صداهای استقامت را که در فضا سفر می کنند بشنوید


مریخ نورد مریخ ناسا Perseverance در حال انتقال فضای اعماق به مریخ است که حدود سه ماه دیگر به آنجا می رسد. اما اگر می خواهید در مریخ نورد ثبت نام کنید ، ناسا روش جدیدی برای انجام این کار دارد – شما می توانید هنگام عبور از فضا با سرعت 26000 مایل در ساعت ، کلیپی را از صدای رهگیری شده توسط میکروفون داخلی آن بشنوید.

پایداری اولین مریخ نوردی است که میکروفون در آن قرار دارد و مهندسان یک کلیپ صوتی 60 ثانیه ای از آنچه در 19 اکتبر انجام شد را تهیه کرده اند. می توانید در SoundCloud یا از طریق پیوند داخلی موجود در بالا گوش دهید.

تصویر مریخ نورد پشتکار در حال حرکت به سمت مریخ در داخل سپاه هوای محافظ خود. NASA / JPL-Caltech

صدای خش خشی که می توانید بشنوید پمپ اتلاف گرمای مریخ نورد است که با عبور مایع از مبدل حرارتی دمای مریخ نورد را حفظ می کند. اگرچه صدا نمی تواند در خلا of فضا حرکت کند ، اما ارتعاشات مکانیکی می توانند از طریق جسم صلب مریخ نورد منتقل شده و به عنوان یک سیگنال الکتریکی گرفته شوند.

میکروفون به عنوان یک تلاش آزمایشی برای گرفتن صدا از ورودی ، فرود و توالی فرود (EDL) هنگام ورود مریخ نورد به مریخ گنجانده شده است.

دیو گرول ، مهندس ارشد در زیر سیستم EDL برای دوربین و میکروفون مریخ 2020 ، در بیانیه ای گفت: “به همان اندازه که عالی است برای به دست آوردن مقداری صدا برای کار با فضاپیما در پرواز ، فایل صوتی از اهمیت بیشتری برخوردار است.” “این بدان معناست که سیستم ما کار می کند و آماده است تا سعی کند برخی از صدا و خشم فرود آمدن در مریخ را ضبط کند.”

حتما بخوانید:
مزایای انجام عمل لیفت شقیقه چیست؟
این تصویر مصور موقعیت میکروفون را برای ورود ، نزول و فرود مریخ نورد Perseverance نشان می دهد.
این تصویر مصور موقعیت میکروفون را برای ورود ، نزول و فرود مریخ نورد Perseverance نشان می دهد. NASA / JPL-Caltech

از آنجا که این اولین بار است که میکروفون بر روی مریخ نورد روشن می شود (اگرچه اولین بار نیست که صدای مریخ ضبط می شود) ، مهندسان مطمئن نیستند که آیا این می تواند بخشی از توالی فرود را داشته باشد یا خیر. اما آنها به بهترین ها امیدوارند.

گرول گفت: “گرفتن صدا از فرود داشتن یک لذت است و نیازی به مالکیت نیست.” “اگر این اتفاق نیفتد ، ماموریت برای یافتن مریخ نورد در دهانه Jezero با کمی متوقف نخواهد شد. اگر حتی بخشی از توالی فرود روی صدا ضبط شود ، بسیار خوب است. “

توصیه های سردبیرانمنبع: tarahi-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید