جسمی که در مدار زمین است از سال 1960 به عنوان تقویت کننده موشک تأیید شده است.


این عکس مدلی از نقشه بردار را نشان می دهد. NASA / JPL-Caltech

ناسا گفت ، یک جسم عجیب نزدیک به زمین (NEO) که اخیراً در مدار نزدیک سیاره ما مشاهده شده ، معلوم شد که یک تقویت کننده موشک است. در ابتدا تصور می شد که 2020 SO یک سیارک است ، اما به دلیل مدار غیرمعمول آن که باعث نزدیک شدن آن به سیاره ما شد قابل توجه بود. تحقیقات بیشتر تایید کرد که 2020 SO بازدید کننده ای از گذشته است و بخشی از ماموریت Surveyor 2 در سال 1966 به ماه است.

Surveyor 2 قرار بود یک ماه بدون پیچ و مهره باشد که می تواند سطح ماه را قبل از ماموریت Apollo 11 با خدمه ای که در سال 1969 به زمین فرود آمد ، بدست آورد. ارسال آن به طبل و از دست دادن ارتباط اپراتورهای روی زمین با کشتی. با این حال ، قطعه کوچکی از آن به شکل تقویت کننده موشک قنطورس باقی مانده است که اخیراً توسط جاذبه زمین گرفته شده و برای چندین ماه دیگر به دور سیاره ما خواهد چرخید.

برای تأیید اینکه این جسم خالدار واقعاً تقویت کننده است ، یک تیم ناسا آن را با استفاده از تلسکوپ مادون قرمز (IRTF) در موناکیا ، هاوایی مشاهده کرد ، اما این کار دشوار بود. ویشنو ردی ، سرپرست تیم در بیانیه ای گفت: “به دلیل ضعف شدید این سایت پس از پیش بینی CNEOS ، این یک سایت چالش برانگیز بود.” “ما مشاهدات رنگی را با تلسکوپ دو چشمی بزرگ یا LBT دریافت کردیم ، که نشان می دهد 2020 SO یک سیارک نیست.”

حتما بخوانید:
معرفی ویژگی های بهترین دفتر برای جزوه نویسی
علاوه بر پشتیبانی از ماموریت های مختلف سیاره ناسا ، از تلسکوپ مادون قرمز Maunakea ناسا در جزیره بزرگ هاوایی برای تعیین ترکیب اجسام نزدیک زمین نیز استفاده می شود.
علاوه بر پشتیبانی از ماموریت های مختلف سیاره ناسا ، از تلسکوپ مادون قرمز Maunakea ناسا در جزیره بزرگ هاوایی برای تعیین ترکیب اجسام نزدیک زمین نیز استفاده می شود. موسسه نجوم ، دانشگاه هاوایی / مایکل کانلی

این تیم مشاهدات بیشتری را انجام داد و توانست تأیید کند که ترکیب این جسم با 301 فولاد ضد زنگ استفاده شده در شتاب دهنده های موشکی قنطورس منطبق است ، اگرچه از 54 سال گذشته مواد در فضا کمی تغییر کرده است.

ما می دانستیم که اگر بخواهیم سیب ها را با سیب ها مقایسه کنیم ، باید سعی کنیم داده های طیفی را از تقویت کننده موشک دیگری از قنطورس که سال ها در مدار زمین بوده است ، بدست آوریم تا ببینیم آیا بهتر است یا نه. از طیف SO SO 2020 ، “ردی گفت. “به دلیل سرعت فوق العاده ای که بوسترهای مداری قنطورس در آسمان طی می کنند ، ما می دانستیم که درگیری با IRTF به اندازه کافی دشوار است که یک مجموعه داده قابل اعتماد و قابل اعتماد به دست آورد.”

خوشبختانه یک تقویت کننده راکت مشابه Centaur دیگر از سال 1971 در مدار وجود داشت و تیم توانست این مورد را مشاهده کند. با مقایسه قرائت از تقویت کننده 1971 با سایت جدید ، آنها می توانند تأیید کنند که سایت SO 2020 نیز تقویت کننده Centaur است. رمز و راز حل شده است.

توصیه های سردبیرانمنبع: tarahi-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید