ما به فروشگاههای آنلاین معتبر مثل دی جی کالا سر زدهایم تا بهترین کرم لایه بردار و روشن کننده را به شما معرفی کنیم. و در بازار ایران طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است ، این کرم حاوی عصاره گردو و ویتامین e است .از ویژگی های بارز این کرم از بین بردن دانه های سیاه پوستی است ، برای کسانی که پوست چرب دارند این کرم توصیه میشود .همچنین برای استفاده ی پوست های مختلط هم بسیار تاثیر دارد ، بوی خوش آن ، پاکسازی عمیق و یکدست کردن پوست از ویژگی های مثبت این کرم لایه بردار است.

این نوع لایه بردارها با داشتن دانه های فیزیکی، باعث خراشیدن شدن پوست و از بین رفتن سطح اون میشن و در واقع، اسکراب هستن. برای استفاده از اسکراب بر روی پوست، حتا باید پوست صورت را نم سوختگی پوست با کرم لایه بردار دار کنید. شما میتوانید از این محصولات برای جوش زیر پوستی، پاکسازی منافذ پوست و از بین بردن سلولهای مرده پوست استفاده کنید. به این ترتیب آلودگیهایی که در منافذ پوست نفوذ کرده از بیرون کشیده میشود و شفافیت به پوست شما باز میگردد.

دسته ی دیگری از لایه بردارها وجود دارند که توسط پزشک تجویز می گردد و غلظت بالایی دارند و برای کسانی که کک و مک دارند تجویز می گردد.استفاده نادرست از این کرمهای لایه بردار باعث خشکی پوست ، التهابات پوستی ، ایجاد لک و رنگدانه های پوستی در نقاط مختلف صورت می گردد. دسته اول به صورت ژل و محلول تولید می گردد که برای انواع پوستها از جمله پوستهای مستعد آکنه استفاده می گردد و دسته دوم همه به صورت کرم تولید میگردند.استفاده از کرم های لایه بردار رواج زیادی دارد زیرا لایه برداری سطحی و باعث درمان آکنه می شود.

استفاده از مواد شیمیایی لایه بردار، همان پیلینگ است؛ موادی مانند اسید سالسیلیک، اسید سیتریک، اسیدهای میوه یا آلفاهیدروکسی اسید AHA یا تری کلرواستیک اسید(TCA). درصدهای بالاتر مانند ۵۰ درصد و ۷۰ درصد باید متوسط متخصص پوست به کار روند. آنها میگویند که این کرم لایه بردار پوست اثرات خود را زود نشان میدهد.

ایندکسر