تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به سران قوه مجریه کشورسید محسن دخنوی عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه 8 شهریورماه) پیام های مکتوب نمایندگان به دستگاه های اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد.

ابلاغ کتبی جداگانه 19 نماینده به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش مبنی بر لزوم تسریع در اصلاح حکم رتبه بندی معلمان و درج حکم رتبه بندی معلمان مهر آفرین در این حکم.

تذکر مهدی شریفیان نماینده تهران به وزرای اقتصاد و کشور در خصوص لزوم تامین ارز زائران اربعین در مبادی مرزی و تذکر جمعی از نمایندگان به وزرای اقتصاد، دادگستری و امنیت. در مورد نیاز به تقویت کنترل بر فروش کالاهای مصرفی و نیازهای خانوار در سیستم تجارت.

تذکر سیدمیاطبی محفوی نماینده آبادان به رئیس جمهور و وزرای اقتصاد، نیرو و کشاورزی در خصوص لزوم بررسی و رفع فاجعه زیست محیطی ناشی از صنعت نیشکر در خوزستان.

جعفر روستایی نماینده شبستر و جمعی از نمایندگان از وزیر نیرو برای تسریع در احیای دریاچه ارومیه درخواست کردند.

پیام سید البرز حسینی نماینده خدابنده و جمعی از نمایندگان به وزیر کشور مبنی بر لزوم اجرای ماده 5 قانون حمایت از احیا، بهسازی و بازسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری.

موسی احمدی نماینده کنگان از لزوم تکمیل بزرگراه دیر – بوشهر به وزیر راه خبر داد.

پرویز استادی نماینده قروه در تذکری به وزیر صنعت بر لزوم تسریع در اجرای لایحه صنعت سنگ سریش آباد و لزوم بهره برداری از صندوق کارآفرینی امید در شهرستان های قروه و دهگلان به رئیس جمهور تذکر داد.

موسی احمدی نماینده کنگان از رئیس جمهور و وزیر راه در خصوص تسریع در تکمیل محورهای کنگان به دیر و تقاطع مسیر درخواست کرد.

حتما بخوانید:
میترال - مرکز تحقیقات دریچه قلب

مهدی شریفیان نماینده تهران و جمعی از نمایندگان تذکری به وزیر بهداشت در خصوص لزوم رسیدگی به موضوع کاهش تناسب پزشکان و متخصصان در جمعیت کشور و همچنین تذکری به وزیر بهداشت و درمان جهاد کشاورزی در خصوص این موضوع ارسال کردند. لزوم برنامه ریزی برای اجرای دقیق و کامل طرح کشت.

تذکر رسول فاروحی میکال نماینده لاهیجان و جمعی از نمایندگان به رئیس جمهور در خصوص لزوم تخصیص اعتبار برای پیشگیری از بحران های ناشی از بلایای طبیعی در کشور.

پیام محمدحسن آصفرا نماینده اراک و جمعی از نمایندگان به وزیر صمت مبنی بر لزوم نظارت بر هزینه خدمات رسانی گروه های امداد خودروی شرکت های خودروسازی و تذکری با جمعی از نمایندگان به وزیر صمت فرهنگ سازی در خصوص لزوم توجه به حقوق کارکنان کتابخانه های کشور.

نماینده سعیدعلی موسوی ملکانا و جمعی از نمایندگان در خصوص لزوم کنترل کار فدراسیون ها، کمیته ها و انجمن های ورزشی از وزیر ورزش درخواست کردند.

حجار چنارانی نماینده نیشابور در تذکری به وزیر راه، لزوم رسیدگی به افزایش قیمت بلیت مراسم مذهبی و دلایل آن را تذکر داد و همچنین به وزیر کشور لزوم تقویت نظارت بر نهادهای مدیریتی را یادآور شد. هزینه ها و خدمات زائران اربعین

محسن زنگنه نماینده تربت حیدریه و جمعی از نمایندگان وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم اصلاح سیاست غلط واردات شکر.

تذکر صدیف بدرا نماینده اردبیل به رئیس جمهور مبنی بر لزوم تعیین تکلیف کمک بلاعوض به مراکز غیردولتی توانبخشی سالمندان توسط برنامه و بودجه کشور.

اختیارات الله حمزه شلمزاری نماینده اردل به وزیر اقتصاد در خصوص لزوم پرداخت پاداش پایان خدمت مستمری بگیران در سال 1400.

حتما بخوانید:
بهترین پیشنهادات ارزان قیمت برای دسامبر 2020