آمیختگی نظام نخبه گرا با مدیریت ضامن پیشرفت کشور استبابک نگداری روز سه شنبه در مراسم اختتامیه مجلس دانش آموزی به نخبگان حاضر در جلسه افزود: با مرور تاریخ به این نتیجه رسیدیم که پیوسته شاهد نبرد خیر و شر هستیم که همچنان ادامه دارد و این در حالی است که رابطه بین مراکز قدرت و ثروت در جهان این را نشان می دهد، مهم این است که در پشت نیروهای گستاخ، روابط تیره تر از آنچه آشکار بود وجود دارد و متأسفانه در مرکز فعالیت های آنها – اقتصاد و مادی گرایی که تعیین کننده است. مشکلات جامعه مدرن و حتی از نظر علمی – سیستم فنی نیز با پشتیبانی از بلوک های ثروت و قدرت کار می کند.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی ادامه داد: این بلوک‌های ثروت و قدرت تعیین می‌کنند که همه نویسندگان دنیا از چه مسیری مقاله می‌نویسند، بدون اینکه شک کنند که در پازلی که خودشان چیده‌اند حرکت می‌کنند.

وی بیان کرد: سامانه انتشارات علمی در کشور راه اندازی نکرده ایم و بر اساس نظام بین الملل در این زمینه کار می کنیم. از سوی دیگر، متأسفانه قدرت‌های بزرگ نیز صاحب رسانه‌های جمعی هستند و از طریق آن‌ها حکومت می‌کنند، وقتی بخشی از نخبگان فریب می‌خورند و نیازهای کشور را نادیده می‌گیرند، تصمیم به مهاجرت می‌گیرند و برای بلوک‌های ثروت و قدرت حاکم بر کشور. جهان .، عمل می کنند.

وی افزود: باید بدانیم که وقتی راهی را انتخاب می کنیم باید بر اساس اصالت راه درست را انتخاب کنیم و در آن جبهه بایستیم هر چند ممکن است در جبهه سربلندی آسایش بیشتر باشد و در جبهه سختی ها باشد. درست.”

حتما بخوانید:
مشخصات، قیمت و خرید شیر فشارشکن 1/2 پینتوسی ایتالیا

رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی یادآور شد: نخبگان در کشور رسالت اجتماعی دارند پس فریب ظاهر شدن جبهه استکبار را نخورند، اهمیت حضور نخبگان در مدیریت دولتی کمتر نیست. نسبت به صنعت و اگر موانعی بر سر راه فعالیت آنها وجود دارد باید تلاش کنیم که حضور داشته باشیم، بیایید این موانع را تا حد امکان در حوزه های اجتماعی برطرف کنیم، زیرا اکثر نخبگان کشور علاقه مند به ارائه خدمات و رفع مشکلات هستند. .

وی افزود: اتاق های فکر فضای مناسبی برای استفاده از پتانسیل نخبگان در حل مشکلات کشور است که با هر رویکردی می توان در مسیر اصلاح کشور حرکت کرد.

وی خطاب به مسئولان، مدیران و جریان های مختلف سیاسی کشور خاطرنشان کرد: در شرایط سخت کنونی مدیریت کشور نیازمند درهم تنیدگی شبکه نخبگان هستیم و نیاز به مدیریت مبتنی بر دانش کمتر از اساس دانش صنعت، در حالی که ما حق آزمون و خطا را نداریم. ، بدون تجربه و دانش مدیریت باید مراقب مدیریت کشور باشیم و باید به این نکته توجه کنیم که مدیریت سخت ترین دانش دنیای مدرن است که به آن نیاز داریم.

رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی گفت: لوکوموتیو انقلاب بر اساس عقلانیت انقلابی حرکت می کند و در سه جبهه ارتباطی، امنیت و استکبار جهانی می جنگد. افراطی شده اند و برخی در جبهه استکبار هستند. با ابزارهای مختلف خصومت آشکار.

وی با بیان اینکه اندیشه امام خمینی (ره) در مبارزه با استکبار، ظلم و کفر مبتنی بر عدالت و معنویت باید سرلوحه اقدامات نخبگان و مسئولان کشور باشد، تصریح کرد: مسئولان باید نخبه گرایی را در مسیری وفادار پرورش دهند. به انقلاب برای در دستور کار بودن و نه حمایتی، باید شاخص همپوشانی افراد فهرست بنیاد ملی نخبگان و مدیرانی که از پتانسیل خود در اداره ادارات تحت رهبری استفاده می کنند نیز در نظر گرفت. پوشش آنها در ارزیابی فعالیت های مسئولان این اداره.

حتما بخوانید:
لیست انواع ارور پکیج بوتان توضیح ارور های رایج پکیج بوتان سینا تکنیک ایمن فن سینا

مراسم اختتامیه مجلس دانش آموزی عصر سه شنبه با حضور مصطفی طاهره رئیس کمیسیون صنعت و معدن مجلس، بابک نگاری رئیس مرکز پژوهش های مجلس، بابک حمیدیا رئیس مرکز نوآوری و رئیس حوزه خلاقیت برگزار شد. خانه قوه مقننه و جمعی از نخبگان دخیل در مجلس دانشجویی و مسئولین ذیربط محل پژوهشگاه مجلس.

در پایان این مراسم از برگزیدگان و کمیسیون اقتصادی به عنوان کمیسیون منتخب بر اساس ضوابط علمی و کمیسیون کشاورزی و آب به عنوان کمیسیون منتخب عرصه عمومی شبیه سازی شده تجلیل شد.