[ad_1]

روزهای سیم کشی اتاق رسانه خود را با کابل های سازنده به خاطر دارید؟ چندی پیش ، این سیم های قرمز ، آبی و سبز تنها راهی برای دستیابی به چیزی با وضوح بالا در تلویزیون شما بودند و اتصالات جداگانه می توانستند به سرعت به لانه موش های سیم بی نظم تبدیل شوند. خوشبختانه ، HDMI آمد و همه این مسیرهای سیگنال صوتی و تصویری را در یک کابل اختصاصی HD تلفیق کرد.

کابل های HDMI بسیار پیشرفته نیستند و به تنظیمات زیادی نیاز ندارند ، اما امروزه هرکسی که سعی در کار با تلویزیون ، گیرنده های A / V یا نوارهای صوتی داشته باشد می داند که این کابل ها تا چه حد مفید هستند. بدون آنها ، حتی تماشای فیلم در تلویزیون به سرعت غیرممکن می شود.

اگرچه احتمالاً برای تهیه کابل HDMI مجبور به صرف هزینه های زیادی نخواهید شد ، اما هنوز هم مهم است که بدانید کدام کابل ها از کیفیت و دوام بالایی برخوردار هستند. در اینجا همه آنچه برای انتخاب یک کابل خوب باید بدانید – و توصیه های ما برای بهترین کابل های HDMI موجود در بازار است.

بیشتر ببین

نحوه انتخاب بهترین کابل HDMI

کابل های گران قیمت HDMI
بیل رابرسون / روند دیجیتال

علی رغم تلاش برخی از تولیدکنندگان برای برچسب گذاری کابل های خود به عنوان “HDMI 2.0” یا “HDMI 2.1” ، آنچه کابل HDMI را از کابل دیگر متمایز می کند نسخه HDMI نیست. این شماره نسخه (1 ، 1.4 ، 2.0 و غیره) قابلیت های سخت افزار شما را توصیف می کند – تلویزیون ها ، نوارهای صوتی ، گیرنده های A / V و غیره ، نه کابل های HDMI شما.

با این وجود ، ارتباطی بین نسخه HDMI که دستگاه های شما از آن استفاده می کنند و نوع کابل HDMI مورد نیاز شما برای خرید وجود دارد.

سرعت (یا پهنای باند)

سرعت بزرگترین نکته در هنگام انتخاب کابل HDMI است ، زیرا اگر کابل شما به اندازه کافی برای تجهیزات خاص ، نسخه HDMI و منابع رسانه شما سریع نباشد ، قابل اطمینان نخواهد بود.

سرعت کابل HDMI در گیگابیت بر ثانیه (Gbps) اندازه گیری می شود. نگران نباشید ، شما لازم نیست یک گروه از اعداد را بخاطر بسپارید. برای سهولت کار ، HDMI.org – گروهی که از مشخصات دستگاه های HDMI و کابل های HDMI پشتیبانی می کند – سرعت کابل HDMI را به چهار دسته اصلی تقسیم می کند:

استاندارد HDMI

اگر تلویزیون 4K ندارید و به زودی قصد خرید یک تلویزیون را ندارید ، احتمالاً تنها چیزی که نیاز دارید یک کابل HDMI استاندارد است: از ویدئو HD در رزولوشن 720p و 1080i پشتیبانی می کند. ما شاهد کار 1080p با کابل های استاندارد HDMI هستیم ، اما این تضمین نیست. می توانید از این کابل ها به همراه دستگاه های پخش کننده DVD ، پخش کننده های Blu-ray ، کنسول بازی ، پخش کننده رسانه جریان و حتی گیرنده های A / V و نوارهای صوتی استفاده کنید. فقط بخاطر داشته باشید که اگر هرگز تصمیم گرفتید که فراتر از حوزه HD اقدام کنید ، ممکن است به چیزی سریعتر نیاز داشته باشید.

سرعت بالا HDMI

این اسب کار دنیای A / V است. کابلهای پر سرعت HDMI می توانند هر دستگاه یا محتوایی را تا حداکثر 4K فیلم در 30 هرتز کنترل کنند. فیلم سه بعدی ، رنگ های عمیق و البته 1080p HD پشتیبانی می شود. HDR استاتیک (مانند HDR10) نیز کار خواهد کرد ، اگر ما اگر می خواهید Dolby Vision HDR را تجربه کنید این نوع کابل ها را توصیه نمی کنیم. به عنوان یک نسخه پویا از HDR ، از داده های بسیار بیشتری استفاده می کند و بنابراین از کابل سریعتر بهره می برد.

حق بیمه HDMI با سرعت بالا

تا زمانی که به دنیای 4K پایبند باشید و انتظار نداشته باشید از ویژگی های خونریزی دهنده مانند 8K یا eARC استفاده کنید ، یک کابل پر سرعت HDMI با کیفیت بالا برای شما بسیار طولانی خواهد بود. تضمین شده است که 18 گیگابیت بر ثانیه ارائه می دهد ، یعنی همان کاری که دستگاه های HDMI 2.0b باید در بهترین حالت انجام دهند. این کابل می تواند از 4K تا 60 هرتز ، تمام طعم دهنده های HDR ، از جمله Dolby Vision و HDR10 + و یک کانال رله صوتی (ARC) پشتیبانی کند ، بنابراین شما می توانید سیم کشی تلویزیون خود را فقط با یک اتصال ساده کنید.

اگر در دو یا سه سال گذشته تلویزیون یا تجهیزات دیگر A / V خود را خریداری کرده باشید ، Premium High Speed ​​راهی برای شماست.

سرعت فوق العاده بالا HDMI

به بالای برج HDMI خوش آمدید. Ultra High Speed ​​HDMI برای افرادی است که بهترین ها را در آینده می خواهند. این کابل های دارای گواهینامه فوق العاده گواهی اطمینان از ارائه لبه خونین فناوری HDMI ، فراهم کردن 48 گیگابیت بر ثانیه کامل هستند که به تمام ویژگی های پیشرفته در مشخصات HDMI 2.1 از جمله ویدئو 8K ، eARC و انواع مختلفی از فناوری سرعت تازه سازی متغیر (VRR) امکان پذیر است.

آیا به این نوع کابل ها احتیاج دارید؟ می گفتیم نه – فعلاً. تنها راه استفاده واقعی از پهنای باند اضافی آن استفاده از منبع محلی 8K با استفاده از HDR است ، چیزی که در حال حاضر یافتن آن بسیار دشوار است.

طول

کابل Monoprice RedMere HDMI

در دنیای ایده آل ، شما کوتاه ترین کابل HDMI ممکن را برای اجزای مورد نظر خود انتخاب می کنید. تنظیمات معمولاً هنگام افزودن ، برداشتن و جابجایی دنده A / V تغییر می کنند ، بنابراین حتماً کابل HDMI را انتخاب کنید که برای نیازهای فعلی و احتمالی آینده شما به اندازه کافی بلند باشد ، به خصوص اگر آن را در دیوار یا سقف نصب کنید.

اما مراقب هر کابل HDMI با طول بیش از 25 فوت باشید. این کابلهای بسیار طولانی ممکن است از تخریب سیگنال رنج ببرند و ممکن است متوجه شوید که کابلهای طولانی اتصال قابل اعتمادی را بین دستگاههای شما برقرار نمی کنند. همیشه قبل از نصب دائمی کابل HDMI با همه دستگاه ها و انواع محتوا کار کنید. کابل های فعال HDMI از تراشه های کوچک برای گرفتن مقداری برق از دستگاه هایی که به آنها متصل هستند استفاده می کنند که به حفظ قدرت سیگنال در فواصل طولانی کمک می کند.

هنگامی که طول عمر طولانی تر کابل در نظر گرفته شود ، کیفیت کابل اهمیت بیشتری پیدا می کند. قبل از خرید کابل بلند ، نظرات مشتری و حرفه ای را با دقت بخوانید و مطمئن شوید که سازنده ضمانت خوبی دارد.

نوع نصب

اگر قصد دارید کابل HDMI را از طریق دیوار یا سقف اجرا کنید ، باید برای این نوع استفاده درجه بندی شود. یک کابل استاندارد HDMI را پشت دیوار خشک نکنید. پوشش محافظ آن برای مقاومت در برابر تماس تصادفی با مصالح ساختمانی مانند میخ ، پیچ و آویزهای فلزی ساخته شده از تخته گچ طراحی نشده است. به دنبال کابلهای دارای درجه CL2 یا CL3 بگردید و همیشه قبل از نصب کد ساختمان محلی را بررسی کنید. نصب کابل HDMI در دیوار همیشه ایده خوبی نیست ، حتی اگر کابل برای استفاده در دیوار باشد. برای راه های دیگر برای رهگیری سیگنال A / V از طریق دیوارها یا مسافت های طولانی ، به بخش گزینه های HDMI در زیر مراجعه کنید.

بهترین کابل HDMI دارای گواهی: کابل HDMI پر سرعت Premium Monoprice

چه تفاوتی بین کابل HDMI مجاز و غیرمجاز وجود دارد؟ نه زیاد. اگر کابل HDMI یک کابل واقعاً با سرعت بالا باشد ، کلیه وظایف لازم مانند انتقال 4K / 60Hz ، دامنه دینامیکی بالا (HDR) و ویدئو با رنگ عمیق 4: 4: 4 به همراه صدای غیر فشرده را انجام می دهد.

تفاوت در این است که الف گواهی شده کابل به طور مستقل برای مطابقت با معیارهای فوق العاده قابل اعتماد HDMI.org آزمایش شده است. ما فکر می کنیم که کابل HDMI یا کار می کند یا نمی کند ، اما برای برخی از افراد آرامش خاطر اضافی که همراه با گواهی قابلیت اطمینان است چند دلار اضافی هزینه دارد. در اندازه های 3 تا 30 فوت با قیمت کمتر از 10 دلار موجود است کابل HDMI پرمیوم ممتاز Monoprice ارزانترین کابل تایید شده است که می توانیم پیدا کنیم و مانند تمام کابلهای Monoprice دارای ضمانت مادام العمر است.

بهترین کابل HDMI غیرمجاز: کابل AmazonBasics پرسرعت 4K HDMI

تمام کابلهای HDMI پرسرعت می توانند از ویدئوی 4K به راحتی پشتیبانی کنند و همانطور که از نامش پیداست ، این یکی از ارزانترین اما قابل اعتمادترین روشهای اتصال دستگاههای HDMI شماست. این کابل ها در اندازه های 3 تا 100 فوت و با شروع کمتر از 10 دلار ارائه می شوند و با ضمانت مادام العمر آمازون پشتیبانی می شوند.

کنجکاو ، کابلهای 4K HDMI با سرعت بالا AmazonBasics قیمت آنها اغلب با همان قیمت یک کابل HDMI پر سرعت Premium Monoprice مجاز است ، بنابراین انتخاب شما ممکن است به ملاحظاتی مانند هزینه حمل و نقل خلاصه شود – اعضای Amazon Prime حمل و نقل رایگان را با این کابل دریافت می کنند ، در حالی که Monoprice.com هزینه کمی را دریافت می کند. هزینه تحویل.

بهترین کابل HDMI برای کودکان 8K: کابل Monoprice DynamicView Ultra 8K با سرعت بالا HDMI

به یاد داشته باشید وقتی گفتیم هیچ کابل HDMI با کیفیت بالا با کیفیت بالا وجود ندارد؟ این درست است ، اما هنوز کابل های فاقد مجوز وجود دارد که ادعا می کنند مشخصات مشابه را دارند. کابلهایی مانند Monoprice DynamicView که دارای نرخ داده 48Gbps هستند ، برای 8K در 60Hz یا 4K در 120Hz کافی است.

با وجود این ویژگی های شگفت انگیز ، هزینه این کابل ها هنوز هم کمتر از بلیط فیلم است و مادام العمر تضمین شده است.

تعجب می کنید که چرا ما فقط آن را نپوشیدیم کابل HDMI با سرعت بالا Monoprice DynamicView Ultra 8K در بالای لیست؟ خوب ، یک اشکال عمده وجود دارد: کوتاه است. در حال حاضر ، Monoprice فقط آن را تا 8 فوت طول ارائه می دهد. این فضای کمی برای راه اندازی سینمای خانگی 8K در آینده شما باقی می گذارد.

آیا کابل های پرسرعت HDMI همیشه کار می کنند؟

در گذشته ، بیشتر کارشناسان می گفتند که یا کابل HDMI کار می کند یا نه. جهنم ، ما قبلاً در این مقاله گفتیم. بر خلاف کابل های آنالوگ ، که کیفیت سیگنال می تواند از عالی به ضعیف کاهش یابد و تأثیر آن بر روی ویدئو یا صدا باشد ، HDMI یک کابل دیجیتال است – و یک و صفرها هیچ کیفیتی ندارند. آنها یا از دستگاه خروجی (مانند دستگاه پخش Blu-ray) به دستگاه مورد نظر (تلویزیون) تغییر می یابند یا نه. گاهی اوقات ، اگر مشکلی در مسیر سیگنال وجود داشته باشد (که معمولاً به علت کابل بیش از حد طولانی است) ، جرقه هایی در صفحه تلویزیون مشاهده می کنید. این بدان معناست که برخی از صفرها و صفرها نمی توانند اختلاف را از بین ببرند. راه حل این است که تقریبا همیشه کابل HDMI خود را با یک کابل کوتاه تر تعویض کنید.

فناوری های جدید مانند Dolby Vision و HDR10 + از پهنای باند بسیار بیشتری حتی از HDR10 استفاده می کنند. این فرمت ها که به طور کلی به عنوان HDR پویا شناخته می شوند ، می توانند در مورد سرعت انتقال کابل HDMI بسیار جذاب باشند. به عنوان مثال ، وقتی Dolby Vision را برای اولین بار در Apple TV 4K فعال می کنید ، سرعت اتصال HDMI به تلویزیون 4K HDR شما با Dolby Vision سازگار است. اگر سرعت کافی نباشد ، دیگر نمی توانید از Dolby Vision استفاده کنید و Apple TV برای محتوای HDR به HDR10 باز می گردد. ما دریافتیم که حتی هنگام استفاده از کابل پرسرعت که این تست سرعت را پشت سر می گذارد ، باز هم ممکن است مواردی وجود داشته باشد که اتصال Dolby Vision از بین رفته و در نتیجه صفحه سیاه به وجود بیاید.

بنابراین ، اکیداً توصیه می کنیم اگر تجهیزات Dolby Vision یا HDR10 + A / V دارید ، فقط کابل های HDMI پرسرعت را که اطمینان از ارائه کامل 18 گیگابیت بر ثانیه دارند خریداری کنید و قبل از نصب ، آنها را با محتوای Dolby Vision یا HDR10 کاملاً تست کنید. به طور دائم

گزینه های کابل HDMI

اجرای کابل HDMI از طریق دیوار در فاصله کوتاه 10 فوت یا کمتر معمولاً مشکلی ندارد ، به شرطی که کابل HDMI دارای درجه بندی CL باشد. اما این تنظیمات حتی با کمک کابل طراحی شده برای استفاده در دیوار ایده آل نیست. اولاً ، به گفته جف ناپلئونه از Cloud 9 AV در تورنتو ، تعمیر آنها در صورت آسیب دیدن دشوار یا غیرممکن است ، و این یک گزینه مشکل ساز برای استفاده در دیوار است. اگر به HDMI بچسبید ، ناپلئونه توصیه می کند یک کانال کابل در پشت دیوار نصب کنید. این کار باعث سهولت در کار کابل و محافظت بیشتر می شود.

سیم داخلی HDMI بیش از اترنت ممکن است راه حل بهتری باشد ، خصوصاً در فواصل طولانی تر. این سیستم از کابل شبکه استاندارد Cat5 یا Cat6 استفاده می کند که اتصال آن از طریق کابل راحت تر از طریق کابل HDMI آسیب دیده است.

کابل شبکه می تواند گزینه بسیار مقرون به صرفه تری نسبت به HDMI باشد ، خصوصاً اگر مسافت زیادی دارید. این هزینه برای هر فوت پنی است ، که اغلب در درازمدت پس انداز می کند ، اگرچه فرستنده و گیرنده مورد نیاز ممکن است هزینه بیشتری از قبل داشته باشد. مزیت دیگر توانایی تغییر فرستنده و گیرنده برای دستگاه های جدید است ، زیرا بدون نیاز به تنظیم مجدد فناوری ، این فناوری بهبود یافته است.

توصیه های سردبیران






[ad_2]

منبع: tarahi-news.ir

ایندکسر