بهترین روترهای Wi-Fi 6 برای سال 2020


استاندارد روترهای Wi-Fi برای سالها “ac” بوده است ، که آخرین پروتکل و سازگاری با دستگاه های تلفن همراه جدید را نشان می دهد. اکنون یک استاندارد جدید ظاهر شده است ، 802.11ax یا Wi-Fi 6 ، این بدان معنی است که در اینجا برداشت کاملاً جدیدی از روترها وجود دارد. Wi-Fi 6 یک استاندارد جدید است ، بنابراین فقط لپ تاپ ها و تلفن های هوشمندی که از اواخر سال 2019 به قفسه های فروشگاه برخورد می کنند ، به این سرعت های سریعتر دسترسی خواهند داشت. بله ، Wi-Fi 6E اخیراً اعلام شده است ، اما فرکانس ها توزیع شده اند و دستگاه های موبایل که از آن پشتیبانی می کنند ، شروع به نمایش می کنند ، بنابراین قطعاً زمان آن فرا رسیده است که یک تغییر جدی روتر را در نظر بگیرید.

به عبارت دیگر ، اگر می خواهید شبکه شما به درستی از آینده محافظت نشود ، بهترین شرط بندی شما در حال حاضر Wi-Fi 6 است. Wi-Fi 6 نوید دهنده سرعت جدید ، مشکلات کمتری و امنیت بهتر است – و این نیز برای دسترسی به آن به روتر جدیدی نیاز دارید.

در بررسی ده ها جدیدترین روترها ، دیدن مدل های جدید سازگار با Wi-Fi 6 را از دست نمی دهیم. اکنون آماده ارائه برخی توصیه ها هستیم: Nighthawk در Netgear AX8 یک نقطه شروع عالی با هر آنچه در یک روتر مدرن می خواهید ، است ، اما فراموش نکنید که سایر پیشنهادات ما را بررسی کنید.

با این حال ، اگر به دلایلی این معاملات را از دست دادید ، همیشه پیشنهاداتی برای جمعه سیاه وجود دارد که می توانید مشتاقانه منتظر آنها باشید.

بیشتر ببین

Netgear Nighthawk AX8

Netgear مجموعه کامل Nighthawks را برای Wi-Fi 6 منتشر کرده است ، اما AX8 محیطی عالی را برای کسانی که بهترین را می خواهند اما واقعاً به روتر اداری نیاز ندارند ، ارائه می دهد. این مدل در باند های خود سرعت تا 6 گیگابیت بر ثانیه را نوید می دهد – بله ، Wi-Fi 6 در واقع چنین پیشرفتی است – و برای خانه های بزرگی که دستگاه های زیادی در شبکه بی سیم دارند طراحی شده است.

در داخل ، پردازنده 1.8 گیگاهرتزی به مراقبت از جزئیات کمک می کند ، و حداکثر هشت اتصال OFDMA همزمان و 16 مشتری Wi-Fi همزمان را مدیریت می کند ، در حالی که اطمینان حاصل می کند که مناطق مرده ای در اطراف وجود ندارد. همچنین شش پورت اترنت گیگابیتی برای انتقال فایل وجود دارد که از جمله آنها می توان به ترکیب دو پورت برای ایجاد اتصال سیمی حتی سریعتر اشاره کرد.

اگر بخواهید چیزی را با کمی قدرت و قیمت پایین تر انتخاب کنید ، بسیاری از مدل های Nighthawk AX وجود دارد که برای Wi-Fi 6 آماده هستند. Netgear Nighthawk AX8 اگر واقعاً بهترین را می خواهید ، برای خط روتر خانگی در بالای خط قرار دارد!

ایسوس RT-AX88U

ایسوس تعدادی روتر Wi-Fi 6 دارد و صادقانه بگویم که همه ما تحت تأثیر قرار گرفته ایم. این مدل خاص دارای شباهت های زیادی با Nighthawk AX8 است ، سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه (حدود 1.15 مگابیت بر ثانیه در باند 2.4 گیگاهرتز و 4.8 مگابیت بر ثانیه در باند 5 گیگاهرتز ، سرعت پیش بینی شده برای همه مدل های Wi-Fi 6) ، به علاوه 8 پورت LAN روتر باند دوتایی همچنین با AiMesh ، سیستم شبکه Wi-Fi ایسوس که می تواند چندین روتر را برای پوشش بهتر و قوی تر در صورت لزوم به هم متصل کند ، کار می کند.

حتما بخوانید:
شورای نگهبان قانون عرضه قیر دستگاه های اجرایی را تصویب کرد

روتر همچنین از OFDMA و MU-MIMO برای اتصال مستقیم به دستگاه ها برای پایداری بیشتر و جریان بهتر پشتیبانی می کند. در همین حال ، گیمرها از Adaptive QoS قدردانی می کنند که می تواند برای اطمینان از عدم تأخیر در بدترین زمان ممکن ، به بازیها اولویت بدهد. مانند اکثر روترهای مدرن ایسوس ، ایسوس RT-AX88Uاین شبکه توسط AiProtection Pro ، یک فیلتر امنیتی که به حفظ امنیت داده های شما کمک می کند ، محافظت می شود.

TP-Link Archer AX6000

از آنجا که Netgear و Asus مدل های سطح بالای تبر را ارائه می دهند ، می دانید که TP-Link نمی تواند خیلی عقب باشد. این مدل Archer حداکثر 6 گیگابیت بر ثانیه در باندهای خود ، نه پورت LAN گیگابیتی و سازگاری با OFDMA و MU-MIMO ارائه می دهد. همراه با یک پردازنده چهار هسته ای 1.8 گیگاهرتزی و دو پردازنده کوچک که به مدیریت کیفیت اتصال کمک می کنند. تاکنون ممکن است همه اینها کمی آشنا به نظر برسد. اما TP-Link دارای چندین ویژگی منحصر به فرد است.

نرم افزار “مدیریت نوار” و “انصاف زمان پخش” به شما اطمینان می دهد که نوارها بیش از حد شلوغ نباشند ، در حالی که اطمینان می دهد دستگاه زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد. TP-Link Archer AX6000 همچنین با یک پورت USB-C 3.0 همراه است ، که برای همه چیز از انتقال داده تا شارژ دستگاه های تلفن همراه مفید است – اگر روتر روی دسک تاپ باشد ، یک مزیت خوب است. اگر می خواهید به آن دستورات صوتی بدهید حتی با الکسا نیز سازگار است.

ایسوس ROG Rapture GT-AX11000

آیا در درجه اول به بازی علاقه مند هستید؟ Rapture یک مدل Wi-Fi 6 برای گیمرهایی است که ممکن است قادر به دریافت اتصال کابل نباشند ، اما همچنان می خواهند با کیفیت ترین اتصال بی سیم موجود باشد. روتر اولویت خود را به دستگاه های بازی ، سرورهای بازی و آنچه که به عنوان بسته داده های بازی شناسایی می کند ، سرعت اتصال را از ابتدا تا انتها افزایش می دهد ، با کمک پردازنده چهار هسته ای 1.8 گیگاهرتزی.

اگر هنوز توافق نامه ای پیدا کردید که اجازه اتصال کابل را بدهد ، ایسوس ROG Rapture GT-AX11000 دارای یک پورت 2.5G ویژه برای دستگاه های بازی است. AiMesh به شما امکان می دهد چندین دستگاه Asus را متصل کنید ، در حالی که AirProtection یک فیلتر امنیتی خوب ارائه می دهد. همچنین گزینه های زیادی برای سفارشی سازی نظارت و اولویت بندی اتصال وجود دارد تا بتوانید در هر زمان کیفیت اتصالات خود را بررسی کنید. آه ، و این باعث می شود که پورت ها بیشتر جلو بروند ، با این امکان که بازی و دستگاه خود را انتخاب کنید و NAT باز را در چند ثانیه فعال کنید.

حتما بخوانید:
كرم مرطوب كننده صورت كودک ماتيلدا 50 ميل

D-Link AX6000 DIR-X6060

D-Link سخت در تلاش است و یکی از مدرن ترین مدل های Wi-Fi 6 را برای راه اندازی آماده می کند. DIR-X6060 پر از ویژگی هایی است که حداکثر 6000 مگابیت بر ثانیه (مگابیت در ثانیه) سرعت را در دو باند ارائه می دهد ، با قابلیت شارژ توربو با جدیدترین فناوری QAM و استفاده از DFS برای تغییر فرکانس های واضح تر در صورت لزوم. D-Link به خود می بالد که شما با 4 4 4 MU-MIMO تا 4 برابر ظرفیت شبکه خواهید رسید ، که بیانی چشمگیر است. فناوری OFDMA و MU-MIMO هشت اتصال مستقیم همزمان با دستگاه ها را فراهم می کند (در صورت سازگاری). این روتر همچنین شامل “زمان بیدار شدن از طریق هدف” برای کمک به شما در صرفه جویی در مصرف باتری در تلفن همراه و در عین حال اتصال قابل اعتماد به شبکه Wi-Fi شما در صورت نیاز. حتی با Google Assistant و Alexa سازگار است ، زیرا سازندگان DIR-X6060 آن را با در نظر گرفتن خانه های هوشمند و دستگاه های خانه هوشمند طراحی کرده اند.

DIR-X6060 از جدیدترین فناوری موجود استفاده می کند اما باید منتظر آن بمانید ، زیرا D-Link هنوز تاریخ انتشار را تأیید نکرده است. اما آرام بنشین روتر به زودی می آید. اگر طرفدار D-Link هستید و یا به ویژگی هایی نیاز دارید که به سختگیرترین کاربران تلفن همراه نیز کمک می کند ، ارزش آن را می دهد که منتظر بمانید.

سیستم Wi-Fi TP-Link Deco X60 WiFi 6 AX3000 برای کل خانه با شبکه

270 دلار از AMAZON

314 دلار از والمارت

Deco TP-Link یک سیستم راه اندازی چشمگیر شبکه بود که برای پراکنده کردن چندین واحد در ساختمان شما برای پوشش عالی و عدم ایجاد مناطق مرده طراحی شده است. اما به لطف ارتقا در سال 2020 ، دکو اکنون بهتر از همیشه شده است. وسایل جدید می توانند تا 7000 متر مربع مساحت داشته باشند و تقریباً برای هر فضای بزرگی که دارید مناسب هستند. آنها همچنین سرعت حداکثر 3 گیگابیت بر ثانیه (Gbps) را برای 150 دستگاه فراهم می کنند ، بنابراین سریعتر از همیشه است.

اگر چت ویدیویی ، استریم یا بازی را دوست دارید ، روتر یک انتخاب هوشمندانه است. به روزرسانی های پیش بینی شده مانند OFDMA و MU-MIMO در اینجا وجود دارد ، اما به خاطر داشته باشید که TP-Link Deco X60 همچنین از رمزگذاری WPA3 پشتیبانی می کند – به زودی به استاندارد جدید مورد نیاز تبدیل می شود – به همراه مجموعه امنیتی TP-Links. تنظیمات اولیه نیز ساده است. فقط مراحل توصیف شده در برنامه Deco را دنبال کنید. دکو سیستم مشبک انتخابی در دهه جدید است.

توصیه های سردبیرانمنبع: tarahi-news.ir