نحوه بارگیری APK به صورت پهلو روی تلفن یا رایانه لوحی Android شمایکی از اصلی ترین خطوط تقسیم بین iOS اپل و اندروید گوگل ، توانایی نصب برنامه های غیر بازاری در بازار دوم است. sideload نامیده می شود ، کاربران می توانند اساساً هر برنامه Android را که در حال حاضر خارج از Play Store در دسترس است نصب کنند. این ممکن است یک تجارت خطرناک باشد ، اما ممکن است.

بازی فوق العاده محبوب Fortnite یک مثال ایده آل برای بارگذاری جانبی است. پس از کمی تغییر در سیستم پرداخت Epic ، هر دو اپل و گوگل لگد زدند Fortnite از فروشگاه برنامه های مربوطه خود. اکنون گیمرهای اندروید برای دستیابی به بازی باید برنامه Epic Games را مستقیماً از توسعه دهنده بارگیری و نصب کنند.

با این حال ، تلفن های Android بارگیری جانبی پیش فرض را فعال نمی کنند. با انتشار اندروید 8.0 Oreo ، روند کار بسیار آسان تر شد ، زیرا نیاز به راه اندازی برای کل سیستم را برطرف کرد. در عوض ، می توانید به برنامه های معتمد مانند Chrome اجازه دهید برنامه غیر بازاری شما را نصب کنند.

منبع ناشناخته چیست؟

این به معنای ساده این است که برنامه از طریق Google Play تأیید و توزیع نشده است. Epic Games و Appstore آمازون نمونه های کاملی هستند: دو برنامه ارائه شده توسط توسعه دهندگان مربوطه ، نه فروشگاه Play. آنها خطرناک نیستند – به راحتی کنترل نمی شوند و از نظر مالی با Google مرتبط هستند.

با این حال ، هر برنامه ای که بارگیری کنید دارای پسوند APK است. این کیت به اختصار از Android Package Kit ، شامل یک نصب کننده و برنامه است. برای راه اندازی نصب فقط روی آن ضربه بزنید.

مطمئن باش

از آنجا که نرم افزار نصب می کنید ، هرگز برنامه های Android را از مخازن ناشناخته بارگیری نکنید. شما نمی دانید چه چیزی در این “کیت” های آزمایش نشده نهفته است. بدافزار مخفی می تواند دستگاه شما را آلوده کند ، اطلاعات شما را بدزدد و حتی ممکن است داده های باج شما را نیز بگیرد.

با این حال ، بارگیری برنامه ها در خارج از فروشگاه Play خطری اجتناب ناپذیر نیست. اگرچه Play Store دارای یک سیستم امنیتی برای محدود کردن برنامه های مشکل ساز و بالقوه مخرب است ، اما همچنین یک اسکنر را در برنامه Android فراهم می کند. این برنامه که Protect Protect نامیده می شود ، نه تنها برنامه را قبل از بارگیری اسکن می کند ، بلکه برنامه های جانبی نصب شده شما را نیز اسکن می کند.

Play Protect معمولاً به طور پیش فرض روشن است ، اما برای بررسی موارد زیر را انجام دهید:

مرحله ی 1: آن را باز کنید فروشگاه بازی ap

گام 2: ضربه زدن منو در گوشه بالا سمت چپ

مرحله 3: ضربه زدن محافظت را بازی کنید.

مرحله 4: ضربه زدن دنده در گوشه بالا سمت راست با این کار تنظیمات Play Protect باز می شود.

حتما بخوانید:
بهترین پیشنهادات پیشنهادات برای دسامبر 2020: صندلی های توالت ارزان قیمت برای پیشنهادات

مرحله 5: بررسی بهبود برنامه های مخرب تنظیم روشن است. برنامه ها را با Play Protect اسکن کنید تنظیمات نیز باید روشن باشد.

برای محافظت بیشتر ، نصب یکی از بهترین برنامه های امنیتی اندروید را برای کاهش خطر بدافزار در نظر بگیرید. نکته اصلی در اینجا این است که برنامه های بارگذاری جانبی می توانند خطرناک باشند. آنها را از منابع ناشناخته بارگیری نکنید – فقط از توسعه دهندگانی که به آنها اعتماد دارید.

گفته شد ، بیایید اندروید را برای بارگیری جانبی آماده کنیم!

فعال کردن “منابع ناشناخته”

به طور پیش فرض ، دستگاه Android شما اجازه نصب برنامه های توزیع شده در خارج از فروشگاههای مجاز مجاز را ندارد: Google Play در تلفنهای Pixel ، Google Play و Galaxy Store در تلفنهای Samsung و Amazon Appstore در رایانه لوحی Kindle. از آنجا که تولیدکنندگان تمایل دارند Android را برای دستگاه های خود سفارشی کنند ، هیچ مجموعه دستورالعمل اعمال نمی شود. در عوض ، ما سه مثال ارائه می دهیم.

گوگل

این دستورالعمل ها برای Android “خالص” اعمال می شوند ، همانطور که در محصولات Nexus و Pixel و تعدادی از تلفن های استفاده شده از Android One مشاهده می شود.

اندروید 8.0 Oreo و جدیدتر

مرحله ی 1: باز کن تنظیمات.

گام 2: ضربه زدن برنامه ها و اعلان ها.

مرحله 3: برای بزرگ کردن ضربه بزنید پیشرفته.

مرحله 4: ضربه زدن دسترسی ویژه به برنامه.

مرحله 5: ضربه زدن برنامه های ناشناخته را نصب کنید.

مرحله 6: مانند Chrome روی برنامه منبع ضربه بزنید.

مرحله 7: سوییچ را لمس کنید مجوز از این منبع برای بارگذاری جانبی فعال کنید.

Android 7.0 Nougat و قدیمی تر

مرحله ی 1: باز کن تنظیمات.

گام 2: ضربه زدن امنیت.

مرحله 3: سوییچ را لمس کنید منابع ناشناخته برای روشن کردن این ویژگی در زیر ذکر شده است مدیریت دستگاه.

مرحله 4: ضربه زدن باشه در هشدار پاپ آپ.

سامسونگ

در حالی که سامسونگ از Android استفاده می کند ، اما رابط کاربری آن را اصلاح می کند و به دستورالعمل های مختلفی نیاز دارد. عکسهای نمایش داده شده در بالا مربوط به آخرین نسخه از اکتبر 2020 است.

اندروید 8.0 Oreo و جدیدتر

مرحله ی 1: باز کن تنظیمات.

گام 2: ضربه زدن بیومتریک و امنیت.

مرحله 3: ضربه زدن برنامه های ناشناخته را نصب کنید.

مرحله 4: برنامه معتبری را که می خواهید از آن فایل APK را نصب کنید مانند Chrome یا My Files را انتخاب کنید.

مرحله 5: سوییچ را لمس کنید مجوز از این منبع فعال سازی.

Android 7.0 Nougat و قدیمی تر

مرحله ی 1: باز کن تنظیمات.

گام 2: ضربه زدن امنیت.

مرحله 3: سوییچ را لمس کنید منابع ناشناخته برای روشن کردن این ویژگی در زیر ذکر شده است مدیریت دستگاه.

مرحله 4: ضربه زدن باشه در پنجره بازشو

آمازون

مانند سامسونگ ، آمازون نیز از رابط متفاوتی استفاده می کند که به مجموعه دستورالعمل های مختلفی نیاز دارد.

حتما بخوانید:
بهترین آهنگ های زنگ برای آهنگ زنگ برای جمعه سیاه 2020: بل 3 و بل پرو

جدیدترین تبلت های Kindle Fire

مرحله ی 1: باز کن تنظیمات.

گام 2: ضربه زدن امنیت و حریم خصوصی.

مرحله 3: سوییچ را لمس کنید برنامه های کاربردی از منابع ناشناخته برای بارگذاری جانبی فعال کنید.

قرص های قدیمی Kindle Fire

مرحله ی 1: ضربه زدن | بیشتر برای دسترسی تنظیمات تابلو

گام 2: ضربه زدن دستگاه.

مرحله 3: ضربه زدن بر دکمه به اجازه نصب برنامه را بدهید.

مرحله 4: ضربه زدن باشه در پنجره بازشو

چگونه یک فایل APK پیدا کنیم

به طور معمول ، دارندگان دستگاه های Android فایلهای APK را از طریق یک مرورگر وب یا بازار بارگیری می کنند. به عنوان مثال ، آمازون پیوندی به برنامه Appstore خود که در فضای ابری آن ذخیره شده است ، ارائه می دهد. زرد را لمس کنید Appstore آمازون را دریافت کنید در وب سایت و در مکان پیش فرض دستگاه شما بارگیری می شود ، که معمولاً بارگیری ها. با استفاده از برنامه های زیر می توانید این پوشه را پیدا کنید:

  • گوگل: فایل ها
  • سامسونگ: پرونده ها یا پرونده های من
  • LG: مدیر پرونده یا پرونده ها
  • Lenovo: بارگیری یا پرونده

فروشندگان شخص ثالث مانند Epic Game و Amazon Appstore معمولاً APK را بارگیری می کنند ، برنامه را نصب می کنند و سپس بارگیری را حذف می کنند. این بدان معناست که شما معمولاً نیازی به کار با پرونده APK ندارید ، که بسیار خوب است.

اگر در یافتن فایلهای APK بارگیری شده در دستگاه خود مشکلی دارید ، نصب یک برنامه مدیریت فایل رایگان می تواند به شما کمک کند. برخی از مثالهای خوب ASTRO File Manager و Cx File Explorer هستند.

APK را نصب کنید

پس از دنبال کردن مراحل شرح داده شده در بالا ، باید بتوانید APK بارگیری شده را لمس کنید تا نصب شود. در غیر این صورت ، ممکن است برنامه منبع برای نصب بارگیری به مجوز نیاز داشته باشد. در دستگاه های دارای Android 8.0 Oreo و بالاتر ، اجازه دهید:

مرحله ی 1: ضربه زدن تنظیمات به موقع

گام 2: ضربه زدن مجوز از این منبع.

مرحله 3: ضربه زدن بازگشت دکمه و نصب شروع می شود.

اگر دستگاه قدیمی تری دارید ، مشخص کنید منابع ناشناخته برای نصب برنامه در خارج از فروشگاه ، به آن بروید.

تمیز کردن

پس از نصب برنامه ، فایل APK بارگیری شده را پیدا کرده و آن را حذف کنید تا فضای زیادی را اشغال نکند. اگر فکر نمی کنید برنامه های دیگر را بارگیری جانبی کنید ، به برنامه ای که بارگیری را نصب کرده اید وارد شوید و آن را خاموش کنید مجوز از این منبع. در دستگاه های Android 7.0 Nougat و قدیمی تر ، منابع ناشناخته را خاموش کنید.

توصیه های سردبیرانمنبع: tarahi-news.ir