از درمارولر برای صورت،مو،پوست استفاده می شود.درمارولر دستگاهی است با سوزن های ریز که به درون پوست نفوذ کرده و برای جوانسازی پوست، جای بخیه،لک صورت،جای جوش و ترک پوستی استفاده میشود علاوه بر آن از درمارولر برای دور چشم و ریزش مو نیز استفاده میشود. با خواندن اساس کار این دستگاه شاید حس کنید که ممکن است فرد متوجه درد شدیدی شود ولی افراد اصلا متوجه تیزی نوک سوزن ها نمی شوند زیرا این دسته از سوزن های روی سر درمارولر ZGTS اصل کاملاً به صورت موازی در کنار هم قرار دارند و این امر باعث می شود که اصلا به عمقی از موست که گیرنده های درد در آن هستند نرسد و معمولا در کلینیک ها از مواد بی حس کننده قبل از شروع کار استفاده می شود که عملاً فرد مراجعه کننده چیزی حس نمی کند .

با این حال، هرچه سوزنهای موجود در غلتک درمارولر بلندتر باشند، استفاده از آن دردناکتر خواهد بود. شاید بپرسید که نحوه استفاده صحیح از درمارولر چیست؟ نحوه استفاده از وسیله نیز نقش مهمی در دردناک بودن یا نبودن فرایند میکرونیدلینگ دارد. غلتاندن صدها سوزن ریز روی صورت احتمالاً آرامشبخش نخواهد بود؛ اما درد قابل توجهی را نیز به همراه نخواهد داشت. در واقع سوزن ها به تجزیه بافت های هر نوع اسکار موجود در پوست کمک می کنند. این آسیب هرچند کوچک، پوست را به تولید پروتئینهایی به نام کلاژن و الاستین تحریک میکند؛ چرا که پوست انسان به طور طبیعی برای درمان آسیب دیدگیها از این دو پروتئین کمک میگیرد.

این سوراخها علاوه بر اینکه پوست را به تولید کلاژن و الاستین تحریک میکنند، راه نفوذ سرمها و کرمها به اعماق پوست نیز هستند. سوزن ها می توانند میزان کلاژن سازی پوست را تحریک کنند اما تا کنون بهترین اندازه سوزن معرفی نشده است. برای کاهش احتمال انتقال باکتری به اعماق پوست، هم درمارولر و هم پوست را قبل از شروع کار کاملاً تمیز کنید. اگر فکر میکنید که اصلاً تحمل درد را ندارید، میتوانید قبل از شروع کار صورت خود را به کمک کرم بیحسی موضعی بیحس کنید. به همین دلیل باید در انتخاب نوع سوزن خود دقت کنید.

جالب است بدانید که از کلاژن و الاستین به عنوان «عوامل جوانی پوست» نیز یاد میشود. استفاده از دستگاههای بی کیفیت و غیر استاندارد نه تنها فایدهای برای جوانسازی پوست ندارد، بلکه ممکن است خطرات و آسیبهای جبران نا پذیری را نیز به دنبال داشته باشد. روش استفاده از درمارولر چگونه است؟ جهت تأثیر بیشتر درمان، بسیاری از متخصصین پوست از وسیله الکترونیکی به نام درماپن بر روی درمارولر و بایو اویل پوست استفاده میکنند. این وسیله مانند مسواک شخصی است و بصورت Personal Use استفاده می شود و یک وسیله بسیار موثر در جوانسازی خانگی می باشد.

ایندکسر