مراقبت های بعد از عمل شامل چه نکاتی است؟ این عمل را کرایولیپولیز هم مینامند و عملکرد اصلی آن انجماد چربی است. اگر علت بزرگ شدن سینهها، بیماری یا تومور باشد، علت اصلی باید درمان شود. اگرچه علامت اصلی آتروفی بیضه، کوچک شدن یک یا هر دو بیضه است ، اما در کنار این علامت، بسته به سن بیمار چندین علامت دیگر نیز ممکن است وجود داشته باشد. پزشکان یا متخصصان در ابتدا باید به دنبال درمان بیماری زمینهای که موجب کوچک شدن بیضه شده باشند، تا بتوانند موثرترین درمان را تجویز کنند. برای اثرگذاری درمانهای خانگی باید در بلندمدت این اقدامها و تمرینها را انجام داد تا به نتیجه دلخواه رسید. ژنتیکوماستی به معنای افزایش حجم بافت غدد سینه در مردان و پسران است که در نتیجه اختلال و عدم تعادل در میزان هورمون های استروژن و پروژسترون ایجاد می شود. روشن نيست که چه عاملي باعث تحليل رفتن بيضه ها مي شود اما اختلال در کارکرد دريچه هاي وريدها باعث تجمع خون در بيضه ها مي شود و افزايش فشار وريدها و قرار گيري در معرض سموم درون خون ممکن است باعث آسيب شود. تحليل رفتن توده بيضه و ناباروري دو عارضه مهم از عوارض بيماري واريکوسل محسوب مي شود.

توده بيضه ازلوله هاي سازنده اسپرم تشکيل شده است.هنگامي که اين لوله ها در اثر عاملي مانند واريکوسل آسيب مي بينند، ممکن است بيضه ها نرم شوند و تحليل روند. این مشکل در چه سنی شایع است؟ اگر چه همه مصرف کنندگان چنین داروهای این مشکل را پیدا نمی کنند اما به نظر می رسد ژنتیک در این بیماری تا حدودی باعث بروز آن می شود. البته اگر این امر با درد همراه باشد امر معمولی نیست. داروهای شیمی درمانی، عوامل آلکیله به خصوص، یک خانواده از داروهای ضد سرطان که با DNA سلولی تداخل و سبب مهار رشد سلول های سرطان می شود. عواملی که باعث بروز ژنیکوماستی می شوند متفاوت هستند و به طور کلی برخی عوامل مادرزادی ، اکتسابی ، مصرف برخی داروها و غیره که در مقالات مرتبط به طور مفصل به شرح آن پرداخته ایم در بروز ژنیکوماستی موثرند. و هر عاملی كه سبب تحلیل رفتگی در سلولهای اعضا شود منجر به آتروفی عضو مربوطه میگردد، در مورد آتروفی بیضه میتوان به عوامل فیزیكی مانند حرارت و یا سرمای زیاد و یا اشعه ایكس، عوامل شیمیایی مانند سموم و یا عوامل بیولوژیكی مانند میكروبها اشاره نمود و نظر به اینكه سلولهای بیضه جزء حساسترین سلولهای بدن هستند اثر عوامل ژنیکوماستی و ناباروری فوق شدیدتر میباشد.

در این مقاله ما فقط روی جراحی لیپوساکشن تمرکز میکنیم. با این حال افزایش بافت پستان در مردان مسن شایع تر است . ژنیکوماستی عارضه ای است در مردان که با بزرگ شدن بافت سینه همراه است، بروز این عارضه گاهی فقط در یکی از پستان ها و گاهی شامل هر دوپستان (به میزان یکسان یا متفاوت) می شود. ضخامت بافت طبیعی سینه در مردان، معمولاً کمتر از ۲/۵ تا ۳ سانتیمتر است، ولی در حالت ژنیکوماستی، بافت غدد سینه بزرگ می شود. علائم کوچک شدن هر دو بیضه را میتوان در قالب کاهش کلی حجم کیسه بیضه مشاهده کرد. به عنوان یک قاعده کلی ، مردانی که چنین علائمی از آتروفی بیضه را تجربه کرده و شاهد کاهش حجم نگران کنندهای در بیضه یا بیضههای خود باشند ، لازم است به یک پزشک متخصص مراجعه کنند تا هر چه زودتر و به موقع بتوانند مشکلشان را درمان کنند. در دنیا حدود 1 درصد از سرطان سینه در مردان رخ می دهد؛ البته این مقدار کم است و جای نگرانی نیست ولی به هر حال مردان باید نسبت به این موضوع آگاه باشند و برای تشخیص سریع تر به پزشک مراجعه کنند.

دلایل مختلف ممکن است که سبب نرسیدن خون به بافت بیضه شود که این نرسیدن خون(ایسکمی)هم سبب نرسیدن اکسیژن به بافت شده که شرایط هایپوکسی بوجود میاید هم مواد زاید تجمع پیدا میکند.اگه خون نرسانی حاد باشه که نکروز رخ داده و بافت از بین میرود اما اگر خون نرسانی کم باشه دچار آتروفی شده و سلول های بافت کوچک میشود.مثلا هنگامی که یک دست را گچ می گیریم،تا مدتی،کمی لاغر تر و ضعیف تر از دست دیگر می شود.آتروفی در هر جای بدن ممکن است اتفاق بیوفتد از جمله بیضه ها.بستگی به اینکه خفیف یا شدید باشد می تواند آن قسمت را تضعیف و یا حتی از کار بیاندازد. اگر ابتلا دو طرفه باشد هر دو بیضه دچار تحلیل شده و ضمن اینکه فرد قدرت باروری خود را از دست می دهد، خطر ابتلا به سرطان بیضه در وی نیز زیاد می شود. اگر به بیشتر برنامه های ورزشی نگاه کنید، متوجه خواهید شد که بیشتر آن ها برای سینه است یعنی زمانی که شما ورزش شدید عضلات قفسه سینه را انجام می دهید باعث بزرگ شدن توده عضلانی می شوید. این مساله به این دلیل است که بروز پدیدههای پاتولوژیک در یکی از بیضهها به نوعی موجب تغییر عملکرد بیضه دیگر خواهد شد.

ایندکسر