سامسونگ گلکسی اس 21 ممکن است چیپست اسنپدراگون 888 را از دست بدهد


کوالکام اعلام کرده است که پیشگام نسل بعدی چیپ ست موبایل خود اسنپدراگون 888 خواهد بود. علاوه بر این ، این شرکت از مجموعه شرکایی که برای راه اندازی تلفن های نسل بعدی با استفاده از این چیپست با آنها همکاری می کند ، رونمایی کرده است. تعدادی از نامهای مورد انتظار در میان این شرکا بودند ، از جمله ال جی ، وان پلاس ، موتورولا ، شیائومی و ویوو. اما یکی از نامهایی که به طرز عجیبی از دست رفته بود ، سامسونگ بود. هیچ شرکتی فرصت ذکر بزرگترین نام در اندروید را از دست نخواهد داد ، بنابراین باید دلیلی برای درج نشدن سامسونگ وجود داشته باشد.

کاملاً محتمل است که سامسونگ به سادگی نخواسته اعلام کند که گوشی پرچمدار بعدی خود که انتظار می رود سامسونگ گلکسی S21 باشد ، از اسنپدراگون 888 مجهز خواهد شد. این دلیل خوبی است که با توجه به عدم وجود آن در لیست کوالکام ، مشارکت طولانی مدت دو شرکت

با این وجود کوالکام و سامسونگ سابقه کمی پیچیده ای دارند. سامسونگ به طور منظم گوشی های خود را در کشورهای مختلف با مخلوطی از تراشه های کوالکام و اگزینوس روانه بازار می کند و با گلکسی اس 6 حتی به طور انحصاری با اگزینوس روانه بازار می شود. صادقانه بگوییم نتایج مخلوط شده است و مدل های تراشه کوالکام به طور کلی دستگاه های بهتری محسوب می شوند.

هنوز هم به نظر نمی رسد سامسونگ از این ایده که می تواند کاملاً به تراشه های Exynos تغییر کند و احتمالاً سال آینده دوباره امتحان کند ، منصرف شد. این روندی است که نمونه های بسیاری دارد – اپل با انتقال خط Mac خود به تراشه های ARM ساخته شده ، وابستگی خود را به اشخاص ثالث کاهش می دهد.

حتما بخوانید:
باربری بلوار تعاون - اتوبار بلوار تعاون - 20% تخفیف - 44440426

سایر شرکت ها نیز ممکن است وابستگی خود را به کوالکام کاهش دهند. در اوایل سال شایعاتی مبنی بر همکاری بخش های تراشه گوگل و سامسونگ بر روی چیپست جدیدی برای گوشی های آینده Pixel منتشر شد. در مدل های قبلی Pixel ، گوگل از تراشه های Pixel Visual Core و Pixel Neural Core سفارشی استفاده می کرد ، اما این باعث حذف آن در Pixel 5 شد. از لحاظ تئوریک ، اگر می توانست یک چیپست را با همان تکنولوژی داخلی ایجاد کند ، می تواند برای بهره وری بهتر انرژی این کار را انجام دهد.

خیلی تعجب آور نخواهد بود اگر سامسونگ چنین اقدامی انجام دهد. ساخت تراشه های شخصی خود احتمالاً ارزان تر از خرید آنها از کوالکام است. اما این تنها در صورتی کار می کند که عملکرد و سایر ویژگی های آن مانند پشتیبانی از شبکه 5G واقعاً بتواند با آنچه Snapdragon 888 ارائه می دهد مطابقت داشته باشد (یا آن را شکست دهد).

باید ببینیم آیا حضور سامسونگ در لیست شرکای کوالکام واقعاً معنایی دارد یا همه اینها فقط حدس و گمان است. اما نمی توان انکار کرد که صنعت در حال تغییر است و این احتمال ادامه دارد.

توصیه های سردبیرانمنبع: tarahi-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید