اگر قوانین حفاظت غیرعامل رعایت نشود، ترک استوحید جلال زاده افزود: امکان معرفی دستگاه های اجرایی که اقدام نکرده اند به دستگاه های قضایی و نظارتی وجود دارد.

آقای جلال زاده همچنین اعلام کرد که بررسی جزئیات طرح ایجاد سازمان پدافند غیرعامل بعد از مراسم اربعین و بازگشت نمایندگان از حوزه های انتخابیه در دستور کار نمایندگان قرار می گیرد.

مدتی بررسی لایحه «ایجاد سازمان پدافند غیرعامل» در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار گرفت و در تیرماه سال جاری از مجموع 230 نماینده حاضر در جلسه علنی، 186 نفر با کلیات این قانون موافقت کردند. این طرح

نخستین گام ها برای ایجاد پدافند غیرعامل در ایران از سال 1381 آغاز شد و ستاد کل نیروهای مسلح پس از تصویب رهبر انقلاب در سال 1392 اساسنامه سازمان پدافند غیرعامل را ابلاغ کرد.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اعلام کرد که لایحه ایجاد سازمان پدافند غیرعامل را بررسی کرده است که در جلسه دهم مجلس در سال ۱۳۹۷ نیز مطرح شد تا «این سازمان با مدیریت تهدیدات امنیتی برخورد کند. کشور.”

به گفته دبیر مطبوعاتی این کمیسیون، دلیل ارائه این طرح جلوگیری از «برخی عوامل غیرنظامی، سلاح های جدید الکترونیکی، بیولوژیکی، شیمیایی و سایبری است که می تواند به زیرساخت های کشور آسیب برساند و وضعیت کشور را بحرانی کند».

جزییات طرح ایجاد سازمان پدافند غیرعامل در حالی به تصویب نمایندگان رسید که پیشتر در تاریخ 15 آبان 1397 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب در دیدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بر تصویب این قانون تاکید کردند. قانون ایجاد سازمان پدافند غیرعامل

محمدبکر کلیباف رئیس مجلس در جلسه علنی ۱۴ تیرماه سال جاری گفت: پدافند غیرعامل یک دهه است که به برکت توجهات و عنایت مقام معظم رهبری بهترین کار خود را انجام می دهد اما قانون این موضوع را ایجاب می کند.

حتما بخوانید:
تقدیر (فیلم ۲۰۱۴)

با این حال، آقای کلیباف گفت که “بسیاری از ساختمان هایی که مشکل دارند” به حفاظت غیرفعال مربوط می شود. وی همچنین «شکست در سامانه کارت سوخت کشور» که در 13 آبان سال گذشته رخ داد و «حمله سایبری به سایت های شهرداری تهران» در 21 خرداد امسال را از جمله حوادث مربوط به حفاظت غیرعامل خواند.

طرح سازمان پدافند غیرعامل چه می گوید؟

بر اساس متن اصلی این طرح، سازمان پدافند غیرعامل یک نهاد حقوقی مستقل است و به ستاد کل نیروهای مسلح گزارش می دهد.

در این طرح کمیته دائمی پدافند غیرعامل کشور به عنوان عالی ترین مرجع تصمیم گیری در حوزه پدافند غیرعامل کشور ایجاد شد که تصمیمات آن برای کلیه سازمان های لشکری، کشوری، دولتی و خصوصی لازم الاتباع است. .

این در حالی است که مرکز پژوهش های مجلس در گزارش کارشناسی خود که در 8 مردادماه ارائه شده، گفته است که باید به صراحت بیان شود که «سازمان پدافند غیرعامل در امور مالی، اداری و کاری از چه قوانین و مقرراتی پیروی می کند».

دیدگاهتان را بنویسید