لزوم تقدیم گزارش رئیس جمهور و وزرا به مجلسعباس گودرزی در اخطار شفاهی خود به شورای حکام در جلسه علنی امشب (دوشنبه 16 شهریور) شورای اسلامی گفت: بر اساس مواد (235) – (238) آیین نامه داخلی، رئیس جمهور و هر یک از وزرا موظفند. در ماه اوت هر سال منصوب شود. گزارش کار یکساله باید ظرف 48 ساعت به مجلس تقدیم و به کمیسیون ها ارجاع شود و پس از بررسی در کمیسیون ها ظرف یک ماه باید به مجلس ارائه شود.

نماینده مردم باروجردا در شورای اسلامی افزود: بر اساس مواد مذکور هر یک از وزرا 10 دقیقه و رئیس جمهور 20 دقیقه و گزارش کمیسیون 20 دقیقه و دو مخالف قابل قرائت هستند. می تواند 10 دقیقه صحبت کند و سپس. بنابراین در صورت قانع نشدن نمایندگان از سخنان وزرا، روند استیضاح بر اساس اصل (۸۹) قانون اساسی پیگیری خواهد شد.

وی تصریح کرد: چرا هیات مدیره 4 ماده قانون مدیریت داخلی را رعایت نمی کند؟ البته ما از دولت بابت خدمات و کمک ها و اینکه در مرکز میدان هستیم تشکر می کنیم اما اصل شأن کنترلی مجلس رعایت اساسنامه و اصول آن مانند کنترل واقعی مجلس و هر ساله وزرا باید گزارش خود را از نتایج فعالیت های خود ارائه کنند و فعالیت های آنها طبق برنامه ارائه شده در جلسه رای اعتماد مورد بررسی قرار گیرد. او از هیئت رئیسه مجلس می خواهد که این موضوع را کنترل کند.

گودرزی یادآور شد: وزیر آموزش و پرورش علاوه بر اجرای طرح رتبه بندی معلمان، انتظار دارد مهرآفرین را نیز در طرح رتبه بندی نیروها لحاظ کند و پیش بینی می شود بیمه تکمیلی معلمانی که مشکل جدی دارند نیز ادامه یابد. وی همچنین از وزیر بهداشت می‌خواهد به قولی که در خصوص سی تی اسکن داده شده عمل کند و دکتر PICU شهرستان برو وارد عمل شود.

حتما بخوانید:
بهترین معاملات وب کم جمعه سیاه 2020: Lenovo و Logitech

عبدالرضا مصری در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: مواد 235 تا 238 آیین نامه به درخواست دولت سابق در شورای حل تعارض قوا مطرح شد و ما در آنجا سکوت کردیم و نتیجه را اعلام خواهیم کرد. به نمایندگان

دیدگاهتان را بنویسید