررسی می کند.

بر اساس این قسمت، بانک مرکزی موظف است تا پایان اردیبهشت ماه 1401 حساب شرکت های زیرمجموعه مینفتا را در بانک های تجاری مربوط به منابع فروش داخلی محصولات آنها مسدود کند. وجوه حاصل از این حساب ها به حساب خزانه داری کل کشور در بانک مرکزی واریز می شود.

همچنین بررسی بودجه پیشنهادی 1402 اتاق محاسبات کشور در دستور کار کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات روز یکشنبه قرار می گیرد.

بررسی و بررسی مسائل و مشکلات بین بانک ها و بودجه سنواتی در دستور کار روز دوشنبه اعضای کمیسیون قرار دارد.

کمیسیون انرژی نتایج فعالیت های وزارت نیرو در انجام وظایف قانون بودجه را بررسی می کند

اعضای کمیسیون انرژی شورای اسلامی، عملکرد وزارت نیرو در اجرای وظایف قانون بودجه 1401 سراسر کشور را در دستور کار این هفته خود دارند.

مکانیسم دفع خودرو در کمیسیون صنعت و معدن مجلس در حال بررسی است

کمیسیون صنعت و معدن مجلس در هفته جاری لایحه یک فوریتی درج تبصره در ماده (10) قانون ساماندهی صنعت خودرو که از صحن علنی منتقل شده است را بررسی می کند.

همچنین نشست اعضای کمیسیون صنعت و معدن با وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان این وزارتخانه برگزار خواهد شد.

حتما بخوانید:
بهترین پیشنهادات برای سرخ کن هوا در روز دوشنبه برای سال 2020: گلدان فوری و نینجا

اصلاح قانون آیین دادرسی داخلی مجلس

در دستور کار جلسه داخلی، جمع بندی نهایی طرح تغییرات در رویه داخلی مجلس و ادامه بررسی گزارش کارگروه مسائل اداری و ساختار مجلس در خصوص موضوعات مطروحه از کمیسیون آیین نامه این هفته مجلس

حضور وزیر اقتصاد در کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید

بررسی طرح تامین مالی و جهش تولید با حضور وزیر اقتصاد و دارایی و وزارتخانه های راه و شهرسازی، نیرو، نفت، کنترل ملی، مرکز تحقیقات شورای اسلامی و ادامه بررسی مشکلات تولید کیوی و صادرات با حضور مسئولان در دستور کار کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید در هفته جاری است.

قانون حمایت از خانواده و جوانان به کمیته اقتصاد تقدیم می شود

کمیسیون اقتصادی هفته جاری طرح الحاق یک ماده به قانون حمایت از خانواده و جوانان، بررسی برنامه دولت سیزدهم برای مدیریت بازار ارز و اتخاذ تصمیمات مربوطه با توجه به شرایط اخیر ارز را بررسی می کند. بازارچه با حضور وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی بررسی اصلاحیه قانون پایانه های خرید و نظام مودیان و بررسی چشم انداز ایجاد مناطق آزاد تجاری و صنعتی جدید در توسعه همکاری های اقتصادی در دستور کار قرار دارند.

بررسی طرح تشکیل جلسات در کمیسیون ها و شوراهای امور داخلی کشور

اعضای کمیسیون ها و شوراهای داخلی کشور در هفته جاری نظارت بر استان لرستان (حوزه انتخابیه باروجرد و پلدچتر) و همچنین طرح افزایش تعداد نمایندگان شورای اسلامی و طرح تشکیل جلسات و راهپیمایی ها را انجام خواهند داد. در کمیسیون ها و کمیته های مربوطه بررسی می شود.

کنترل و نحوه اجاره اماکن مسکونی توسط کمیسیون مهندسی و ساختمان در نظر گرفته می شود

بررسی طرح اصلاحی تشکیل شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در کمیسیون معماری و شهرسازی، طرح بعدی ساماندهی ساخت و ساز در محدوده روستاها و تصرف اراضی و همچنین در ادامه رسیدگی به طرح دو دوره ای کنترل و ساماندهی مسکن استیجاری، این هفته کمیسیون ساختمان در مجلس ایستاده است.

اعضای کمیسیون کشاورزی با دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار خواهند کرد

کارگروه بررسی ایرادات مجمع به طرح تقویت امنیت غذایی و رفع موانع تولید محصولات کشاورزی با دعوت از مدیرکل شرکت ملی صنایع پتروشیمی (طرح های توسعه پتروشیمی).

نشست اعضای کمیسیون با دبیر شورای امنیت ملی و بررسی فعالیت بانک ها در موضوع بند (ز) ماده 33 قانون برنامه های پنجم و ششم اقتصادی، اجتماعی و توسعه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با حضور وزرای اقتصاد و دارایی، جهاد کشاورزی در دستور کار این هفته کمیسیون کشاورزی این مجلس است.

همچنین در دستور کار جلسه این هفته کمیسیون، بررسی و اقدامات بعدی در خصوص هماهنگی سفرها به شهرستان ساوه پیش بینی شده است.