ضرورت تدوین قانون جامع انتخابات


میرتاج الدینیسید محمدرضا میرتاجدینی نماینده مردم تبریز، اسک و آذرشهر در شورای اسلامی نیز ضمن تاکید بر لزوم لایحه جامع انتخابات گفت: قانون جامع انتخابات یکی از ضروریات امروز است. چندین دهه از تصویب قانون انتخابات گذشته است و باید به روز شود. در سال های اخیر مواردی به قانون اضافه شده است که واقعاً وصله ناخوشایندی است.

نماینده مردم تبریز، اسک و آذرشهر در مجلس ادامه داد: شرایط امروز نسبت به سال های گذشته و زمانی که قانون انتخابات نوشته شده تغییر کرده است.

وی تاکید کرد: در تدوین قانون جامع، سلامت انتخابات، شفافیت مالی، کاهش هزینه ها، روش های تبلیغاتی و پاسخگویی که در گذشته ایجاد شده است، شناسایی شود. همچنین باید از برخی تخلفات در زمان انتخابات از جمله فروش آرا جلوگیری کرد، این نکات در قانون آمده است، اما نیاز به اصلاح و تقویت دارد، بنابراین تدوین قانون جامع انتخابات ضروری است.

یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه در دوره های مختلف قانون جامع انتخابات مطرح شد اما به نتیجه نرسید، تصریح کرد: لایحه قانون جامع انتخابات در پایان دوره مجلس ارائه شد. زمانی که فرصتی برای بررسی وجود نداشت، چنین حوزه ای وجود نداشت، طبق مذاکرات انجام شده با وزارت امور داخله، امیدواریم که دولت ریاست جمهوری این موضوع را نهایی کند یا لایحه ای صادر کند و یا سوالات خود را به یک کمیسیون تخصصی تا سریعا به نتیجه برسیم.

حتما بخوانید:
eSIM چیست؟ در اینجا هر آنچه لازم است بدانید آورده شده است

دیدگاهتان را بنویسید