رئیس جمهور باید از فرصت مجمع عمومی سازمان ملل برای حفظ حقوق مردم مسلمان ایران استفاده کندآیت الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان صبح امروز (چهارشنبه 30 شهریور 1401) در جلسه این شورا که با حضور فقها و فقها تشکیل شد، گفت: اربعین را از شهادت امام حسین (ع) پشت سر گذاشتیم. مانند). جمع کثیری از ارادتمندانش با حضور در مسیرهای پیاده روی کربلا، بهره مندی از فضای معنوی این مراسم پربرکت را حس کردند.

وی افزود: البته ما و جمعیت انبوهی که به هر دلیلی نتوانستیم در این جلسه بزرگ دینی حضور پیدا کنیم غبطه خوردیم و دلهای آتشین و مشتاق خود را به این راه روشن هدایت کردیم.

آیت الله جنتی تجمع میلیونی مردم در اربعین را جلوه ای از تحقق وعده های الهی دانست و گفت: هر چه پیش بیاید، یقینا بر عظمت این پدیده جهانی افزوده می شود، مردم و مسئولان عراقی برای این میهمان نوازی بزرگوار. و از تمامی نهادهای دولتی و اقشار مردمی کشورمان که برای حفظ آرامش، امنیت و سلامت زائران اربعین تلاش می کنند، تقدیر و تشکر کردند.

وی همچنین رحلت نبی مکرم اسلام حضرت امام حسن (ع) و حضرت امام رضا (ع) را تسلیت گفت و آغاز هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا را عزت و امنیت خاطر نشان کرد. ملت ایران امروز مرهون زحمات آنهاست، گفت: حقیقت این است که پاسداشت مقدس نه تنها بخشی از تاریخ ایران اسلامی است، بلکه سبک زندگی مبتنی بر فداکاری، گذشت، شجاعت و اخلاص است.

دبیر شورای نگهبان ادامه داد: اگر این هشت سال مایه مباهات است به دلیل رواج این سبک زندگی در جامعه ایران اسلامی است. در حال حاضر، هرچه جامعه ما به چنین سبک زندگی نزدیکتر شود، فرصت های بیشتری برای رسیدن به پیروزی و تکرار چنین جوایزی وجود خواهد داشت.

حتما بخوانید:
چگونه می توان از Chromebook خود عکس صفحه گرفت

وی از رسانه ها و نهادهای فرهنگی خواست تا شیوه زندگی جامعه ایران در دوران دفاع مقدس را به عنوان نسخه شفابخش مشکلات کشور تبیین و همگانی کنند.

آیت الله جنتی تصریح کرد: دشمنان ایران اسلامی با این مردم شریف دشمنی خود را رها نکرده اند بلکه نوع دشمنی تغییر کرده است و امروز عرصه های فرهنگی و اقتصادی عرصه جهانی استکبار علیه ایران اسلامی و مسئولان و مردم است. باید به قدرت خداوند تکیه کرد و ایثار و اخلاص دشمن را در این نبرد شکست خواهد داد.

دبیر هیأت امنا در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سفر رئیس جمهور به آمریکا برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل، برای وی سفر پرباری را آرزو کرد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه باید از هر فرصتی برای اعلام حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران استفاده کرد، افزود: امیدواریم رئیس جمهور محترم از این فرصت برای حفظ حقوق مردم مسلمان ایران استفاده کند. . ایران. او نماینده ملتی است که هرگز در برابر دنیا غرور خود را به خطر نمی اندازد و تسلیم سلطه نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید