عمل تسلیم نشانه استعمار آمریکاستآیت الله احمد جنتی روز چهارشنبه با بیان اینکه امروز سالروز اعتراض امام خمینی (ره) به تصویب لایحه تسلیم است، گفت: این اقدام خائنانه حکومت پهلوی به قدری شرم آور بود که دولت اجازه انتشار خبر تصویب آن را نداد. و پس از مدتی در یک مجله داخلی مجلس منتشر شد و زمانی که این مجله داخلی به دست امام خمینی (ره) افتاد، علیه آن موضع گرفتند.

دبیر شورای نگهبان با تاکید بر اینکه بر اساس این قانون، دولت ایران به آمریکا اجازه داد تا از قوانین قضایی خود برای اتباع خود در ایران استفاده کند، افزود: بررسی تاریخچه تسلیم نشان می دهد که قدرت های مسلط مانند آمریکا هرگز حاضر به پذیرش رفتار استعماری نیستند. ملتی که می خواهد با عزت زندگی کند، چاره ای جز مقاومت در برابر ماهیت وحشیانه این حکومت ها ندارد.

آیت الله جنتی تصریح کرد: این قانون استعماری که عزت ملت مسلمان ایران را زیر سوال می برد، آشکارا خلاف موازین دین است و امام خمینی (ره) در سخنرانی خود علیه این قانون آن را سند بردگی ملت ایران معرفی کردند. .

وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل تصویب این قانون استعماری عدم رعایت اصل دوم متمم قانون اساسی است که بر اساس آن پنج مجتهد طراز اول باید در مورد تصمیمات مجلس اظهار نظر کنند، خاطرنشان کرد: امام تکیه کردند قانون اساسی، اعتبار این قانون و بالاخره اعتبار این مجلس را زیر سوال بردند.

دبیر شورای نگهبان یادآور شد: تأکید شدید امام خمینی (ره) بر مفاد شورای نگهبان در قانون اساسی و حمایت قاطع ایشان از این نهاد، حاصل تجربه تلخ ایشان از غفلت از اصل دوم متمم قانون اساسی بوده است.

حتما بخوانید:
اینتکس چیست ؟

وی تصریح کرد: سخنرانی و بیانات امام خمینی (ره) در اعتراض به قانون تسلیم، مظهر شور دینی و ملی ایشان و اشاره به آموزش دشمن شناسی، تفاهم و شناخت اولویت هاست.

آیت الله جنتی خاطرنشان کرد: مطالعه نامه ها، بیانات و فرمایشات امام خمینی (ره) و تأمل در منویات رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) عامل حفظ و اعتلای روحیه انقلابی گری است.

دیدگاهتان را بنویسید