در تامین حرم شاهچراغ کمبودهایی وجود داشتابوالفضل عمویی در تشریح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با توجه به اینکه آقای عزیزی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در حمله به زائران شاهچراغ در شیراز پس از حادثه تروریستی حضور داشت. داعش در ابتدای جلسه گزارشی از ابعاد مختلف اقدام تروریستی در شاهچراغ ارائه کرد. این اقدام تروریستی توسط داعش طراحی و انجام شده و افراد مختلف در آن توسط نیروهای امنیتی شناسایی شده اند.

وی ادامه داد: بر اساس این گزارش نواقصی در حفاظت از این مکان مذهبی وجود داشت که اعضای کمیسیون بر رفع این نواقص تمرکز کردند. این سوال زوایای مختلفی دارد که قطعا از سوی نیروهای امنیتی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به حضور سردار محمدتقی اسانلو در جلسه این کمیسیون اظهار داشت: فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهد نیز در این کمیسیون حضور داشت و گزارشی از فعالیت های این قرارگاه برای ایمن سازی مرزها ارائه کرد. شمال غرب و ارائه اطلاعات در مورد حمله به مراکز مرتبط با گروه های ضد انقلاب و تجزیه طلب در شمال عراق به کشور؛ قرارگاه حمزه سیدالشهدا در 1200 کیلومتری مرزهای شمال غرب کشور قرار دارد و وی در سال های اخیر اقدامات موفقی را برای تامین امنیت این منطقه از کشور انجام داده است.

عمویی افزود: گروهک های تجزیه طلب قصد سوء استفاده از فضای ایجاد شده برای ایجاد خطر در این مناطق را داشتند که در نهایت با واکنش کشورمان مواجه شد، لذا ستاد مرزی این گروهک های ضد انقلاب و ستاد احزاب پیاک، کومله و دمکرات. نزدیک مرز ایران مورد حمله سپاه قرار گرفتند. این اقدام پس از هشدارهای جمهوری اسلامی ایران به مقامات اقلیم کردستان عراق صورت گرفت. جمهوری اسلامی پس از هشدارهای لازم واکنش نشان داد، اقدامات انجام شده ضربه جدی به زیرساخت ها، نیروها و نقشه های این گروهک های ضدانقلاب وارد کرد.

حتما بخوانید:
کلش اف کلنز هک شد!

وی در تشریح بررسی های کمیسیون از تحولات سیاسی عراق گفت: در جلسه امروز آخرین تحولات سیاسی عراق نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، اگرچه جمهوری اسلامی ایران در امور داخلی این کشور دخالت نمی کند، اما به دلیل مرزهای گسترده و مشترک آن. عراق روابط فرهنگی و سیاسی با کشورمان یکی از جهت گیری های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است و حفظ ثبات در این کشور و تشکیل دولت در عراق از خواسته های جمهوری اسلامی ایران است. که خوشبختانه با مشارکت گروه های داخلی این کشور محقق شد.

دیدگاهتان را بنویسید