در مقاله زیر می توانید با ساختار و انواع الکترود آشنا شوید. جوشکاری ورق های زیر ۲ میلیمتر را می توانید با استفاده از این سیم جوش جوشکاری کنید. تیتانیوم – ورق آجدار – ورق ضخامت بالا – ورق استحکام بالا- سردکار – گرمکار – فولاد آلیاژی.- فولاد آبراز – سوپر آلیاژ – اَبَر آلیاژ – نیکل – اینکونل – هسته لوی – هاست – مونل – ورق دریایی – ورق مخازن بخار – ضد سایش – ضد اسید – نبشی – ناودانی – پروفیل- mo40 – spk – ck45 – gla – m200 . در بعضی از پوشش ها که برای افزایش استحکام یا دیگر خواص فیزیکی و مکانیکی استفاده می شوند، از عناصر آلیاژی نیز استفاده می شود. اما در مواقعی که نیاز به استحکام و یا خواص خاصی در مورد محل جوش داریم، می توانیم از مغزی های دیگر نیز استفاده کنیم. این الکترود هم نفوذ بسیار زیادی و هم استحکام 60Ksi دارد که برای پاس ریشه بسیار مناسب است. درز جوش نیز مشابه جوشکاری نقطه ای است با این تفاوت که الکترودها را با چرخ های چرخشی جایگزین می کند تا جوش مداوم بدون نشت ایجاد شود. قالب های دمشی، صفحات پشت بند قالب، اجزاء اکستروژن و موارد مشابه دیگر استفاده نمود.

الکترود های ضد سایش مدل 1.2316 با خصوصیت چقرمگی خیلی خوب، سختی پذیری متوسط و هم چنین دارای خصوصیت ماشینکاری و پولیش پذیری عالی فولادی مناسب برای ساخت قالب برای پرس کردن لاستیک، قالب برای مواد ترمو پلاستیک خورنده،قالبهای دمشی، صفحات پشت بند قالب و اجزاء اکستروژن مانند لاینر میانی و نگهداری بالشتک های قالب های تزریقی و دایکاست میباشد. مدل 1.2311 دارای خصوصیت سختی پذیری متوسط، مقاومت سایشی متوسط رو به پائین،. مدل 1.2312 دارای مقاومت سایشی متوسط رو به پائین، چقرمگی خیلی خوب، سختی پذیری متوسط. ماشینکاری بر روی آنان خیلی سخت میگردد و برای قالب های خاص مورد استفاده قرار میگیرند. چقرمگی خیلی خوب و هم چنین دارای قابلیت ماشینکاری و پولیش پذیری عالی میباشد. و قابلیت ماشینکاری و پولیش پذیری عالی (بالاتر از فولاد 1.2311) میباشد. با سالها تجربه ی گرانبها در زمینه ی تأمین و توزیع و عرضه انواع ورق آلیاژی – انواع فولاد آلیاژی. برخی از محصولات ما شامل: ورق آلومینیوم – صفحه آلومینیوم – تسمه – میلگرد – شمش آلومینیوم.

الکترود فولاد ضد سایش
با اشکال مختلف تولیدی.از جمله ورق- میلگرد – تسمه – پروفیل – میلگرد با استاندارد و گواهینامه های روز دنیا در سراسر ایران فعالیت مینماید. دسترس ترین روش برای تهیه لیست نرخ قیمت روز الکترود های خرید و فروش شده، از جمله قیمت الکترود چینی، قیمت الکترود ضد سایش و قیمت انواع الکترود ها با برند های معتبر اعتماد، پارس، میکا و بسیاری برند های دیگر، مراجعه به انواع سایت های اینترنتی فروش الکترود می باشد. فروشگاه اینترنتی سایش ابزار ، فروشنده انواع الکترود جوشکاری می باشد. این نوع از سیم های جوش مانند سیم جوش نقره در جوشکاری های گاز در صنایع فلزی و همچنین برای اتصالات جوش لوله های مسی پر استفاده است. به طور کلی از فولاد قالب پلاستیک میتوان در ساخت انواع قالب صنایع مواد غذایی،. از این فولاد میتوان برای ساخت قالبهای پلاستیک و مواد مصنوعی با سایز متوسط و بزرگ استفاده نمود. بهداشتی، چهارچوب قالب های پلاستیک تزریقی، قالب های ساخت ملامین، پرس رزین خورنده،. لازم به ذکر است از فولادهای باز پخت شده و سختکاری شده نمی توان در ساخت رزین های تحت سایش. سیم جوش SOLINOX 420 مناسب برای جوشکاری فولادهای زنگ نزن مارتنزیتی و سیم جوش های SOLINOX 2209 و SOLINOX 2594 مناسب برای جوشکاری فولادهای زنگ نزن دوپلکس و سوپر دوپلکس می باشند.

باید بگوییم که الکترود جوشکاری از لایه ای از جنس فلاکس و مفتول تشکیل شده است و مفتول موجود الکترود را پوشانده است باید اشاره کرد که پوشش فلاکس الکترود کمک زیادی به ثبات قوس الکتریکی در فرآیند جوشکاری میکند. الکترود با پوشش سلولزی : دلیل نامگذاری این دسته از الکترود ها پوشش سلولزی می باشد که بر روی آن ها کشیده شده است. دلیل این که به این دسته از الکترودها، الکترود رتیلی گویند وجود اکسید تیتانیوم در آن می باشد. به همین دلیل با ایجاد سرباره ضخیم سطح مناسبی برای جوشکاری ایجاد می کنند. الکترود جوشکاری قطعه ای است استوانه ای شکل که از یک مغزی (معمولاً هماهنگ با جنس قطعه کار) و یک پوشش خاص تشکیل شده است. معمولاً ترکیبات استفاده شده در این الکترودها شامل فولاد نرم و فولاد نیکل است. مغزی الکترودها معمولاً هماهنگ با جنس قطعه مورد نظر برای جوشکاری انتخاب می شوند. در این نوع جوشکاری بیشتر از گاز هیدروژن و اکسیژن استفاده می گردد. روکش این الکترود از نوع روتیلی بوده و در محل هایی که سایش فلز با فلز وجود دارد استفاده می شود. این الکترودها دارای روکش فلاکسی از نوع سنگین هستند و این الکترودها دندانه های یکدستی را در جوشکاری ایجاد می کنند.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از الکترود فولاد ضد سایش ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر