آیا می خواهید به طور خصوصی در وب گشت و گذار کنید؟ در اینجا نحوه واقعی سازی آن آورده شده است


همانطور که برای وبگردی بدون ترک اثری ، سر و صدای زیادی وجود دارد. نکات از دریافت VPN گرفته تا غیرفعال کردن کوکی ها تا استفاده از حالت مرور خصوصی در مرورگری که انتخاب می کنید ، است. اما کدام یک از این ابزارها واقعاً کارایی دارند؟ و چگونه آیا آنها کار می کنند حقیقت این است که ابزارهای مختلف از انواع مختلف ردیابی جلوگیری می کنند.

برای درک نحوه کار این ابزارها ، ابتدا باید بفهمید که چه مواردی را می توان ردیابی کرد:

 • آدرس IP شما: این مجموعه ای از اعداد است که معمولاً توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) شما اختصاص داده می شود و برای دسترسی به اینترنت مورد نیاز است. هر سایتی که بازدید می کنید می تواند آدرس IP شما را ثبت کند که بعداً می تواند شما را شناسایی کند.
 • حسابهایی که به آنها وارد شده اید: شرکت هایی مانند اینستاگرام یا فیس بوک از اطلاعات شما برای ردیابی فعالیت شما در سایت های مربوطه ، همراه با سایر صفحات وب ، به لطف کد تعبیه شده استفاده می کنند. مواردی مانند Google Analytics یا دکمه Like در همه جا می تواند از نظر این شرکت ها فعالیت های مرور شما را ردیابی کند.
 • کلوچه ها: اینها فایلهای متنی کوچکی هستند که توسط سایتها تولید می شوند تا از جمله موارد برگزیده سایت شما باشند. استفاده از وب بدون آنها بسیار آزار دهنده است ، اما گاهی اوقات از کوکی ها برای ردیابی کاربران برای اهداف تبلیغاتی استفاده می شود.
 • اثر انگشت آنلاین یا رشته عامل کاربر شما: این داده ها شامل کلیه اطلاعاتی است که رایانه شما هنگام درخواست وب سایت به سرورهای وب ارسال می کند. این اطلاعات شامل رزولوشن و مرورگری است که از آن استفاده می کنید. این سایت به شما امکان می دهد ببینید این اطلاعات به چه صورت است. اثر انگشت شما لزوماً منحصر به فرد نیست ، بلکه می تواند برای ردیابی از آن استفاده شود حتی اگر همه موارد دیگر پنهان باشد.

روشهای دیگری نیز وجود دارد ، اما اینها ابزار اصلی برای ردیابی در زمان نوشتن مقاله هستند. دانستن اینکه از کدام ابزارهای حفظ حریم خصوصی استفاده می کنید بستگی به این دارد که برای حفظ حریم خصوصی کدام یک از این کارها را انجام می دهید. بیایید نگاهی بیندازیم به تمام ابزارهای مختلفی که می توانید برای مرور وب خصوصی استفاده کنید ، آنچه را که آنها برای محافظت از حریم خصوصی شما انجام می دهند ، انجام می دهیم.

مرور خصوصی: از دنبال کردن مرورگر خود جلوگیری کنید

او چه می کند؟: یک جلسه مرورگر جدید را باز می کند که به هیچ حسابی وارد نشده و از کوکی استفاده نمی کند. فعالیت مرور خصوصی نیز به سابقه مرورگر شما اضافه نمی شود.

چه کاری انجام نمی دهد: از ردیابی آدرس IP شما توسط سایت ها جلوگیری کنید.

بعضی اوقات ممکن است بخواهید بدون اینکه مرورگر شما همه فعالیت های شما را ردیابی کند ، در وب گشت و گذار کنید. آنجاست که گشت و گذار خصوصی وارد می شود.

این ویژگی در مرورگرهای مختلف نام های مختلفی دارد – در Chrome به آن Incognito گفته می شود و در Microsoft Edge – InPrivate – اما برای همه آنها کم و بیش یکسان عمل می کند. یک پنجره مرورگر جدید باز می شود و هیچ یک از فعالیت های شما در آن پنجره به سابقه مرورگر شما اضافه نمی شود. همه حساب هایی که در پنجره های مرورگر دیگر خود وارد شده اید در پنجره مرور خصوصی وارد نشده اند ، به این معنی که نمی توانید به عنوان کاربر در آن سایت ها ردیابی شوید. کوکی های شما نیز ذخیره نمی شوند در حالی که از مرور خصوصی استفاده می کنید.

مرور خصوصی-فایرفاکس

بنابراین اگر بخواهید سریع در وب گشت و گذار کنید بدون اینکه توسط حسابها یا کوکی های خود ردیابی شود ، حالت مرور خصوصی کارهای زیادی را انجام می دهد. با این حال ، این آدرس IP شما را پنهان نمی کند. هر سایتی که بازدید می کنید همچنان می تواند آدرس IP شما را ثبت کند ، که به نوبه خود می تواند برای شناسایی شما استفاده شود.

حتما بخوانید:
استخر بادی - خرید آنلاین و بهترین قیمت استخر بادی

ردیابی نکنید: از سایت ها بخواهید که شما را ردیابی نکنند

چکار میکند: لطفاً از سایتها بخواهید که شما را ردیابی نکنند.

چه کاری انجام نمی دهد: از دنبال کردن سایتها جلوگیری کنید.

تنظیمات مرورگر خود را جستجو کنید و گزینه روشن کردن چیزی به نام Do Not Track را پیدا خواهید کرد. ممکن است فکر کنید که درج این موارد باعث می شود سایت ها شما را به طور کامل دنبال نکنند ، اما متأسفانه اینطور نیست. “دنبال نکن” چیزی است که از نظر تئوری ایده خوبی است اما در عمل به خوبی کار نکرده است.

ایده این بود که به مرورگرها یک تنظیم اختیاری بدهید که کاربران بتوانند از ردیابی آنها ناراحت کننده باشند. سایت ها موافقت می کنند که چنین کاربرانی را کنترل نکنند و به آنها کمی بیشتر اطلاعات را کنترل کنند.

متأسفانه ، لیست سایتهایی که به Do Not Track احترام می گذارند بسیار مسخره است. فعال کردن این ویژگی از نظر پنهان کردن هویت شما ضرری ندارد ، اما همچنین کمک چندانی نخواهد کرد.

بلوک ردیابی ghostery

گزینه های دیگری برای Do Not Track وجود دارد که ردیاب ها را مسدود می کند ، معروف ترین آنها Ghostery و Privacy Badger هستند. اینها برنامه های افزودنی مرورگری هستند که به شما نشان می دهند کدام سرویس ها ترافیک وب شما را در هر صفحه ردیابی می کنند و به شما قدرت می دهند تا ردیاب ها را به دلخواه مسدود کنید.

Virtual Private Network (VPN): آدرس IP خود را مخفی کنید

آنچه آنها انجام می دهند: آدرس IP خود را ببندید و ترافیک خود را رمزگذاری کنید.

آنچه آنها انجام نمی دهند (الزامی): ثبت ترافیک خود را از طریق VPN خود و از هر سایتی که فعالانه استفاده می کنید متوقف کنید. ردیابی توسط کوکی ها ، حساب های کاربری و یک رشته توسط عامل کاربر متوقف شود.

بدون آدرس IP نمی توانید از شبکه استفاده کنید ، زیرا سایت ها نمی دانند اطلاعات درخواستی شما را از کجا ارسال کنند ، بنابراین اتصال اینترنت شما قطع می شود. با این حال ، می توانید آدرس IP خود را با استفاده از سرویس VPN پنهان کنید. VPN کل اینترنت شما را از طریق رایانه دیگری هدایت می کند. در مورد سایتهایی که بازدید می کنید ، IP شما مربوط به VPN شماست. از آنجا که هزاران کاربر VPN دیگر نیز از همان آدرس IP استفاده می کنند ، هرکسی که بخواهد فعالیت شما را ردیابی کند نمی تواند فقط با IP شما این کار را انجام دهد.

لازم به ذکر است که این یک راه حل برای تمام پیگیری های احتمالی نیست. به عنوان مثال ، ورود به سیستم Google به این شرکت امکان می دهد فعالیت شما را با استفاده از حساب شما پیگیری کند. علاوه بر این ، استفاده از VPN مانعی برای ردیابی کوکی ها یا رشته عامل کاربر شما نیست.

nordvpn-connect

همچنین لازم به ذکر است که همه VPN ها یکسان ایجاد نشده اند. برخی متعهد شده اند كه دفتر خاطرات فعالیت های عمومی را در ملا public عام نگه ندارند ، در حالی كه برخی دیگر این كار را نمی كنند. همچنین موارد امنیتی وجود داشته است که هویت کاربران را در بیش از چند VPN سطح بالا مشخص کرده است.

برخی از سرویس های آسان برای استفاده که در حال حاضر شهرت زیادی در امنیت دارند شامل NordVPN و دسترسی خصوصی به اینترنت است اما در نهایت هر کاربر باید تصمیم بگیرد که به کدام سرویس اعتماد کند. قبل از اینکه تمام ترافیک خود را از طریق هرکدام از این خدمات هدایت کنید ، تکالیف خود را انجام دهید.

Tor: ترافیک خود را از طریق رایانه های سایر کاربران هدایت کنید

چکار میکند: ترافیک خود را از طریق رایانه های کاربران دیگر هدایت کنید.

چه کاری انجام نمی دهد: شما را در خارج از مرورگر Tor ناشناس نگه دارید.

مرورگر تور

استفاده از VPN تنها یکی از راه های پنهان کردن آدرس IP شماست – Tor روش دیگری است. این سرویس قبل از مسیریابی از طریق سه گره خروجی که به طور تصادفی انتخاب شده اند ، ترافیک و آدرس IP شما را رمزگذاری می کند. همه چیز نیز در هر مرحله رونویسی می شود ، ردیابی ترافیک وب شما تقریباً غیرممکن است.

حتما بخوانید:
راهنمای سوال را بررسی کنید !

برای شروع ، باید مرورگر Tor را بارگیری کنید. وقتی می خواهید از پیگیری آدرس IP خود جلوگیری کنید ، از مرورگر استفاده کنید.

گره زدایی 2

آژانس های دولتی و هکرها گاهی اوقات موفق به ردیابی ترافیک شخصی از طریق Tor می شوند ، اما تاکنون مشکل معمولاً مربوط به فعالیت کاربران بوده است. به همین دلیل ، Tor نیز انجام موارد زیر را توصیه می کند.

 • تورنت را از طریق Tor بارگیری نکنید: این معمولاً به یک روش یا دیگری منجر به نشان دادن آدرس IP شما می شود.
 • هیچ افزونه مرورگری را در Tor فعال نکنید: افزونه هایی مانند Adobe Flash شناخته شده اند که آدرس های IP را نشان می دهند.
 • در صورت امکان از نسخه های رمزگذاری شده سایت ها استفاده کنید: Tor به همین دلیل با HTTPS همه جا استاندارد است. این برنامه امکان رمزگذاری همه سایت های ارائه دهنده آن را دارد.
 • اسناد بارگیری شده از طریق Tor را باز نکنید: حداقل در حالت آنلاین این کار را نکنید. آنها می توانند در خارج از Tor به اینترنت دسترسی داشته و از آنها برای ردیابی آدرس IP واقعی شما استفاده شود.

استفاده از Tor برای مرور وب احتمالاً ساده ترین راه برای اطمینان از امنیت شماست ، خصوصاً اگر فقط از آن در شرایطی که امنیت لازم است استفاده کنید. روش هایی برای ردیابی بازدید شما هنگام استفاده از مرورگر وجود دارد ، اما این معمولاً به خطای کاربر برمی گردد. احتمالاً ایده خوبی است که فقط در مواردی که ناشناس بودن و استفاده از یک مرورگر متفاوت برای محاسبات روزانه است ، از Tor استفاده کنید.

وقتی این نیروها با هم ترکیب می شوند …

همانطور که مشاهده می کنید ، در صورت ترکیب ابزارهای مناسب ، روشهای مختلفی وجود دارد که می توانید ناشناس بمانید. در اینجا فقط چند نمونه ذکر شده است:

 • VPN با مرور خصوصی: این روش ضمن غیرفعال کردن کوکی ها و ورود به سیستم ، آدرس IP شما را از دنیای خارج پنهان می کند.
 • تور: این یک روش عالی برای گشت و گذار در وب بدون ردیابی است ، و شما می توانید مرور خصوصی را در این مرورگر فعال کنید تا از یک لایه محافظت دیگر استفاده کنید.
 • VPN با Ghostery فعال شده است: این کار ردیابی IP شما را متوقف می کند و به شما امکان می دهد اسکریپت ها را برای ردیابی فعالیت آنلاین خود مسدود کنید.
 • Tor با VPN: این گزینه برای ultraparanoid گزینه خوبی است زیرا حداکثر تعداد لایه های ممکن را بین شما و عموم ایجاد می کند. مرور خصوصی را فعال کنید تا حتی بیشتر از محافظت محافظت کنید.

هر یک از این روش ها به طور قابل توجهی در حفظ ارتباط شخصی شما با اینترنت کمک می کند.

ناشناس بودن کار آسانی نیست

برخی از قابل اطمینان ترین آمادگی آنلاین ، مانند Google ، می تواند حریم خصوصی شما را به خطر بیندازد. Google هر یک از جستجوهای شما را ثبت می کند ، بنابراین ممکن است بخواهید یک موتور جستجوی جایگزین مانند DuckDuckGo را امتحان کنید که داده های کاربر را ردیابی نمی کند. شبکه های Wi-Fi عمومی نیز خطرناک هستند. هنگام کار بی سیم در شبکه بدون امنیت ، آسیب پذیر هستید زیرا افراد خارجی می توانند فعالیت شما را ردیابی کنند. برای جلوگیری از این امر ، از تنظیمات رمزگذاری روتر خود استفاده کرده و در صورت عدم دسترسی به شبکه ایمن ، از VPN استفاده کنید.

دسترسی گسترده به اینترنت به این معنی است که امنیت آنلاین بیش از هر زمان دیگری مهم و چالش برانگیز است. این ابزارها شروع خوبی هستند ، اما ما به شما توصیه می کنیم که در جریان آخرین تهدیدهای امنیتی قرار نگیرید و به طور مرتب به روزرسانی های نرم افزار خود را نصب کنید. موفق باشید و ادامه دهید.

توصیه های سردبیرانمنبع: tarahi-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma