نحوه استفاده از Google Translate در تلفن هوشمند خودبرنامه هایی مانند Google Translate ارتباط با افرادی که به زبان مادری شما صحبت نمی کنند را بیش از هر زمان دیگری آسان می کند. با پشتیبانی از بیش از 100 زبان ، این برنامه قدرتمند یک سفر ضروری است و شما باید با کسی که به زبان شما صحبت نمی کند همیشه ارتباط برقرار کنید.

اگر بدانید که چگونه از همه ویژگی های آن استفاده کنید ، از ابتدا بیشترین بهره را خواهید برد. ادامه مطلب را بخوانید و ما نکات و ترفندهایی را که برای تسلط بر Google Translate لازم دارید به اشتراک خواهیم گذاشت.

آنچه Google Translate می تواند انجام دهد

برنامه Google Translate به عنوان یکی از بهترین برنامه های ترجمه زبان ، ویژگی های مفید بسیاری را ارائه می دهد و برای Android و iOS در دسترس است. در صورت تعجب ، در اینجا تمام کارهایی که می تواند انجام دهد و تعداد زبانهایی که در حال حاضر برای هر ویژگی پشتیبانی می شود:

  • ترجمه متن: متن را وارد کنید (103 زبان).
  • ترجمه های آفلاین: متن را به صورت آفلاین وارد کنید (59 زبان).
  • ترجمه های فوری از دوربین: این دوربین در زمان واقعی (88 زبان) ترجمه می شود.
  • عکسها: برای ترجمه دقیق تر (50 زبان) عکس بگیرید و بارگذاری کنید.
  • گفتگو: گفتگوی بلادرنگ دو طرفه (43 زبان).
  • دست خط: متن و نمادها را روی صفحه بکشید (95 زبان).
  • کتاب عبارات: کلمات و عبارات ترجمه شده را ذخیره کنید.
  • برای ترجمه ضربه بزنید: برای کپی کردن متن در هر برنامه ضربه بزنید و ترجمه ظاهر می شود (فقط Android).

نحوه ترجمه متن

استفاده از این نرم افزار کاملاً آسان است و به طور پیش فرض روی صفحه ترجمه است. در سمت چپ زبانی است که از آن ترجمه می کنید و در سمت راست زبانی است که به آن ترجمه می کنید. برنامه سعی خواهد کرد زبانهای اخیراً استفاده شده شما را به طور خودکار شناسایی کند ، اما شما می توانید به راحتی روی هر دو زبان ضربه بزنید تا یک لیست کشویی بزرگ از گزینه های احتمالی بدست آورید. برای سریعتر شدن دفعه بعدی که از آن استفاده می کنید ، زبانهای اخیراً استفاده شده شما در بالای لیست باقی می مانند. همچنین می توانید با ضربه زدن روی دو فلش در وسط ، زبانهای انتخاب شده را تلنگر کنید.

پس از انتخاب زبان های مورد نظر خود ، می توانید در کادر زیر ضربه بزنید تا صفحه کلید مجازی نمایش داده شود و کلمه یا عبارتی را که می خواهید ترجمه کنید وارد کنید. برنامه هنگام تایپ آن را ترجمه می کند. اگر فکر کند آن را اشتباه تایپ کرده اید ، می تواند عبارت دیگری را به شما پیشنهاد دهد و درصورتی که به دنبال آن هستید ، می توانید روی این ضربه بزنید.

همچنین یک نماد بلندگوی کوچک در سمت چپ هر ترجمه مشاهده خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید تا دستگاه شما ترجمه را با صدای بلند صحبت کند. وقتی از تلفظ خود مطمئن نیستید ، این می تواند بسیار مفید باشد. اگر گزینه تبدیل متن به گفتار را ندارید ، ممکن است لازم باشد برنامه Google TTS را نصب کنید. همچنین باید در Android وارد سیستم شوید تنظیمات> سیستم> زبان و ورودی> متن به گفتار و اطمینان حاصل کنید که موتور تبدیل متن به گفتار Google انتخاب شده است. این مسیر ممکن است در تلفنهای مختلف کمی متفاوت باشد. به عنوان مثال در Samsung Galaxy ، یعنی تنظیمات> مدیریت عمومی> زبان و ورودی> تبدیل متن به گفتار.

همچنین در پایین کادر متن متوجه سه گزینه خواهید شد. آنها به شما امکان می دهند تا به دوربین ترجمه در زمان واقعی بروید یا برای بارگذاری عکس بگیرید ، حالت گپ را باز کنید یا صدا را روشن کنید تا به جای وارد کردن عبارت یا کلمه مورد نیاز ، بگویید. برای ترجمه متن دست نویس ، به سادگی بر روی نماد قلم در سمت راست صفحه کلیک کنید تا صفحه دست خط باز شود.

حتما بخوانید:
بهترین پیشنهادات برای واشر فشار ارزان برای نوامبر 2020

نحوه اشتراک گذاری ترجمه ها

با هر ترجمه ای که برنامه برمی گرداند ، چندین نماد در زیر متن ترجمه شده دارید. می توانید آن را در کلیپ بورد خود کپی کرده و در جای دیگری جای گذاری کنید ، یا می توانید برای گزینه های بیشتر روی سه نقطه عمودی ضربه بزنید و عنوان تا آن را از طریق پیام ، بلوتوث و سایر برنامه ها به اشتراک بگذارید.

نحوه ترجمه آفلاین

در حالی که Google Translate به اتصال به اینترنت احتیاج دارد و در صورت آنلاین بودن همچنان بهترین عملکرد را دارد ، اکنون می توانید از آن برای ترجمه 59 زبان استفاده کنید ، حتی وقتی آفلاین هستید. با این حال ، ابتدا باید بسته های زبان مناسب را بارگیری کنید. برای این کار ، روی سه خط افقی در بالا سمت چپ ضربه بزنید و سپس ضربه بزنید ترجمه آفلاین. زبانهای موجود را که بارگیری کرده اید در بالا خواهید دید و می توانید به پایین پیمایش کرده و سایر زبانهایی را که می خواهید اضافه کنید لمس کنید.

اگر می خواهید فضای ذخیره سازی کمی در تلفن هوشمند خود آزاد کنید یا فقط مرتب شوید ، با ضربه زدن روی نماد سطل آشغال در کنار آنها می توانید از زبانهای بارگیری شده قبلی که دیگر نیازی به آنها ندارید خلاص شوید.

نحوه استفاده از دوربین در زمان واقعی یا بارگذاری عکس

اگر می خواهید یک نویسه ، مورد منو یا متن نوشتاری دیگری ترجمه کنید ، روی نماد دوربین ضربه بزنید. Google Translate هر متنی را به زبان اول زبان دوم پیدا و ترجمه می کند. وقتی متن مورد نظر برای ترجمه روی صفحه قرار گرفت ، روی P ضربه بزنیدلبخند در گوشه پایین سمت راست صفحه را مسدود کنید.

اگر ترجمه به صورت خودکار در صفحه شروع نمی شود ، روی نماد اسکن در پایین ضربه بزنید تا ترجمه فوری روشن شود. بخاطر داشته باشید که برای کار با آن به اتصال به اینترنت احتیاج دارید. شما اغلب می توانید با اسکن و انتخاب متن خاص نتایج بهتری بگیرید. ضربه زدن اسکن کردن سپس دکمه خاکستری شاتر را فشار دهید تا اسکن متن شروع شود ، سپس متنی را که می خواهید با انگشت ترجمه کنید برجسته کنید یا ضربه بزنید انتخاب کنید همه چيز.

همچنین می توانید روی نماد واردات در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید تا Google Translate را اسکن عکسی که قبلاً گرفته اید بگیرید – از شما خواسته می شود از برنامه خود در گالری انتخاب کنید.

نحوه ترجمه دست خط

اگر روی نماد قلم ضربه بزنید ، پانلی ظاهر می شود که می توانید نسخه مورد نظر خود را برای نوشتن هر آنچه که می خواهید ترجمه کنید ، امتحان کنید. به خاطر داشته باشید که این برای هر زبانی خوب کار نمی کند و بستگی به میزان تمیز و خواندن متن شما دارد. اگر قلم یا گوشی مانند گلکسی نوت دارید ، نوشتن دست راحت تر خواهد بود ، اما همیشه می توانید آن را با انگشت امتحان کنید.

نحوه استفاده از حالت مکالمه

اگر با کسی صحبت می کنید و زبان مشترکی ندارید ، برای ورود به حالت گپ باید روی نماد گپ ضربه بزنید. برای توضیح کارهایی که با شخص دیگر انجام می دهید ، روی نماد دستی در بالا سمت راست ضربه بزنید و صفحه را به آنها نشان دهید. پس از دانستن آنها ، می توانید پیام پاپ آپ را ببندید و شروع به کار کنید.

حتما بخوانید:
نکات و نکات جدی جنگ ستارگان برای مبتدیان: افتاده است

در پایین یک نماد میکروفون در کنار هر زبان مشاهده خواهید کرد و می توانید آن را جایگزین کنید تا صحبت کند و برنامه را ببینید که چگونه صحبت شما را ترجمه می کند و با همراه خود با صدای بلند از زبان آنها صحبت می کند. همچنین می توانید ضربه بزنید خودکار یک گزینه برای میکروفون در وسط است تا Google Translate بتواند زبان مناسب را گوش دهد و انتخاب کند ، اما به خاطر داشته باشید که این همیشه خوب کار نمی کند.

نحوه استفاده از شیر برای ترجمه استفاده کنید

قبل از استفاده از Tap ، باید آن را روشن کنید. از آنجا که این ویژگی در هر برنامه کاربردی که شامل متن باشد در دسترس است ، ممکن است بخواهید هنگام استفاده از آن را خاموش کنید. برای روشن کردن ویژگی ، برنامه Google Translate را باز کنید و روی سه خط افقی در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید تا منو باز شود. سپس ضربه بزنید تنظیمات> برای ترجمه ضربه بزنید و تغییر دهید فعال سازی بر.

با فعال کردن قابلیت لمس ترجمه ، می توانید متن را در هر برنامه ای که اجازه آن را می دهد انتخاب و کپی کنید و از Google بخواهید که آن متن را ترجمه کند. فقط کافی است متن را با کشیدن انگشت برای انتخاب آن برجسته کنید. سپس روی کپی ضربه بزنید. سپس روی نماد Google Translate روی صفحه ضربه بزنید. باید ببینید که ترجمه بلافاصله در برنامه روی برنامه ظاهر می شود.

برای ایجاد پاسخ نوشتاری به یک زبان خارجی می توانید از Tap برای ترجمه استفاده کنید. اما اگر تسلط شما هدف شماست ، می توانید از آن برای بهبود مهارت های زبانی خود نیز استفاده کنید.

چگونه می توان کتاب عبارات خود را ایجاد کرد

با لمس ستاره در گوشه سمت راست بالای کلمه یا عبارتی ، آن را در موارد دلخواه خود نگه دارید. ترجمه های ستاره ای مورد علاقه شما در یک عبارت مناسب گردآوری می شوند که در هر زمان می توانید به آن دسترسی داشته باشید. برای رفتن به آنجا ، روی سه خط افقی در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید تا منو باز شود ، سپس روی Phrasebook ضربه بزنید. با ضربه زدن روی ذره بین در بالا سمت راست می توانید کتاب عبارات را جستجو کنید. این ویژگی مفید برای زبان آموزانی که می خواهند در کلمات و عبارات تجدیدنظر کنند ، مواردی را که بیشترین استفاده را دارند به خاطر می آورند بسیار مناسب است.

نحوه استفاده از Google Translate به عنوان فرهنگ لغت

Google Translate همچنین می تواند به عنوان یک فرهنگ لغت عمل کند. اگر فقط به دسترسی به تعاریف کلمه در زبان مادری خود (یا هر زبانی که انتخاب کرده اید) علاقه دارید ، فقط زبانهای ورودی و خروجی یکسانی را تنظیم کنید. گوگل سعی خواهد کرد کلمات شفاهی و نوشتاری را توضیح دهد ، اگرچه اگر انگلیسی زبان انتخابی باشد ، به هر دلیلی همیشه جواب نمی دهد. انتخاب انتخاب زبان ورودی و انگلیسی به عنوان خروجی معمولاً این مشکل را دور می زند. پس از تنظیم آن ، تنها کاری که باید انجام دهید تایپ یا تلفظ کلمه ای است که می خواهید تعریف کنید و Google Translate بقیه کارها را انجام می دهد.

توصیه های سردبیرانمنبع: tarahi-news.ir