امروزه با توجه به اینکه اهمیت بسیار زیادی به زیبایی و دکور فضا ها داده می شود طبیعتا مشاهده شده متریال های گوناگونی برای ساخت و ساز بناها توسط شرکت های سازنده ارائه می شود. توجه داشته باشید با وجود اینکه در حال حاضر شرکتهای متعددی اقدام به تولید این نوع سقف می کنند مشاهده شده انواع مختلف آن با جنس های متفاوت در بازار به فروش میرسد که این امر موجب شده افراد بتوانند بنا به سلیقه خود نوعی از آن را انتخاب و خریداری نمایند.

نانوتیوب کربنی تک جداره (SWCNT) یک استوانه بدون درز است که تنها از یک لایه گرافن تشکیل شده است و می توان آن را به صورت دو صفحه در زیر میکروسکوپ الکترونی مشاهده خرید لوله مانیسمان بدون درز کرد. لوله های پلیمری به دو دسته گرما نرم و گرما سخت تقسیم می شوند. وصاله ها یا اتصالات در دو نوع پیچی یا (دنده ای) و جوشی ساخته می شوند که منحصراً در لوله کشی آب سرد و گرم و برگشت مصرفی باید از نوع پیچی یا دنده ای سفید استفاده کرد زیرا استفاده از وصاله های دنده ای غیر گالوانیزه مشکل خورده شدن و در نتیجه پوسیدگی لوله ها را بوجود می آورد.

هر چند كه لوله پلیمری نسبت به عبور اكسیژن درمقایسه با لوله های فلزی مقاوم نیستند ولی امروزه با تمهیداتی نظیر چند لایه كردن لوله ها به نوعی مساله نفوذ اكسیژن را كه در لوله پلیمری وجود داشته را حل كرده اند در نتیجه این تجهیزات از هر گونه خوردگی و آسیب به دیگ های بخار ، منابع ، اتصالات و غیره در شرایط معمولی جلوگیری بعمل عمل می آید . این عیب بزرگ لوله های پلیمری با رهنمون های جدید نظیر اضافه كردن لایه های فلزی نظیر الومنیوم ، استفاد از خم های U شكل در نصب و یا تغییر درساختار لوله های پلیمری (مانند مشبك كردن) برطرف شده است.

طبق استاندارد ۴۱۰۲ DIN با اضافه كردن بعضی از تركیبات آبی ، تركیبهای استرسهای فسفیت و برم دار به این مواد پلیمری ف می توان لوله های اشتعال ناپذیر تولید كرد .در این صورت این مواد پلیمری دركلاس مواد ۲B جا میگیرند كه درصورت سوختن هیچ گونه گاز سمی نیز تولید نكند و طبق تاییدهای موجود برای آب آشامیدنی از نظر پزشكی نیز سرطان زا نمی باشد . آب آشامیدنی باید از وجود فلزات سنگین نظیر جیوه (Hg) ، كادمیوم (Cd) ، سرب (Pb) و آرسنیك (As) عاری باشد .

ایندکسر