مخلوط کن در برابر غذاسازها روندهای دیجیتال


کدام دستگاه آشپزخانه دارای تیغه های تیز است که با سرعتی باورنکردنی می چرخد: مخلوط کن یا غذاساز؟ خوب ، هر دو در واقع. اما در حالی که مخلوط کن ها و غذاسازها شباهت های زیادی دارند ، این لوازم برای اهداف مختلفی کار می کنند.

برای سهولت زندگی در آشپزخانه ، منطقی است که بدانید کدام یک از این ماشین های پرسرعت برای تراش و برش استخوان مناسب است و همچنین از قرار دادن کدام مواد در هر وسیله ای خودداری کنید. ما در این راهنما تفاوت بین مخلوط کن ها و غذاسازها را برطرف می کنیم.

مخلوط کن

یک مخلوط کن خوب معمولاً برای مایعات بهتر است و برای ایجاد مواردی مانند اسموتی ها و شیک های پروتئینی استفاده می شود. از غذاساز برای کارهای پرمشغله تر ، مانند مخلوط کردن خمیر یا برش سبزیجات ، استفاده می شود. البته برخی از مخلوط کن ها به اندازه کافی قدرتمند هستند که وظایف طراحی شده برای یک غذاساز را بر عهده دارند (و بالعکس). در حال حاضر ، بیایید فقط تفاوتهای اصلی بین مخلوط کن و غذاساز را بررسی کنیم.

اگر تا به حال برای یک غذاساز خرید کرده اید ، احتمالاً متوجه شده اید که یک لیست طولانی از مهارت های لوازم خانگی روی بسته بندی وجود دارد ، از جمله برش ، برش ، خرد کردن ، مخلوط کردن و پوره کردن. در حالی که مخلوط کنها در طول سالها توانایی بیشتری پیدا کرده اند ، اما هنوز کارایی بیشتر از مخلوط کردن ندارند. البته ، یک مخلوط کن قدرتمند یخ و مخلوط کن های برتر مانند این را خرد می کند ویتامیکس 5200 قادر هستند همه چیز را از بستنی گرفته تا کره مغز تهیه کنند ، اما مخلوط کن معمولی شما قادر به انجام تعدادی از وظایف سازنده غذا نیست.

دستور آشپزی مخلوط کن ربات آشپزخانه
سوپ و پوره بهترین توانمند
شرمنده بهترین نه
کاهش می یابد توانمند بهترین
روغنها کامل نیست بهترین
سبزیجات برش خورده نه بهترین
پخت (خمیر و پوسته) کامل نیست توانمند
پنیرهای خرد شده نه بهترین
حتما بخوانید:
اطلاعات مورد نیاز برای معرفی مالیات بر عایدی سرمایه وجود ندارد

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید ، میزان قابل توجهی کراس اوور بین این دو دستگاه وجود دارد. با این حال ، هر دو از کارهای مختلف برتر هستند.

به عنوان مثال مخلوط کنها معمولاً با ویژگی هایی ساخته می شوند که آنها را برای تهیه سوپ ، پوره و اسموتی ایده آل می کند. بنابراین شما نمی خواهید از آن برای برش سبزیجات برای کاسه سالاد خود استفاده کنید. در حالی که برخی از شیرهای آب مخزنی دارند که به راحتی قابل پر شدن هستند ، برخی دیگر طوری طراحی شده اند که می توانید از همان استوانه ای که برای تهیه اسموتی استفاده می کنید بنوشید. مخلوط کنها خیلی بهتر از غذاسازها قادر به اداره مایعات هستند.

مثلا NutriBullet شما می توانید اسموتی های مغذی را به راحتی تهیه کنید. اگرچه ما آن را به عنوان بهترین وسیله برای پختن همه چیز در زیر آفتاب توصیه نمی کنیم ، اما به اندازه کافی قدرتمند است که می تواند آجیل ، سبزیجات و سایر مواد احتمالی اسموتی را خرد کند.

پردازنده های آشپزخانه

غذاساز KitchenAid - مات مشکی

از طرف دیگر ، پردازنده های آشپزخانه برای کارهای پرمشغله ، مانند تهیه خمیر ، ایده آل هستند. پردازنده های آشپزخانه کاسه های مخلوط گسترده ای دارند – که افزودن مواد را آسان می کند – و معمولاً انواع مختلفی از ضمائم را به شما ارائه می دهند که به شما امکان می دهد هویج را خرد کنید ، پنیر را خرد کنید یا خمیر را مخلوط کنید.

غذاساز 10 فنجانی Hamilton Beach نمونه ای عالی از انتظارات از این نوع لوازم خانگی است. این دارای یک کاسه بزرگ مخلوط کردن ، تنظیم پالس ، سرعت های مختلف و اتصالات تیغه برای برش ، خرد کردن و برش دادن است. همچنین با یک “خراشنده کاسه ای” موجود است ، ضمیمه ای که به طور خودکار خمیر چسبناک و خمیر را از دیواره های کاسه خراش می دهد.

حتما بخوانید:
بهترین معاملات جمعه سیاه در AirPods Pro 2020

نتیجه

نانوایان پرهیز می کنند که پردازنده های آشپزخانه به عنوان ضروری ترین ابزار آشپزخانه هستند ، در حالی که مخلوط کن ها طیف وسیعی از نوشیدنی های اسموتی را تهیه می کنند ، سازندگان سوپ و مهمانی ها مشتاق تحت تأثیر قرار دادن آخرین کوکتل ها هستند. این دستگاه ها از یکدیگر جدا نیستند و حضور یا نیاز به هر دو دستگاه به طور فزاینده ای محبوب می شود. در نهایت ، به دلیل پیشرفت تکنولوژی در طراحی مربوطه ، اختلاف کمتری بین مخلوط کنها و غذاسازها وجود دارد. غیر معمول نیست که مخلوط کن های پیشرفته با چندین پیوست همراه می شوند. به لطف لوازم جانبی ، مخلوط کن یا غذاساز می تواند کارهای اضافی بی شماری را انجام دهد. به عنوان مثال کتاب دستورالعمل Vitamix 5200 شامل اسموتی ، روغن گردو ، خمیر نان ، کوکتل و مخلوط کیک است.

از طرف دیگر ، انعطاف پذیری می تواند به این معنی باشد که انتخاب یک وسیله فقط مشکل شده است. با این وجود ، برخی از دستورالعمل های استاندارد وجود دارد که باید در هنگام تصمیم گیری نهایی خود رعایت کنید. به عنوان مثال ، مخلوط کن برای مواردی که مایعات زیادی دارند ، مانند اسموتی ها و سوپ ها ، گزینه بهتری است. در مقابل ، غذاساز جانوری است که کارهای ضخیم تری مانند خمیر و کره را اداره می کند. با این وجود ، با قطع شدن مرز بین دستگاه غذاساز و همزن ، می توانید وسایل پیشرفته ای پیدا کنید که با لذت به هر دو وظیفه پرداخته اند.

توصیه های سردبیرانمنبع: tarahi-news.ir