شایع ترین مشکلات بسیاری از مانیتورها و نحوه رفع آنها


بسیاری از مانیتورها از همه نوع مزایا – حتی نسبت به منفردهای بسیار گسترده و بسیار گسترده – از بهبود عملکرد تا ایجاد انعطاف پذیری هنگام قرار دادن آنها روی میز خود برخوردار هستند. اما تجربه همیشه بی نقص نیست. گاهی اوقات شما یک مانیتور دوم را روشن می کنید و این اصلاً کار نمی کند یا وقتی به طور تصادفی وارد آن می شوید ، بازی خود را به حداقل می رساند.

اگر راهنمای ما در مورد چگونگی راه اندازی چندین مانیتور را دنبال کرده اید و مشکلی ندارید ، لیست رایج ترین مشکلات چند مانیتور و نحوه رفع آنها را در ویندوز 10 به لیست زیر مراجعه کنید.

هیچ سیگنالی وجود ندارد

اگرچه دریافت “سیگنال” به مانیتور جدید می تواند نگران کننده باشد ، اما این ساده ترین مشکل برای رفع آن است. این به معنای ساده این است که صفحه نمایش قدرت دارد اما داده های تصویری دریافت نمی کند. دلایل مختلفی وجود دارد که این اتفاق می افتد ، و بسیاری از راه حل هایی که می توانید حل کنید.

ویندوز را مجبور کنید تا مانیتور شما را شناسایی کند: ممکن است ویندوز اتصال موجود در نمایشگر دوم شما را تشخیص نداده باشد. برای اینکه مجبور شوید دوباره بررسی کند ، روی دسک تاپ کلیک راست کرده و انتخاب کنید تنظیمات نمایشگر از منوی بازشو در پنجره بعدی ، کلیک کنید ردیابی دکمه واقع در زیر نمودار روی صفحه نمایش.

صفحه را خاموش و روشن کنید: در هنگام روشن بودن مانیتور ، بعضی از انواع اتصالات سوآپ داغ را دوست ندارند. نمایشگر را خاموش کرده و دوباره روشن کنید. این ممکن است تمام چیزی باشد که برای شناسایی فید ویدیویی و شروع به نمایش صحیح آن لازم است.

اتصالات کابل را بررسی کنید: یک کابل شل بیش از هر مشکل دیگری می تواند باعث خطای “بدون سیگنال” شود. اگر به نظر می رسد از آنها کاملاً محافظت شده است ، برای اطمینان از آنها خاموش و روشن شوید.

ورودی صحیح را بررسی کنید: مانیتورهای دارای چندین گزینه ورودی باید به طور دستی کدام کابل (پورت) را استفاده کنید ، مانند HDMI 1 ، HDMI 2 ، DisplayPort و غیره. از دکمه های مانیتور برای پیمایش در کانال ها و انتخاب ورودی صحیح از رایانه استفاده کنید. اگر از آداپتور برای تغییر از یک نوع ورودی به نوع دیگر استفاده می کنید ، این ممکن است مانیتور دیگر را دچار مشکل کند. در صورت امکان آداپتور را برداشته یا با آداپتور دیگری جایگزین کنید تا ببینید آیا این مسئله مشکل را حل می کند.

تغییر کابل داده: اگر از یک استاندارد کابل قدیمی مانند VGA یا DVI-D استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید گزینه جدیدتری مانند HDMI یا DisplayPort را امتحان کنید. همچنین می توانید از کابل جدید استفاده کنید در صورتی که کابل قدیمی دارای مشکلی است (پین های خم شده ، سیم کوتاه ، باز و غیره).

تغییر پورت گرافیکی: اگر از کارت گرافیک اختصاصی با چند پورت خروجی استفاده می کنید ، سعی کنید به پورت دیگری بروید. بعضی اوقات ممکن است بنادر به نوعی آسیب ببینند یا آسیب ببینند. جابجایی به دیگری تنها کاری است که شما برای رفع مشکل باید انجام دهید.

درایورهای خود را به روز کنید: ویندوز 10 به طور پیش فرض از چندین مانیتور پشتیبانی می کند ، اما ممکن است تنظیم فعلی شما به درستی پیکربندی نشده باشد. اطمینان حاصل کنید که از جدیدترین درایورهای گرافیک برای سیستم خود استفاده می کنید ، گاهی اوقات می تواند مشکلات را بدون خطاهای سیگنال برطرف کند.

اگر همچنان با مانیتور اختیاری مشکلی دارید ، با خاموش کردن صفحه اصلی و بررسی مراحل بالا ، بررسی کنید که مانیتور کار کند. اگر این اتفاق افتاد ، اجرای آن را به عنوان نمایشگر اصلی در نظر بگیرید تا زمانی که مشکل اصلی را شناسایی کنید. در غیر این صورت ، با فروشنده یا سازنده خود تماس بگیرید تا در مورد بازپرداخت یا مبادله بحث کنید.

وضوح اشتباه

ویندوز 10 وضوح نمایش را تغییر دهید

اگر یک مانیتور جدید با وضوح بالاتر به سیستم خود اضافه کنید و متوجه شوید که به درستی نمایش داده نمی شود ، می توانید تنظیمات را از یک نمایشگر قدیمی قرض بگیرید یا فقط سعی کنید با صفحه اصلی خود مطابقت داشته باشید.

مرحله ی 1: روی دسک تاپ کلیک راست کرده و انتخاب کنید تنظیمات نمایشگر گزینه موجود در منوی بازشو

گام 2: تنظیمات برنامه با باز می شود نمایش دادن پانل به طور پیش فرض بارگیری می شود. روی صفحه نمایش ثانویه نشان داده شده در نمودار کلیک کنید.

مرحله 3: با صفحه دوم برجسته ، به پایین بروید و به پایین بروید مقیاس و طراحی و روی منوی کشویی زیر کلیک کنید کیفیت نمایش.

مرحله 4: وضوح صفحه را که برای شما مناسب است انتخاب کنید. ویندوز 10 بر اساس سخت افزار نمایشگر ، یکی از این وضوح ها را “توصیه شده” تعریف می کند.

حتما بخوانید:
بهترین Keurig K-Slim Cyber ​​Monday برای سال 2020

در صورت عدم موفقیت ، اطمینان حاصل کنید که مانیتور و کارت گرافیک شما می توانند با رزولوشن انتخابی شما کار کنند. اگر هنوز مشکلی دارید ، درایورهای گرافیک را به روز کنید.

میزان تازه سازی اشتباه

ویندوز 10 نرخ تازه سازی را تغییر دهید

اگر مانیتور شما روی نرخ تازه سازی اشتباه تنظیم شده باشد ، خطای “بدون سیگنال” را نشان می دهد. این به این معنی است که رایانه سیگنالی را منتشر می کند که نمایشگر به سادگی قادر به پردازش آن نیست ، که برای تنظیم دستی دستی در ویندوز 10 نیاز است.

مرحله ی 1: روی دسک تاپ کلیک راست کرده و انتخاب کنید تنظیمات نمایشگر گزینه موجود در منوی بازشو

گام 2: تنظیمات برنامه با باز می شود نمایش دادن پانل به طور پیش فرض بارگیری می شود. به پایین بروید و کلیک کنید تنظیمات نمایش پیشرفته اتصال واقع در زیر نمایشگرهای زیادی.

مرحله 3: در صفحه بعدی ، روی منوی کشویی زیر کلیک کنید Display را انتخاب کنید و مانیتور مشکل را انتخاب کنید.

مرحله 4: زیر نمایش اطلاعات، کلیک نمایش مشخصات آداپتور نمایش ارتباط.

مرحله 5: در پنجره بازشو بعدی ، کلیک کنید مانیتور کنید بخش.

مرحله 6: زیر تنظیمات مانیتور، از منوی کشویی استفاده کنید تا نرخ تازه سازی دیگری را انتخاب کنید.

با ابزار Testufo می توانید دوباره بررسی کنید که مانیتور شما با چه میزان تازه سازی در حال اجرا است.

کپی یا پسوند

با این وجود چندین روش مختلف برای نمایش محتوا در دو صفحه وجود دارد کپی کردن اغلب پیش فرض است. اگر صفحه نمایش دوم شما به جای گسترش دسک تاپ ، به سادگی کپی می کند ، نحوه تغییر این نمای در اینجا آمده است.

مرحله ی 1: مطبوعات ویندوز + P دکمه های بارگیری پروژه منو.

گام 2: انتخاب کنید بسط دادن گزینه. می توانید این کار را با استفاده از ماوس انجام دهید ، با کلیدهای جهت دار بالا یا پایین بروید و فشار دهید وارد، یا با فشار دادن ویندوز + P دکمه ها را برای پیمایش در گزینه ها کلیک کنید.

همچنین می توانید مسیر طولانی را طی کنید:

مرحله ی 1: روی دسک تاپ کلیک راست کرده و انتخاب کنید تنظیمات نمایشگر گزینه موجود در منوی بازشو

گام 2: تنظیمات برنامه با باز می شود نمایش دادن پانل به طور پیش فرض بارگیری می شود. نمایشگر ثانویه خود را که در نمودار نشان داده شده است انتخاب کنید.

مرحله 3: با روشن شدن صفحه دوم ، به پایین بروید و به پایین بروید نمایشگرهای زیادی و انتخاب کنید میز کار را به این نمایشگر گسترش دهید در منوی کشویی

مرحله 4: به نمودار برگردید و با استفاده از ماوس مانیتور دوم را به سمت چپ یا راست صفحه اصلی بکشید.

اگر این روش را ترجیح می دهید می توانید از همین فرایندها برای تغییر در نسخه برداری استفاده کنید.

دو مانیتور را می توان متصل کرد ، اما مانیتور سوم نیست

اگر با تنظیم سه مانیتور کار می کنید ، ممکن است دریابید که دو مانیتور اول به راحتی قابل اتصال هستند ، اما مانیتور سوم مانند دیگران پاسخ نمی دهد یا رفتار نمی کند.

مانیتورها را خاموش کنید و هر مانیتور را یکجا روشن کنید: بعضی اوقات این به کامپیوتر شما کمک می کند تا هر سه نمایشگر را تشخیص داده و بدون نیاز به مراحل دیگر از آنها به درستی استفاده کند.

مطمئن شوید تنظیمات شما روشن است این نمایشگرها را گسترش دهید: که در نمایشگرهای زیادی بخشهای از نشان می دهد در ویندوز 10 ، مطمئن شوید این نمایشگرها را گسترش دهید گزینه انتخاب شده است. بهتر است همه تنظیمات نمایشگر خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید برای چندین مانیتور تنظیم شده اند: بعضی اوقات با به روزرسانی ویندوز می توانید آنها را بازنشانی کنید.

بررسی کنید که تمام درایورهای گرافیک به روز هستند: به روزرسانی ها را اعمال کنید و در صورت لزوم دوباره راه اندازی کنید.

بازی ها همچنان به حداقل ممکن می رسند

اگر متوجه شوید که هنگام بازی روی یک مانیتور ، بازی های شما به حداقل می رسند ، ممکن است به طور تصادفی روی پنجره نمایشگر دوم خود کلیک کنید. بعضی از بازی ها مرزهای پنجره را به حالت تمام صفحه قفل نمی کنند ، به این معنی که وقتی به لبه صفحه می روید ، نشانگر شما می تواند به پنجره دوم منتقل شود.

با کلیک کردن ، این صفحه دوم یا هر چیزی که روی آن است انتخاب شده و بازی را به حداقل می رساند. این مسئله به ویژه در بازی های فاقد اشاره گر ماوس ، مانند تیراندازهای اول شخص ، مشکل ساز است. در اینجا چند روش برای رفع مشکل به حداقل رساندن وجود دارد:

حتما بخوانید:
بهترین سنگ نمای ساختمان در ایران

گزینه های نمایش را در خود بازی بررسی کنید: اگر در حالت Windowed بازی می کنید ، سعی کنید در عوض به حالت Full Screen بروید ، زیرا موشواره شما را می گیرد. اگر این کمکی نکرد ، سعی کنید به حالت بدون پنجره بروید. با این کار ماوس از حرکت به صفحه دیگر جلوگیری نمی کند ، اما می تواند در هنگام وقوع بازی را از حداقل رساندن جلوگیری کند. فقط در پنجره بازی کلیک کنید.

از برنامه شخص ثالث استفاده کنید: برنامه هایی مانند ابزار مانیتور دوتایی به شما امکان می دهد تا نشانگر ماوس را روی مانیتور خاصی قفل کنید. پس از اتمام کار حتماً قفل ماوس را باز کنید.

صفحه دوم را خاموش کنید: این کمی جدی است ، اما خاموش کردن صفحه دوم هنگام انجام بازی هایی که نیازی به آن ندارید مانع از گم شدن در آن فضای گسترده در وسط بازی می شود. فقط دکمه روشن / خاموش را روی صفحه فشار دهید یا فشار دهید ویندوز + P را فشار دهید و انتخاب کنید فقط روی صفحه رایانه گزینه.

اکنون که بسیاری از مانیتورهای شما به درستی کار می کنند ، اطمینان حاصل کنید که یک تصویر زمینه دو صفحه ای مناسب برای آنها تهیه کرده اید.

اعوجاج و مصنوعات

مانیتور Dell UltraSharp 27 4K PremierColor

گاهی اوقات مانیتور ثانویه شما کار می کند ، اما با تحریفات و مصنوعاتی روبرو می شود که استفاده از آنها را دشوار می کند یا نمی تواند بازی ها را انجام دهد. اگر اولین مانیتور شما این مشکلات نمایشگر را ندارد ، مشکل احتمالاً از سخت افزار شما است. معمولاً با انجام مراحل زیر می توانید این مشکل را برطرف کنید:

پورت های مانیتور را بررسی کنید: اطمینان حاصل کنید که تمام درگاه های رایانه پاک و بدون گرد و غبار هستند. اگر مدتی گذشت ، آنها را با چند جت هوای فشرده بسیار با دقت تمیز کنید و مطمئن شوید که در دروازه یا کابل آسیبی یا باقی مانده ای ایجاد نشده است.

یک کابل مانیتور جدید برای مانیتور ثانویه خریداری کنید: کابل شما ممکن است قدیمی باشد و کار نکند. این امر به ویژه در صورت محافظت نشدن و قطع شدن توسط Wi-Fi ، بلوتوث و سر و صدای برق در نزدیکی ، صادق است. کابل جدیدی پیدا کنید که دارای محافظ عالی باشد.

طول کابل را کوتاه کنید: در صورت امکان کابل جدیدی کوتاه تر از کابل قدیمی تر انتخاب کنید. هرچه اطلاعات بیشتر از طریق کابل عبور کند ، احتمال تداخل بیشتر است ، بنابراین کابل کوتاهتر می تواند مصنوعات و مشکلات مشابه را کاهش دهد.

اگر از مبدل ها یا آداپتورهای سوئیچ استفاده می کنید ، اتصال بدون آنها را امتحان کنید: به دنبال کابل هایی بگردید که به آداپتورهای جداگانه یا سوئیچ های کنترل نیاز ندارند.

مانیتورهای اضافی ناگهان از کار می افتند

در این حالت ، مدتی است که چندین مانیتور راه اندازی کرده اید و همه چیز خوب کار می کند – اما ناگهان مانیتورهای دیگر شما کاملاً کار می کنند. خوشبختانه ، این معمولاً قابل رفع است.

ارتباطات خود را بررسی کنید: پایه ها را بپوشانید و اطمینان حاصل کنید که مانیتور دیگر همچنان به درستی متصل است و از آخرین زمان شروع کار ، کابل ها شل نشده اند.

ویندوز را یادآوری کنید: بعضی اوقات ویندوز کمی گیر می کند و به نوعی مانیتورهای اضافی شما را از دست می دهد. با فشار دادن آن را تازه کنید آرم ویندوز + Ctrl + Shift + B کلیدها همه آنها را برای یک ثانیه نگه دارید و آنها را رها کنید. ببینید آیا این کمک می کند تا مانیتور دیگر شما زنده شود.

همه چیز را دوباره راه اندازی کنیدg: ویندوز و همه مانیتورهای خود را خاموش کنید. سپس همه چیز را روشن کرده و دوباره شروع کنید. این اغلب می تواند مشکل شما را حل کند.

در صورت لزوم ، به روزرسانی های درایور را برگردانید: اگر درایور نمایشگر شما اخیراً به روز شده است ، این ممکن است دلیل این مشکل باشد. قابل اعتماد و متخصص مدیریت دستگاه، انتخاب کنید نمایش دادن آداپتورهاو آداپتور موجود در نمایشگر خود را برای دیدن موارد بیشتر انتخاب کنید. قابل اعتماد و متخصص خواص، نگاه کن راننده و بله را انتخاب کنید راننده را لغو کنید.

توصیه های سردبیرانمنبع: tarahi-news.ir