تدوین طرح برگزاری اعتراضات بر اساس اصل 27 قانون اساسیبابک نگاری رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی با اشاره به مصوبه نهایی مراسم 13 آبان در خصوص ارائه «راهکارهای قانونی نقد» تدوین طرح تشکیل جلسات و راهپیمایی ها در مرکز پژوهش های کشور. مجلس در اجرای اصل 27 قانون اساسی اطلاع رسانی می کند.

رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر در جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام دموکراتیک، مکانیسم قانونی برگزاری تظاهرات و راهپیمایی ها خلاء وجود دارد، تصریح کرد: این در صورتی است که بر اساس ماده اصل 27 قانون اساسی، تشکیل مجالس و راهپیمایی ها به شرط نداشتن سلاح و مخل به مبانی اسلام آزاد است. اگر تجمعات و راهپیمایی ها در چهارچوب میدان قانونی برگزار شود، اعتراضات در محدوده جمهوری اسلامی ایران تعریف می شود و این نشان از رشد و توسعه نظام مردم سالاری دینی در ایران اسلامی دارد.

وی ادامه داد: در همین راستا با اقدامات بعدی ریاست محترم شورای اسلامی و نمایندگان مجلس انقلاب، از چند ماه قبل پیش نویس طرح قانونی در دفتر پژوهش های سیاسی مجلس تدوین شد. مرکز تحقیقات با انجام مطالعات کمکی، مطالعات تطبیقی ​​و مشارکت کلیه علاقمندان، نهادهای ذیربط، نهادهای عمومی، جامعه دانشگاهی و همچنین برگزاری جلسات مستمر کارشناسی، تدوین و به کمیسیون امور داخلی مجلس و شوراها ارائه شد. ، که هم اکنون در کمیسیون مذکور در دست بررسی و نهایی شدن است.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس تصریح کرد: در این طرح اساس جلسات و راهپیمایی ها اطلاع رسانی است و سعی شده است روند برگزاری جلسات قانونی و شکل گیری تحرکات توسط گروه های مختلف ملی با هدف ایجاد بی ثباتی و اخلال تسهیل شود. نظم عمومی و امنیت ملی تضعیف خواهد شد. یقیناً در صورت تصویب فوری این طرح در شورای اسلامی، جمهوری اسلامی ایران از اثرات مثبت اجرای اصل 27 قانون اساسی برای تقویت اثربخشی نظام و در نتیجه از بین بردن زمینه های شبه نظامیان بهره مند خواهد شد. اعتراضات سوء استفاده

حتما بخوانید:
فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی سدان مد

دیدگاهتان را بنویسید