اپل در حال کار بر روی تراشه های هیجان انگیز 32 هسته ای برای Mac های آینده است


هنگامی که اپل اولین Mac های M1 را برای بسته بندی پردازنده های طراحی شده مخصوص خود منتشر کرد ، این شرکت به صراحت گفت که این فقط آغاز کار است. حال ، اگر گزارش جدیدی از بلومبرگ باور کنید یا نه ، Mac های آینده می توانند از این تراشه ها پیشرفت چشمگیری داشته باشند.

این گزارش می گوید که اپل در حال کار بر روی نسل بعدی تراشه های Mac خود برای جانشینی M1 است که در MacBook Air ، MacBook Pro 13 و Mac Mini به روز رسانی می شود. بسیاری از تراشه های جدید مستقیماً به بهترین پردازنده های اینتل هدف قرار خواهند گرفت و در Mac Pro جدید و نیمه بزرگی که در سال 2022 منتشر می شود ، معرفی می شوند. ممکن است تا زمان ارائه تراشه های به روز شده ، منتظر نمانیم از رسیدن در بهار و پاییز 2021

برای نسخه های بعدی MacBook Pro و iMac ، اپل در حال کار بر روی یک تراشه 16 هسته ای با عملکرد بالا و چهار هسته ای است. در مقابل ، M1 فعلی به همان تعداد هسته کارآمد دارد ، اما فقط چهار هسته کارآیی دارد. با توجه به اینکه M1 پیشرفت بزرگی نسبت به نسل قبلی اینتل ارائه می دهد ، این تراشه آینده می تواند چشمگیرتر باشد.

با این حال ، تراشه نسل بعدی ممکن است در Mac های آینده وارد نشود. در صورت آماده نبودن به موقع ، اپل می خواهد نسخه ای از تراشه را با هشت یا 12 هسته با کارایی بالا منتشر کند (هر دو مورد همچنان نسبت به M1 بهبود یافته و بسیار بهتر از پردازنده های اینتل در Mac های قبلی هستند).

حتما بخوانید:
خرید لباس گربه سیاه در زنجان با چوب دستی و انگشتر به صورت کامل

در اینجا متوقف نمی شود. مطابق با بلومبرگ، تراشه موجود در Mac Pro بعدی علاوه بر هسته های با کارایی بالا ، می تواند 32 هسته با کارایی بالا را در خود جای دهد. این سطح از قدرت در Mac بی سابقه است. Mac Pro فعلی را می توان با پردازنده 28 هسته ای Xeon W اینتل پیکربندی کرد ، اما حتی این احتمالاً به تراشه ای که اپل در کارگاه خود دارد نزدیک نخواهد بود.

برخلاف ترکیب استاندارد پردازنده و پردازنده گرافیکی که در اکثر رایانه ها وجود دارد ، جایی که پردازنده و تراشه گرافیکی جدا نگه داشته می شوند ، تراشه M1 اپل هر دو را در یک بسته قرار داده است که به سیستم تراشه (SoC) معروف است. بلومبرگ گزارش می دهد که اپل همچنین در تلاش است تا عملکرد گرافیکی را در طراحی های آینده SoC اپل افزایش دهد. وقتی M1 با یک پردازنده گرافیکی هفت یا هشت هسته ای در دسترس باشد ، نقشه راه اپل شامل هر دو پردازنده گرافیکی 16 هسته ای و 32 هسته ای است. سرانجام ، در اواخر سال 2021 یا اوایل سال 2022 ، این شرکت امیدوار است که تراشه های گرافیکی 64 هسته ای و 128 هسته ای را در دستگاه های گران قیمت خود به بازار عرضه کند ، که این یک جهش فوق العاده در عملکرد را نشان می دهد.

به نظر می رسد تصمیم اپل با کنار گذاشتن انرژی بسیار زیاد در آستین ، روز به روز در حال بهبود است. آیا اینتل قادر به کنار آمدن خواهد بود؟ توپ اکنون محکم در زمین خود قرار دارد.

حتما بخوانید:
تصویب اصلاحات طرح ملی مدیریت داده و اطلاعات توسط نمایندگان مجلس

توصیه های سردبیرانمنبع: tarahi-news.ir