توسعه همکاری کشورهای شرکت کننده “پنج” در حل مشکلات بهداشت و درمانگروه G5 متشکل از ایران، افغانستان، عراق، پاکستان و نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران به منظور ارتقای همکاری کشورهای عضو برای رشد و توسعه سلامت در منطقه ایجاد شد. کارشناسان ارشد بهداشت کشورهای مذکور با شعار “همکاری برای حل مشکلات مشترک سلامت” نظرات و اقدامات کارشناسی را با توجه به موقعیت منطقه ای خود ارائه کردند و دستور رفع مشکلات بهداشتی به ویژه بیماری های عفونی را دادند.

محمدعلی محسنی بندپی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی طی سخنانی؛ وی با تشکر از سازمان جهانی بهداشت برای برگزاری این رویداد مهم، تاکید کرد: بحث بهداشت، درمان و درمان پیچیده است و نیازمند همکاری همه جانبه کشورها به ویژه کشورهای مرزی است.

وی با یادآوری تجربه کووید 19 کشور گفت: شاهد این بودیم که موفقیت در مبارزه با بیماری کرونا حاصل همکاری کشورهای منطقه به ویژه کشورهای همسایه بود.

نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه تصریح کرد: امروز همکاری مشترک کشورهای همسایه در حوزه سلامت نه تنها یک انتخاب، بلکه یک اجبار است. بهبود سلامت ساکنان منطقه که شایسته بهترین خدمات هستند، در گرو همکاری مشترک در مراقبت های بهداشتی و پیشگیری از بیماری است.

عضوکمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی در پایان این جلسه خاطرنشان کرد: شورای اسلامی به ویژه کمیته های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تحقیقات و فراکسیون های مختلف شورای اسلامی و مجلس شورای اسلامی گروه‌های دوستی بین پارلمان‌های کشورها از این فرصت استفاده می‌کنند که گسترش همکاری‌ها و رفع موانع و مشکلات بین کشورها مهم است و توسعه همکاری‌های بین کشورهای عضو گروه پنج را برای حل مشکلات پیشنهاد می‌کنند. حوزه سلامت

حتما بخوانید:
مشاوره قبل از ازدواج چه ضرورتی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید