بله، برای این کار باید به بخش تنظیمات وبسایت پلی استیشن مراجعه کابل 3 متری hdmi کنید. Lip Sync : از آنجا که امروزه در دستگاه های الکترونیکی بخش های پردازش های پیچیده دیجیتالی برای افزایش شفافیت و جزئیات محتویات سیگنال افزوده می گردد همزمانی صدا و تصویر در خروجی خود به مشکلی بزرگتر برای طراحان بدل می شود. S-Video که دارای کیفیت بهتری می باشد سیگنال تصویر را به اجزای نور (Luma) و رنگ (Croma) تفکیک نموده و روی 4 سیم یک کابل انتقال می دهد. هر دو کابل HDMI mini و micro دقیقاً همان کیفیت سیگنال و قابلیتهای انتقال را با برادر بزرگ اصلی خود ارائه میدهند، اما پورت و کانکتور مینی ۴۰٪ کوچکتر از کابلهای بزرگ «نوع A» مورد استفاده برای تلویزیونهای HD و سایر تجهیزات بزرگ و میکرو هستند؛ پورت و کانکتور ۵۰ درصد کوچکتر هستند. اکثر این آداپتورها قابل حمل هستند و درصورت نیاز به اتصال رایانه خود به پروژکتور یا نوع دیگری از نمایشگر، مثلاً اگر در حال ارائه ارائه هستید، میتوانید آنها را با خود ببرید. رابط کوچک دستگاههای قابل حمل. در دسترس بودن mini HDMI در نهایت امکان انتقال و انتقال آسان سیگنالها را بین دستگاههای سرگرمیمعمولی خانگی و قابل حمل فراهم کرد؛ درنهایت با کمک کابل اچ دیام ای به اچ دیام ای میتوانید این دو کابل را به یکدیگر تبدیل نمایید و دو وسیله مورد نظرتان را به یکدیگر متصل نمایید.

وظیفه اکستندر HDMIحل مشکلات ناشی از محدودیت سیگنال در مسافتهای طولانی است تا بتوانید بیشترین بهره را از دستگاههای پخش و سرگرمی خود ببرید. این مبدل یک سیگنال آنالوگ استاندارد پخش کنندههای DVD قدیمیرا به یک سیگنال استاندارد صنعتی HDMI تبدیل میکند. با این کابل راحت صدا و تصویر را از رایانه خود پخش کنید؛ بدون نیاز به دانگل میتوانید لپ تاپ یا کامپیوتر را به وسیلهای دیگر متصل نمایید. این کابل تکی از آخرین وضوح تصویر و ویژگیهای صوتی پشتیبانی میکند. انتهایی که به دوربین یا تبلت وصل میشود؛ یک اتصال دهنده Mini HDMI است ؛ در حالی که انتهای دیگر کابل اتصال دهنده اندازه استاندارد است که به یک تلویزیون، مانیتور کامپیوتر یا ویدئو پروژکتور وصل میشود. AWG مخفف American Wire Gauge است که یک سیستم استاندارد برای اندازه گیری قطر یا ضخامت سیم هادی الکتریکی است. یک اسپلیتر میتواند با هر دستگاهی که از ورودی HDMI پشتیبانی میکند کار کند و خروجی کند. یک کابل با طول مناسب تهیه کنید و دقت داشته باشید که از قابلیت های دستگاه شما پشتیبانی کند. برای اینکه بتوان با استفاده از این قابلیت گوشی اندرویدی و تلویزیون را به یکدیگر وصل کرد، باید حتما تلویزیون شما از قابلیت WiDi پشتیبانی کند، در غیر این صورت میتواند دانگل اختصاصی WiDi را خریداری و ضمن اتصال آن به پورت HDMI تلویزیون، امکان پشتیبانی از استاندارد WiDi را برای آن به ارمغان آورید.

با توجه به قابلیت داخلی HDMI، هر دو نوع هوشمند هستند؛ دستگاهها میتوانند از طریق این رابط با هم در ارتباط باشند و با اطلاعات کمکی عملکرد مجزایی را به صورت یکپارچه آماده کنند. برخی از سوئیچهای HDMI همچنین دارای گزینه تنظیم رزولوشن معین برای کارکرد سوئیچ از طریق یک سوئیچ EDID (دادههای شناسایی گسترده نمایشگر) هستند. دوربینهای فیلمبرداری و دوربینهای دیجیتال مدت کوتاهی پس از انتشار استانداردهای جدید با پورتهای mini HDMI در بازار ظاهر شدند و کابلها به سرعت برای تجهیزات دارای پورتهای دیجیتال جدید در دسترس قرار گرفتند. طول کابلهای موجود در بازار معمولاً بین بازه ۱ تا ۳ متر هست؛ این اندازه معمولاً برای محیطهای داخلی کفایت میکند و اغلب در شرایط عادی نیازی به تهیه کابلهای بلندتر نداریم. این را هم باید در نظر بگیریم که هر چه طول این کابلها بیشتر شود، زمان بیشتری برای انتقال اطلاعات باید بگذاریم و در این امر جنس و مواد و متریال بهکار رفته شده در ساخت کابل اهمیت بیشتری پیدا میکند؛ از اینرو کابلهایی که با اندازه ۵ متر به بالاتر در بازار موجود است و از کیفیت بهتری برخوردار هست، قیمت بیشتر و قابل توجهی نسبت به دیگر کابلها دارد. یکی از مهمترین و بارزترین کاربردهای کابل و رابطهای Hdmi انتقال دادهها از کامپیوتر، لپتاپ و…

ولی کارایی کابل با کیفیت معمولی بیش تر برای دستگاه های مانند رسیور ماهواره – گیرنده دیجیتال – dvd پلیر و … اصن فکر کردین که چه چیزی باعث میشه که یه پورت HDMI معمولی با یه پورت HDMI ARC متفاوت میشه ؟ علاوه بر اینها کابلهای فلت نیز هستند که آنها هم همانند کابلهای معمولی میباشند و ضخامت کمتری دارند و همین امر موجب میشود تا جایگذاری راحتتر و بهتری در زیر فرشها، موکتها، بین طبقات و پلهها داشته باشند؛ اما از آنجاییکه کابلهای کنفی ضخامت و قدرت بیشتری در برابر کشیده شدن دارند، بهتر است از کابلهای فلت مراقبت بیشتری به عمل آید. البته ، High Speed در بین مدلهای اصلی و فلزات مورد استفاده در تولید و قطر برجسته است. این دستگاه به شما این امکان را میدهد که بین منابع مختلف سوئیچ کنید و هر سیگنال را در یک زمان به صورت جداگانه در یک نمایشگر نمایش دهید. بعضی وقت ها برای اتصال سایر دستگاه ها به تلویزیون لازم است، از کابل HDMI به DVI یا برعکس استفاده کنید؛ چنانچه زمان استفاده از این تبدیل ها به مشکل خوردید، و هیچ تصویری دریافت نکردید، احتمال میرود که کابل دارای ایراد است.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد کابل hdmi 4k چیست لطفا به بازدید از وب سایت ما.

ایندکسر